• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » اولین محموله مرغ تولیدی اردبیل به عراق صادر شد
  کد خبر : 2051248

  اولین محموله مرغ تولیدی اردبیل به عراق صادر شد

  اولین محموله مرغ تولیدی اردبیل به عراق صادر شدReviewed by on Oct 8Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا ، دکتر صادق صالحی روز یکشنبه همزمان با هفته دامپزشکی در نشست مطبوعاتی افزود: با راه اندازی کشتارگاه صنعتی مجهز و پیشرفته در اردبیل زمینه صادرات مرغ به کشور روسیه فراهم شده و امیدواریم…

  اولین محموله مرغ تولیدی اردبیل به عراق صادر شدReviewed by on Oct 8Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا ، دکتر صادق صالحی روز یکشنبه همزمان با هفته دامپزشکی در نشست مطبوعاتی افزود: با راه اندازی کشتارگاه صنعتی مجهز و پیشرفته در اردبیل زمینه صادرات مرغ به کشور روسیه فراهم شده و امیدواریم بزودی صادرات مرغ تولیدی استان به این کشور هم آغاز شود.
  وی از فعالیت پنج کشتارگاه صنعتی طیور در استان اردبیل خبر داد و اظهار کرد: امسال با بهره برداری از مجهزترین و به روزترین کشتارگاه صنعتی تمام اتوماتیک طیور کشور در اردبیل شاهد تولید مرغ گرم بر اساس استاندارهای جهانی هستیم.
  وی با اشاره به اینکه هیچ هورمونی در مرغ های تولیدی استان وجود ندارد، بیان کرد: استفاده از تغذیه مناسب زیر نظر متخصصان در مرغداری ها، استفاده از آنزیم ها و افزودنی های مجاز، تنطیم سیستم روشنایی مرغداری ها و تنظیم حرارت آنها از جمله علل رشد مناسب مرغ ها تولیدی می باشد.
  وی اضافه کرد: در همه کشتارگاه های صنعتی و سنتی استان ناظر فنی و بهداشت و ناظر شرعی حضور دارند و بر کشتار نظارت می کنند.
  صالحی گفت: در نیمه اول پارسال ۸۷ تن فراورده های دامی خام غیربهداشتی در سطح استان جمع آوری و معدوم شده بود که در مدت مشابه امسال با اینکه نظارت ها و بازررسی ها بیشتر شده است اما این مقدار ۷۳ تن بوده که بیانگر ارتقای بهداشت در این حوزه است.
  مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل افزود: در ۶ماهه اول امسال ۱۲۴ پرونده قضایی برای متخلفان در استان تشکیل و به مراجع قضایی معرفی شده است.
  وی اظهار کرد: در ۶ ماهه اول امسال ۱۲۰ هزار و ۲۹۲ راس دام در کشتارگاه های صنعتی استان ذبح شده است که این رقم در مدت مشابه پارسال ۱۳۳ هزارو ۷۰۱ راس بود که امسال حدود ۱۰ درصد کاهش یافته است که علت آن هم کاهش تقاضا در بازار مصرف بوده است.
  وی بیان کرد: در نیمه نخست پارسال در استان هفت میلیون و ۴۱۶ هزارو ۴۱۷ قطعه مرغ کشتار شده بود که در مدت مشابه امسال این رقم به هفت میلیون و ۲۶۵ هزارو ۵۱۳ قطعه رسیده است که شاهد کاهش کشتار هستیم.
  وی از واگذاری صد در صد ارائه خدمات واکسن مرغ به بخش خصوصی در استان خبر داد و اضافه کرد: اما واکسن دام به صورت رایگان توسط اداره کل دامپزشکی استان و یا بخش خصوصی صورت می گیرد.
  وی ادامه داد: در ۶ ماهه اول سال گذشته سه میلیون و ۶۹۸ هزار نوبت راس دام و در مدت مشابه امسال سه میلیون و ۷۳۰ هزار نوبت راس دام در استان واکسیناسون شده است.
  دکتر صالحی گفت: در این مدت پارسال ۱۹ میلیون دوز طیوردر استان واکسن شده بود که امسال این رقم به ۱۳ میلیون دوز رسیده که این روند کاهش موفقیت محسوب می شود چرا که نشانگر این است که بعضی بیماریهای رایج طیور در منطقه کاهش یافته است.
  خبرنگار:نعمت محسن زاده**انتشاردهنده:عارف شیرزاد
  ۶۱۳۰/ ۱۲۵۷

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.