• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » صادرات گمرکات کردستان امسال ۲۴‌درصد افزایش داشته است
  کد خبر : 2051375

  صادرات گمرکات کردستان امسال ۲۴‌درصد افزایش داشته است

  صادرات گمرکات کردستان امسال ۲۴‌درصد افزایش داشته استReviewed by on Oct 8Rating: بختیار رحمانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در ۶ ماه نخست امسال ۵۶۷ ‌هزار و ۷۴۱ تن کالا به ارزش ۴۵۱ میلیون و ۷۱۲‌ هزار و ۱۰۸‌ دلار از گمرکات استان کردستان صادر شده است.وی مواد پلاستیکی، میوه…

  صادرات گمرکات کردستان امسال ۲۴‌درصد افزایش داشته استReviewed by on Oct 8Rating:

  بختیار رحمانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در ۶ ماه نخست امسال ۵۶۷ ‌هزار و ۷۴۱ تن کالا به ارزش ۴۵۱ میلیون و ۷۱۲‌ هزار و ۱۰۸‌ دلار از گمرکات استان کردستان صادر شده است.
  وی مواد پلاستیکی، میوه های خوراکی، سبزی ها و نباتات، سوخت های معدنی، محصولات لبنی و تراکتور کشاورزی را عمده کالاهای صادراتی گمرکات استان عنوان کرد و افزود: مواد پلاستیکی با ۴۷‌ میلیون و ۳۸۵‌ هزار و ۵۹۱‌ دلار بیشترین ارزش کالای صادراتی را دارا است.
  وی اظهار کرد: گمرک مرزی باشماق در میان ۸۸ گمرک فعال صادراتی کشور در ۶ ماهه نخست امسال از نظر ارزش کالاهای صادر شده رتبه ۱۶ را کسب کرده است.
  وی ۲۵۲ هزار و ۴۹۹ تن کالا به ارزش ۱۷۵ میلیون و ۱۳۷ هزار و ۵۷ دلار را میزان صادرات استان در این مدت عنوان کرد و افزود: ۳۱۵ هزار و ۲۴۲ تن کالا به ارزش ۲۷۶ میلیون و ۵۷۵ هزار و ۵۱ دلار صادرات اظهار شده در سایر گمرکات بوده که از مرزهای رسمی سیرانبند بانه و باشماق به خارج از کشور صادر شده است.
  مدیر کل گمرکات کردستان میزان واردات گمرکات استان را در این مدت۳۱ هزار و ۶۲۹ تن به ارزش ۳۹ میلیون و ۶۵ هزار و ۵۵۹ دلار بیان کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش دلاری ۲۴۹ درصد افزایش داشته است.
  رحمانی مصنوعات آلومینیومی، ضایعات باطری و قوه، ماشین آلات خط تولید، آخال، مواد پلاستیکی و برنج از مهم ترین کالاهای وارداتی به گمرکات استان عنوان کرد و گفت: مصنوعات آلومینیومی به وزن ۱۵ هزار و ۲۵۰ تن و ارزش ۲۱ ‌میلیون و ۵۵۱‌ هزار و ۵۷۹‌ دلار در صدر اقلام وارداتی قرار دارد.
  وی با اشاره به اینکه در این مدت کشورهای عراق، ایتالیا، آلمان، پاکستان و هلند بیشترین کالاها را از طریق گمرکات کردستان به کشورمان صادر کرده‌اند افزود: عراق با صدور ۳۱‌ میلیون و ۵۲۲‌ هزار ‌دلار مبداء نخست بوده است.
  به گفته وی، کشورهای عراق، افغانستان، روسیه، سودان و پاکستان عمده خریداران کالاهای ایرانی از طریق گمرکات استان کردستان بوده اند.
  وی افزود: کشور عراق با خرید بیش از ۱۷۰‌ میلیون و ۴۵۹‌ هزار۸۴۰ ‌دلار کالا در صدر این کشورها قرار گرفته است.
  وی اظهار کرد: در ۶ ماهه نخست امسال گمرک باشماق تنها مرز ترانزیتی استان با ترانزیت ۵۵۵ هزار تن کالا به ارزش ۲میلیارد و ۱۶۶ میلیون دلار موفق به کسب رتبه نخست ترانزیتی مقصد در بین ۵۶ گمرک کشور شد.
  خبرنگار: شیوا اردلان منش** انتشار دهنده: امید بهمنی
  ۷۳۵۲/۶۱۰۸

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.