• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » همه‌پرسی استقلال کردستان عراق بدعت است/ علما و دانشمندان حقیقت را به مردم بگویند/ قدرت حکومت اسلامی با وحدت و اتحاد است
  کد خبر : 2051286

  همه‌پرسی استقلال کردستان عراق بدعت است/ علما و دانشمندان حقیقت را به مردم بگویند/ قدرت حکومت اسلامی با وحدت و اتحاد است

  همه‌پرسی استقلال کردستان عراق بدعت است/ علما و دانشمندان حقیقت را به مردم بگویند/ قدرت حکومت اسلامی با وحدت و اتحاد استReviewed by on Oct 8Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، تابش کوثر نوشت: حضرت آیت الله گرامی شب گذشته در پایان درس تفسیر قرآن کریم درباره  همه…

  همه‌پرسی استقلال کردستان عراق بدعت است/ علما و دانشمندان حقیقت را به مردم بگویند/ قدرت حکومت اسلامی با وحدت و اتحاد استReviewed by on Oct 8Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، تابش کوثر نوشت: حضرت آیت الله گرامی شب گذشته در پایان درس تفسیر قرآن کریم درباره  همه پرسی استقلال کردستان عراق گفت : به دلیل اینکه این موضوع بر بعضی ها مشتبه شده و می گویند چه اشکالی دارد کردها در کردستان عراق مستقل شوند باید بگویم که این کار اشتباه بزرگی است زیرا قرار داد های اجتماعی وقتی بین دو قوم و گروه بر قرار می شود باید به آن عمل شود .

  وی در پاسخ به این سوال که ممکن است گذشتگان قرارداد بی جایی بسته باشند ، اظهار کرد : اگر قرارداد خلافی بخواهد بسته شود اعضای یک گروه می توانند دست از اجتماع بردارند اما وقتی قراردادی بسته شد و هر دو گروه از این قرارداد استفاده کردند و حالا بخواهند ادعای جدایی کنند مثل این است که یک محله ای بگوید من می خواهم مستقل باشم آنوقت چگونه می شود  روابط بین الملل و استفاده هایی که تا حالا از دولت مرکزی شده  اداره کنند .  بنابراین به هیج وجه این معنا درست نیست و بر خلاف قرارداد های اجتماعی است.
  حضرت آیت الله گرامی  با بیان اینکه قدرت حکومت اسلامی با وحدت و اتحاد است ، افزود : ادعای جدایی و استقلال موجب شکستن قدرت حکومت اسلامی و تضعیف آن است که به هیج وجه جایز نیست و در شرایط فعلی این کار در هر کشوری موجب هرج و مرج داخلی می شود و عوارض زیادی از جمله قتل نفوس ، از بین بردن اموال و  نوامیس مردم دارد که دشمن می تواند علیه اسلام و مسلمین کارهای عجیبی کند بنابراین کسانی که صحبت از استقلال کردستان را به راه انداختند یقینا خلاف شرع مرکتب شدند .
  وی با بیان اینکه صریح آیه قرآن است که وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِیعًا وَلاَ تَفَرَّقُواْ (۱) نهی از تفرقه می کند. انسان ها بر هر محوری که هستند وقتی جمع شدند نباید دم از تفرق بزنند. وحدت اصل فطری بشریت است کانَ النَّاسُ أُمَّهً واحِدَهً (۲)  از اول اینطوری بوده است البته آنجا که قانون خدا باشد  مسئله دیگری است وگرنه نباید تفرق پیش بیاید.
  حضرت آیت الله گرامی تاکید کردند : علما و دانشمندانی که این موضوع را می دانند باید برای مردم تفهیم کنند و حقیقت را بگویند تا سو ء استفاده نشود زیرا  این بدعت است و موجب هرج و مرج می شود إِذَا ظَهَرَتِ الْبِدَعُ فَعَلَى الْعالِمِ أَنْ یُظْهِرَ عِلْمَهُ(۳)
  وی افزود: در صدر اسلام  وقتی بین مهاجرین و انصار  اتحاد شد دیگر صحبت از تفرقه خلاف بود . اوس و خزرج دو قبیله بودند وقتی اتحاد کردند دیگر تفرقه معنایی ندارد آیه ۱۷۹ سوره انعام و  105  در سوره آل عمران ۱۰۵ و نظایر این ایات که زیاده  تفرقه را محکوم می کنند.
  ۱) آیه ۱۰۳ سوره آل عمران
  ۲) آیه ۲۱۳ سوره بقره
  ۳)وسائل الشیعه: 16 ، بحار الأنوار: ۴۸     
   

   

  مطلب فوق مربوط به سایر رسانه‌ها می‌باشد و خبرگزاری فارس صرفا آن را بازنشر کرده است.

  بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.