• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » تایمز: خروج یک‌جانبه آمریکا از برجام اشتباه بزرگی است
  کد خبر : 2051050

  تایمز: خروج یک‌جانبه آمریکا از برجام اشتباه بزرگی است

  تایمز: خروج یک‌جانبه آمریکا از برجام اشتباه بزرگی استReviewed by on Oct 7Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، تایمز نوشت: دونالد ترامپ خود را برای رویارویی دیگری، این بار با ایران آماده می‌سازد. بر اساس توافق هسته‌ای، تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران در ازائ کاهش برنامه هسته‌ای این کشور برداشته شد. این روزنامه…

  تایمز: خروج یک‌جانبه آمریکا از برجام اشتباه بزرگی استReviewed by on Oct 7Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، تایمز نوشت: دونالد ترامپ خود را برای رویارویی دیگری، این بار با ایران آماده می‌سازد. بر اساس توافق هسته‌ای، تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران در ازائ کاهش برنامه هسته‌ای این کشور برداشته شد.
  این روزنامه انگلیسی افزود: با این‌حال ترامپ آن را بدترین توافقی که آمریکا امضاء کرده می‌نامد و اکنون در نظر دارد اعلام کند که زمان این توافق به سررسیده است.
  تایمز نوشت: به‌رغم نقایصی که برجام ممکن است داشته باشد، اما خروج یک‌جانبه از آن اشتباه بزرگی به شمار می‌رود. برجام دست‌یابی ایران به فناوری هسته‌ای را محدود می کند و رفتار ایران را زیر نظر قرار می‌دهد.
  این نشریه انگلیسی اضافه کرد: آژانس انرژی اتمی که بر پایبندی ایران به برجام نظارت دارد هیچ تخلفی را در رابطه با تلاش ایران برای دور زدن برجام گزارش نکرده است.
  این روزنامه انگلیسی با اشاره به اینکه دونالد ترامپ نگران رفتار ایران در منطقه است افزود: او می‌خواهد درعین‌حالی که برجام را نقص نکند، تدابیر آن علیه ایران را سخت‌تر کند. کاخ سفید نگران است که ایران به قدرت منطقه تبدیل شود و گروه‌های وابسته‌اش [رژیم] اسرائیل را تهدید کنند. آمریکا همچنین نگران است به دلیل مزایایی که به‌واسطه برجام در اختیار ایران قرار داده و شراکت با این کشور برای مبارزه علیه داعش، چوب دو سر باخت شود.
  تایمز نوشت: به‌احتمال‌زیاد دونالد ترامپ اعلام خواهد کرد که ایران به برجام پایبند نبوده است. سپس کنگره تصمیم خواهد گرفت که یا تحریم‌ها علیه ایران را از سربگیرد و یا تصمیم رئیس‌جمهوری را اجرا نکند.
  این روزنامه انگلیسی افزود: هرچند دیدگاه مشترکی در کنگره نسبت به حفظ یا پاره کردن برجام وجود ندارد اما بایستی دو مساله را موردتوجه قرار دهد: اینکه چطور می‌توان ایران را تحت‌فشار قرارداد تا با نظارت دقیق از سایت‌های نظامی‌اش موافقت کند؛ همچنین بند موسوم به غروب آفتاب را که پس از سال ۲۰۲۵ به ایران اجازه می‌دهد به غنی‌سازی اورانیوم بپردازد را، تمدید کند.
  تایمز نوشت: کنگره ۶۰ روز فرصت خواهد داشت تا در این رابطه تصمیم‌گیری کند. اما دولت آمریکا تلاش خواهد کرد تا شرکای اروپایی‌اش را قانع کند که تدابیر سخت‌گیرانه‌تری را علیه ایران، خارج از چارچوب توافق هسته‌ای اتخاذ کنند.
  اروپام ** هـ ن **
  ناشر: فریبا مدنی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.