• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » سرنوشت برجام، پس از کشف جاسوس/ جرم مهم و موثر « دری اصفهانی»
  کد خبر : 2051315

  سرنوشت برجام، پس از کشف جاسوس/ جرم مهم و موثر « دری اصفهانی»

  سرنوشت برجام، پس از کشف جاسوس/ جرم مهم و موثر « دری اصفهانی»Reviewed by on Oct 8Rating: رضا کارگر دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با اشاره به انتشار اخباری در خصوص بازداشت یکی از اعضای ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای گفت: جرم جاسوسی همانطور که در…

  سرنوشت برجام، پس از کشف جاسوس/ جرم مهم و موثر « دری اصفهانی»Reviewed by on Oct 8Rating:

  رضا کارگر دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با اشاره به انتشار اخباری در خصوص بازداشت یکی از اعضای ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای گفت: جرم جاسوسی همانطور که در مواد ابتدایی بخش تعزیرات قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ آمده و همچنین بعضاً در قوانینی دیگر نظیر قانون مجازات جرائم نیروهای مسلح آمده یکی از جرائم مهم در کشور است که ذیل جرائم ضدامنیت مورد بحث قرار می‌گیرد.

  وی افزود: میزان محکومیت آقای دری اصفهانی، یکی از مذاکره کنندگان ارشد توافق هسته‌ای که ۵ سال حبس تعزیری است نشان دهنده این است که جرم وی یک جرم مهم و موثری بوده است.

  کارگر خاطرنشان کرد: سوالی که اینجا مطرح است این است که اگر آقای دری اصفهانی در بحث برجام و یا در روند توافق هسته‌ای و علی‌الخصوص در زمینه اقتصادی برنامه جامع اقدام مشترک یا یکی از این زمینه‌ها جاسوسی کرده است آیا این توافق برای ما می‌تواند مفید واقع گردد؟ کما اینکه تاکنون نتیجه چشمگیر و ملموسی جامعه ما از بعد از توافق درک نکرده است.

  دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان افزود: با توجه به اینکه آقای دری اصفهانی در مساله برجام و توافق هسته‌ای دخیل بوده است اگر در این زمینه جاسوسی کرده و اطاعات طبقه‌بندی شده کشور را به دول معاند و دخیل در مذاکره داده اند تا از آن استفاده کنند این نشان می‌دهد سایر دولت‌هایی که در توافق دخیل بودند از این اطلاعات مهمی که افشای ان به ضرر ما بوده، استفاده کردند. نتیجتاً و علی‌الاصول توافق نمی‌تواند برای ما مفید باشد و یا می‌توان گفت با این روند برای دشمن توافق بهتری بوده است زیرا یک گام جلوتر بوده و در تیم مذاکره ما جاسوسی داشته است.

  کارگر اظهار داشت: سوال مهمتری که وجود دارد این است که آیا کسانی که پیش از این از برجام به قاطعیت به عنوان یک توافق کم نظیر در تاریخ دیپلماسی کشور یاد می‌کردند با کشف این مطلب و اثبات اینکه در تیم مذاکرات هسته‌ای جاسوس وجود داشت و این مساله ثابت شد همچنان بر این نظر خود پافشاری می کنند و برجام را مفید می‌دانند، این سوالی که باید پاسخ داده شود.

  وی در ادامه با طرح این سوال که سرنوشت برجام پس از کشف یک جاسوس چه خواهد شد؟، گفت: آیا واقعا با تیم هسته‌ای که یکی از اعضای ارشدش جاسوس بوده منافع قابل توجهی گیر ما می‌آید که حالا ده تا ترامپ دیگر نتوانند آن را برهم بزنند.

  کارگر اظهار داشت: رئیس جمهور روز گذشته در رابطه با مذاکره پیامبر با کفار مطالبی را بیان کرد، آقای روحانی باید ببیند آیا در تیم مذاکره پیامبر هم نعوذ‌بالله جاسوس وجود داشته است یا خیر! باید بگوئیم جناب آقای روحانی قیاستان مع الفارق است. 

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.