• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » اردن: ارسال کمک به آوارگان اردوگاه الرکبان باید از طریق خاک سوریه انجام شود
  کد خبر : 2051369

  اردن: ارسال کمک به آوارگان اردوگاه الرکبان باید از طریق خاک سوریه انجام شود

  اردن: ارسال کمک به آوارگان اردوگاه الرکبان باید از طریق خاک سوریه انجام شودReviewed by on Oct 8Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از روز یکشنبه فرانس پرس، ایمن الصفدی وزیر خارجه اردن در جریان دیدارش با سفیران اتحادیه اروپا گفت: ارسال کمک به ده ها هزار آواره سوری سرگردان در اردوگاه الرکبان باید…

  اردن: ارسال کمک به آوارگان اردوگاه الرکبان باید از طریق خاک سوریه انجام شودReviewed by on Oct 8Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از روز یکشنبه فرانس پرس، ایمن الصفدی وزیر خارجه اردن در جریان دیدارش با سفیران اتحادیه اروپا گفت: ارسال کمک به ده ها هزار آواره سوری سرگردان در اردوگاه الرکبان باید از طریق خاک سوریه صورت بگیرد.
  وی تاکید کرد: شرایط میدانی سوریه در حال حاضر اجازه می دهد که کمک های لازم به این اردوگاه از داخل خاک این کشور ارسال شود.
  وی افزود: ساکنان اردگاه الرکبان شهروندان سوری هستند که در خاک کشورشان زندگی می کنند، از این رو سوریه و محافل بین المللی مسئول رسیدگی به آنان هستند و نه اردن. این مسئله باید راه حلی سوری داشته باشد نه اردنی.
  الصفدی ادامه داد: اردن به هیچ وجه اجازه نمی دهد که آوارگان از اردوگاه الرکبان وارد این کشور شوند. همچنین هیچ مکانیزمی برای تعامل با این مسئله را نمی پذیرد. مسئله ای که ممکن است در آینده برای حل و فصل آن، مسئولیتی بر اردنی تحمیل کند.
  وزیر خارجه اردن تاکید کرد: اردن که بیش از حد ظرفیت و توان خود پذیرای آوارگان بوده، هرگز از مسئولیت های انسانی اش دست نکشیده و نخواهد کشید. بیش از سایر کشورها به آوارگان رسیدگی کرد و همچنان نیز به ارائه کمک های انسانی اش ادامه می دهد؛ به این شرط که این مسئله آسیبی به منافع و امنیت ملی این کشور نرساند.
  الصفدی تاکید کرد: اردن هیچ راه حلی را که باعث شود اردوگاه الرکبان به مشکلی برای این کشور تبدیل شود یا وابستگی ها به اردن برای ارسال کمک ها ادامه یابد، نمی پذیرد.
  وی اضافه کرد: دولت اردن آماده همکاری با شرکایش در اتحادیه اروپا و جامعه جهانی برای عملیاتی کردن طرح ارسال کمک های انسانی به آوارگان اردوگاه الرکبان است؛ به این شرط که این مسئله گامی محدود برای رسیدگی به احتیاجات فوری و اساسی باشد و زمینه را برای اجرای طرحی روشن و فراگیر جهت رسیدگی به آوارگان از داخل خود سوریه فراهم کند.
  طبق این گزارش، اردن از سال ۲۰۱۱ و آغاز شلعه درگیری ها در سوریه پذیرای حدود ۶۸۰ هزار آواره سوری بوده است.
  سازمان ملل در آگوست گذشته نگرانی عمیق خود را از وضعیت بهداشتی و امنیتی حدود ۴ هزار سوری در منطقه الحدلات و حدود ۴۵ هزار سوری دیگر در الرکبان اعلام کرد. اکثر آوارگان سوری زنان و کودکان سرگردان در مرزهای مشترک اردن و سوریه هستند.
  این در حالی است که در پی حمله تروریستی داش به مرزهای مشترک اردن و سوریه، ارتش اردن این منطقه را منطقه بسته نظامی اعلام کرد و این اقدام ارسال کمک ها از سازمان های انسانی به مردم آواره سوری را دچار مشکل کرد.
  خاورم**۹۳۲۹**۱۱۴۴ مترجم: ندا بهبودی**انتشار دهنده: علیرضا جباری

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.