• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » پیشگامی شهید همدانی در تکریم خانواده شهدا با هر گرایش و سلیقه سیاسی
  کد خبر : 2051274

  پیشگامی شهید همدانی در تکریم خانواده شهدا با هر گرایش و سلیقه سیاسی

  پیشگامی شهید همدانی در تکریم خانواده شهدا با هر گرایش و سلیقه سیاسیReviewed by on Oct 8Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا «غلامرضا فریدونی» درگفت و گو با خبرنگار رودآور؛ با گرامیداشت دومین سالروز شهادت شهید حاج حسین همدانی، گفت: شهید همدانی شخصیتی ذوالابعاد بود، به طوری که جلوه…

  پیشگامی شهید همدانی در تکریم خانواده شهدا با هر گرایش و سلیقه سیاسیReviewed by on Oct 8Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا «غلامرضا فریدونی» درگفت و گو با خبرنگار رودآور؛ با گرامیداشت دومین سالروز شهادت شهید حاج حسین همدانی، گفت: شهید همدانی شخصیتی ذوالابعاد بود، به طوری که جلوه مقتدر نظامی که درجنگ های نامتقارن باید داشته باشد را داشت و این تجربه های فراوان را در هشت سال دفاع مقدس در جبهه ها و قبل از آن در ناامنی های کردستان به دست آورده و یک نیروی بسیار ماهربود.

  وی همچنین با بیان اینکه یکی از علاقه مندی های شهید همدانی در حوزه خدمت و برگزاری روضه هیئت رزمندگان بود، اظهار کرد: شهید همدانی علاقه بسیاری به برگزاری و یا حضور در مجالس روضه اهل بیت(ع) داشت و مؤسس هیئت رزمندگان بود و تا این اواخر هم رییس هیئت امنای رزمندگان.

   عشق و دلدادگی شهید همدانی در آخرین پیاده روی اربعین(ع) شهید همدانی مشهود است

  مدیرمسئول روزنامه «همدان سلام» افزود: این عشق و ارادت شهید همدانی به سید و سالار شهیدان را می توان در همین آخرین سفر وی کربلا مشاهده کرده و حضور او در پیاده روی اربعین حسینی(ع)، آن همه دلدادگی به حرکت درمسیر سیدالشهداء انگیزه استوار حاج حسین برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) شد تا او به عنوان یک نیروی مستشاری در سوریه خود را خادم اهل بیت (ع) بداند و برای دفاع از حرم در معرکه آتش باشد.

  پیشگامی شهید همدانی در تکریم خانواده شهدا با هر گرایش و سلیقه سیاسی

  فریدونی در ادامه عنوان کرد: حاج حسین به شدت به تکریم خانواه شهدا و فرزندان آنان حساس بود و  ارتباط تنگاتنگی با فرزندان شهدا داشت و سال های سال بی توجه به گرایش علایق سیاسی فرزندان شهدا، با آنان دیدار داشت وجویای احوالشان بود، اگر مشکلی پیش رویشان بود، به دنبال رفع مشکل می رفت و اگر نبود به خانواده هایشان اظهار محبت می کرد.

  تأکید شهید همدانی حرکت خانواده اش در مسیر انقلاب و ولایت بود

  وی با اینکه روحیه ولایتمداری شهید همدانی آنقدر اوج گرفته بود  که حتی دروصیت نامه خود نیز بارها بر این موضوع تأکید داشتند، گفت: در وصیت نامه شهید همدانی به همسر و فرزندانش سفارش بسیارنسبت به تکریم ولایت فقیه شده است و وی دغدغه مند از اینکه نکند در نبود او حوادثی پیش بیاید و خانواده اش از انقلاب جدا شوند و این موضوع نشان می دهد که شهید همدانی بسیار برای موضوع ولایت دغدغه دارد که خدایی ناکرده نکند نسلی از او در برابر رهبری بایستد،  از این رو بارها در همه جا بر حرکت درمسیر و خط رهبری تأکید داشت.

  مدیرمسئول روزنامه «همدان سلام» افزود: شهیدهمدانی نه تنها در خانواده بلکه در میان اقوام و اجتماع نیز محور بود و زمانی که به مأموریت می رفتند همسر متدین، باهوش و با بینش سیاسی عمیق او، با تمام علاقه فرزندانی صالح و اصلح تربیت کرد.

  حاج حسین همسری مهربان برای همسر و پدری دلسوز برای فرزندان

  فریدونی تصریح کرد: شهید همدانی زمانی هم که در خانه بود به گفته همسرش با تمام وجود در تربیت فرزندانش کوشا بود، حتی گفته شده روزهای جمعه وقف خانواده اش بود و صبحانه را هم مهیا می ساخت و یا جمعه هایی را هم با فرزندان به کوه می رفت و در خدمت خانواده بود.

  روشنگری شهید همدانی در فتنه ۸۸

  وی با بیان اینکه شهید همدانی هم در زمان حیاتش و هم بعد از شهادتش برای خانواده و جامعه سرمنشاء خیر و برکت بود، اظهار کرد: حاج حسین برای حضور درجلسات هیئت امنا رزمندگان حتی حضوری یک ساعته ازتهران می آمد، جلسه را برگزار می کرد و می رفت و تنها زمان اندکی که فرمانده سپاه محمدرسول الله(ص) سپاه تهران در سال ۸۸ بود برای روشنگری و خاموشی فتنه به دلیل مشغله بالای کاری کمتردرجلسات هیئت حضور می یافت.

  شهید همدانی باتمام وجود درک کرده بود رمز این جهان بر محور امام حسین(ع) می چرخد

  مدیرمسئول روزنامه «همدان سلام» تأکید کرد: شهیدهمدانی رمزهای عالم هستی را  پیدا و درک کرده بود، اینکه رمز این جهان بر محور امام حسین(ع) می چرخد و به این دلیل تمام هم و غمش به نوعی خدمت در دستگاه اهل بیت(ع) بود.

  فریدونی تصریح کرد: هر جاکه هستم و نامی از شهید همدانی به میان می آید نخستین مسئله ای که به ذهنم درباره او خطور می کند همین ارادت خاص و ویژه حاج حسین به سیدالشهداء(ع) است، او حتی برای مراسم شب هفت مادر مرحومش هم هیئت را به منزلش دعوت کرد و با یاد مادر روضه سیدالشهدء را برپا کرد.

  وی افزود: عشق و همبستگی این مادر و پسر به گونه ای بود که شهید همدانی قبل از فوت مادرش می گفت اگر من شهید نمی شوم به خاطر دعاهای مادرم هست و مادر هم ازاینکه خدا به او حسین را داده که پیرو راه امام حسین(ع) است، خدا را شکرمی کرد.

  به گزارش ایران ویج به نقل از رودآور؛ «سردار شهید حسین همدانی یکی از فرماندهان قدیمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جنگ تحمیلی و از بنیانگذاران سپاه همدان بود و مدتی نیز فرماندهی لشکر ۲۷ محمدرسول‌الله را برعهده داشت. این شهید والا مقام که از مستشاران ارشد نظامی ایران در دفاع از حرم عقیله بنی هاشم حضرت زینب(س) بود، پنج شنبه شب ۱۶ مهر ماه سال ۹۴ در سوریه به شهادت رسید.

  شهید سردار همدانی دارای دو فرزند پسر و دو فرزند دختر است، فرزند بزرگ وی وهب نام دارد که به همین علت سردار در سوریه به نام ابووهب مشهور بود.

  رهبر انقلاب در پی شهادت سردار همدانی فرمودند: این رزمنده‌ی قدیمی و صمیمی و پر تلاش، جوانی پاک و متعبّد خود را در جبهه‌های شرف و کرامت، در دفاع از میهن اسلامی و نظام جمهوری اسلامی گذرانید و مقطع پایانی عمر با برکت و چهره‌ی نورانی خود را در دفاع از حریم اهل‌بیت علیهم‌السلام و در مقابله با اشقیای تکفیری و ضد اسلام سپری کرد، و در همین جبهه‌ی پر افتخار به آرزوی خود یعنی جان دادن در راه خدا و در حال جهاد فی سبیل الله نائل آمد و فضل و رحمت الهی بر او گوارا باد.

  گفتنی است، سردار سرتیپ همدانی، مفتخر به دریافت دو نشان فتح از دست مقام معظم رهبری و فرمانده کل قواست که به خاطر هدایت و فرماندهی موفق لشکرهای تحت امر در دوران دفاع مقدس بوده است و در  آن روزها همچنین به نقل از یکی از دوستان نزدیک سردار گفتند: حضرت آقا بعد از ماموریت‌ها به سردار همدانی می‌گفتند برای حفظ شما دعا می کنم، سردار هم گفته بود توجه شما خستگی را از تن ما در می‌آورد.

  نشریه Foregn Policy درباره سردار همدانی نوشت بود؛ او در اوایل ۱۹۷۹ برای مبارزه با شورشیان "کردستان" و سپس در جنگ ایران و عراق (دوران ۸ سال دفاع مقدس) ایفای نقش کرد.

  همچنین روزنامه Wall Street Journal درباره سردار همدانی نیز نوشت: ژنرال همدانی یکی از فرماندهان نخبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده و او به عنوان افسر سپاه پاسداران اعلام خدمت داشته است. همدانی یک متخصص در نحوه رزم عملیات نیروهای منظم با شبه نظامیان است. 

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.