• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » خط مقدم جبهه مقاومت با تلاش شهید همدانی ها به مدیترانه رفته است
  کد خبر : 2051365

  خط مقدم جبهه مقاومت با تلاش شهید همدانی ها به مدیترانه رفته است

  خط مقدم جبهه مقاومت با تلاش شهید همدانی ها به مدیترانه رفته استReviewed by on Oct 8Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نافع، صبح امروز دومین سالگرد شهادت شهید همدانی با حضور خانواده این سردار شهید و مسئولان لشگری و کشوری و همچنین مردم ولایتمدار…

  خط مقدم جبهه مقاومت با تلاش شهید همدانی ها به مدیترانه رفته استReviewed by on Oct 8Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نافع، صبح امروز دومین سالگرد شهادت شهید همدانی با حضور خانواده این سردار شهید و مسئولان لشگری و کشوری و همچنین مردم ولایتمدار استان همدان در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد.

   

  *سردار اسدی: خط مقدمه جبهه مقاومت با تلاش شهید همدانی ها به مدیترانه رفته است

   

   

  سردار اسدی در ابتدای سخنان خود در این مراسم با اشاره به اینکه ما همه چیزمان را مدیون حضرت امام خمینی (ره) هستیم، اظهار داشت: در کربلا دو نمونه سردار یکی سردارانی که سر دادند مثل امام حسین و شهدای کربلا و آن یکی سردارانی که پیام عاشورا را به همه رساندند مثل امام سجاد و حضرت زینب (س) بودند.
   

  وی ادامه داد: شهید همدانی دیگر هیچ نیازی به جمع کردن ما در این مجلس ندارند الا اینکه این راه را ما پیدا کنیم و هدف مسیری که آنها رفتند را بفهمیم.

   

  سردار اسدی با بیان اینکه امام خمینی (ره) فرمودند ما آنچه داریم از عاشورا و محرم و صفر است، گفت: فرهنگ کربلا فرهنگی است که ما باید بشناسیم و در دو جمله آن را می توان خلاصه کرد.

  رئیس بازرسی ویژه قرارگاه خاتم‌الانبیاء ستاد فرماندهی معظم کل قوا بیان کرد: قریب به ۴۰ سال است که ما در میدان جنگ هستیم واین جنگ، جنگ بین حق و باطل است همه استکبار جهانی وقتی این اسلام پیدا شد احساس خطر کردند.

   

   وی ادامه داد: دشمنان از همان روز های اول انقلاب از سیستان بلوچستان و خلق کُرد و … بسیج شدند و در مقابل این اسلام ناب ایستادند.
   

  سردار اسدی با اشاره به علمای گرانقدر همدان که در پیروزی انقلاب نیز نقش به سزایی داشتند همچون آیت الله شهید مدنی گفت: علمای عظیم الشان این استان این چنین عزیزانی را پرورش دادند اینها اثر زحماتی است که علما کشیدند.

   

  وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: خداوند میخواست در عصری قدرت خود را نشان بدهد که برخی معتقد بودند دین بازدارنده انسان از پیشرفت است.

   

  رئیس بازرسی ویژه قرارگاه خاتم‌الانبیاء ستاد فرماندهی معظم کل قوا تصریح کرد: در داخل کشور مسائلی می گذشت که بعد از ۱۶ سال حضرت امام خمینی(ره) به زبان آمدند عصری که در حوزه علمیه ها حتی هم سفارش میکردند که امروز شیعه در اقلیت است و وظیفه شیعه تقیه است اما امام خمینی(ره) در چنین وضعیتی فرمودند تقیه حرام است.

   

  سردار اسدی با بیان اینکه انقلاب در چنین زمانی پیروز شد، افزود: سربازان این امام چه کسانی باید باشند! و قطعا حاج حسین ها هستند و الان خط مقدم جبهه مقاومت با تلاش این شهدا به آن طرف مدیترانه رفته است.

  وی با اشاره به خانواده این سردار بزرگوار بیان کرد: خداوند به این خانواده فرزندانی بسیار ارزشمند ولایتمدار هدیه کرده است که اینها نعمت های بزرگی است و این که شهید همدانی در همدان دفن شدند یک نعمت بزرگی برای مردم همدان است.

   

  سردار اسدی با بیان اینکه ما باید امروز این ستاره های درخشانی که فرزندان امام هستندگرامی بداریم، افزود: اینها انصار اهل بیت (ع)  هستند و من شک ندارم اگر کسی با قلب پاک برود سر مزار شهید درخواستی بکند برآورده میشود چون ایشان زنده است.

   

  وی یادآور شد: شهدا به بهترین وجه دعوت خدا، پیامبر، ائمه و ولی فقیه زمان خود را اجرا و باور کردند و در مقابل دشمنان خدا سینه سپر کردند شهدا زنده اند.

   

  سردار اسدی عنوان داشت: شهدا زنده وارد محشر می شوند و زنده و جاودان اند و اینها دلواپس همرزمان و هم کیشان خود هستند و از خدا سوال میکند که جایگاه آنها کجاست و خدا جواب میدهند که عده ای از راه خارج شدند و عده ای در مسیرهستند و به شما خواهند پیوست و سردار همدانی پیوست.

   

  وی با بیان این شعر از سعدی که همت بلند دار که مردان روزگار از همت بلند به جایی رسیده، تصریح کرد: همت حیوان به اندازه قدرتش است اما انسان قدرتش به اندازه همتش است حضرت امام گاهی میفرمودند کسانی که مسلمان نیستند ولی جایگاهی بلندی دارند از همت بلندشان است.

   

   سردار اسدی در پایان تاکید کرد: شهدایی که بالاترین درجه انسان را تصاحب کردند با همت بالای خودشان کسب کردند.

   

   

  *شیخ محسن خزلی: مدافعانی که در سوریه مقابل دشمن میجنگند خونخواه امام حسین (ع) هستند

   

   

  شیخ محسن خزلی از مدافعان حرم کشور سوریه در بخشی دیگر از مراسم به ایراد سخنرانی پرداخت.

   

   وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) فرمودند هر چه ما داریم از محرم و صفر و عاشورا است، گفت: من میگویم همه پیروزی هایی که در طول این سالها داشتیم از برکات امام خمینی (ره) است.

   

  خزلی بیان کرد: اولین گروه های مقاومتی که در سوریه در میان گروه های ارتشی شکل گرفت به دست سید حسن نصرالله بود.

   

  وی افزود: شهید همدانی از سابقون بوده است و مصداق آیه« وَالسَّابِقُونَ السَّابِقُونَ، أُولئِک الْمُقَرَّبُونَ» است.

  همرزم سوریه‌ای شهید همدانی گفت: اولین نشست من هم با سردارهمدانی برای تشکیل گروهی از جوانان برای دفاع از سوریه بود و هنگامی که من او را مشاهده کردم، به یاد حبیب‌بن مظاهر افتادم.

  وی بیان کرد: سردار همدانی به ما قدرت و عزت  بخشید که با وجود کمی تعدادمان مقاومت کنیم.

   

  شیخ محسن خزلی ادامه داد: تعداد شیعیان سوریه بیش از هزار و ۳۰۰ نفر نیست تا کنون هفت هزار شهید تقدیم کردیم و متجاوزان تروریستی حتی یک منطقه شیعه نشین را هم نتوانستند تصرف بکنند.

  وی با بیان اینکه شیعه خار چشم دشمنان و تروریست ها بوده است، اذعان داشت: در دو روستای شیعه‌نشین ۸ هزار نفر وجود دارد که ۲ هزار نفر رزمنده هستند و داعش نتوانسته به این دو روستا وارد شود.

  وی گفت: نیروهای سپاه پاسداران و در رأس آنها شهید همدانی و قاسم سلیمانی و نیروهای لبنانی و حزب الله تابع ولایت  فقیه بوده اند. ارزش خون به آن چیزی است که با خون از آن پاسداری شود

  شیخ محسن خزلی بیان کرد: اگر با خون از دنیا پاسداری شود ارزش آن دنیا است و اگر با خون از خدا حمایت شود ارزش خون خداست.

  وی خاطره ای از دیدار سید حسن نصرالله با آیت الله اراکی در قم بیان کرد و گفت: آیت الله اراکی در این دیدار گفتند" شما شیعیان لبنان هستید و خداوند عاشق شماست" ، سید حسن گفتند" چگونه ما را دوست دارد در حالی که اسرائیلی ها ما را می کشند" آیت الله اراکی پاسخ دادند" این صهیونیست ها نوادگان قاتلان پیامبران اند و شما خونخواه انبیا خواهید بود."

   

  وی با بیان اینکه این ماموریت را خداوند به هیچ کس نمیدهد، اذعان داشت: کسانی که امروز در سوریه می جنگند با یزید و شمر و عمر سعد میجنگند و ما بر این باوریم ائمه ما برترند.

   

  هم رزم سوریه ای شهید همدانی گفت: آنکه در سوریه می جنگد خون خواه امام حسین است و هدف از همه این جنگ ها تهران و قم است زیرا سوریه خط مقدم ایران است، هر که در سوریه به شهادت برسد برتر است.

   

  وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: شهید همدانی ازجمله کسانی است که به خونخواهی امام حسین پرداخت و ازجمله کسانی است که زمینه ساز ظهور امام حسین علیه السلام است بنابراین ما در فراغ این بزرگواران اندوهگین هستیم، در فراغ آنهایی که از آسمان آمدند  تا به ما عزت و عظمت بیاموزند.

  وی در بخش پایانی سخنانش بیان کرد: ولایت فقیه نعمتی الهی برای پاسداشت اسلام است و با همین ولایت است که سوریه پیروز خواهد شد.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.