• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » وزیر خارجه مصر: بازگشت تشکیلات خودگردان به غزه به نفع مصر است
  کد خبر : 2050979

  وزیر خارجه مصر: بازگشت تشکیلات خودگردان به غزه به نفع مصر است

  وزیر خارجه مصر: بازگشت تشکیلات خودگردان به غزه به نفع مصر استReviewed by on Oct 7Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سامح شکری» وزیر خارجه مصر تأکید کرد که ناآرامی‌های منطقه طی ۷ سال گذشته باعث کاسته شدن تمرکز بین‌المللی بر قضیه فلسطین شد. شکری افزود که تمرکز کشورهای…

  وزیر خارجه مصر: بازگشت تشکیلات خودگردان به غزه به نفع مصر استReviewed by on Oct 7Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سامح شکری» وزیر خارجه مصر تأکید کرد که ناآرامی‌های منطقه طی ۷ سال گذشته باعث کاسته شدن تمرکز بین‌المللی بر قضیه فلسطین شد.

  شکری افزود که تمرکز کشورهای عربی بر تغییر و تحولات به وجود آمده در تونس، مصر، لیبی، سوریه و عراق، چالش‌هایی است که باعث شد تمرکز بر قضیه فلسطین کم‌تر شود اما با این حال قضیه فلسطین همچنان قضیه اصلی و کلید حل بسیاری از درگیری‌های موجود و گسترش تروریسم است.

  شکری در مصاحبه با روزنامه «الأهرام» اظهار داشت که ایفای نقش کلاسیک مصر ایجاب می‌کند که برای تحقق آشتی ملی فلسطینیان تلاش کند و تحقق این آشتی نیز توان مذاکراتی فلسطینیان را تقویت می‌کند و بازگشت تشکیلات خودگردان و موسسات آن به نوار غزه به نفع ملت فلسطین و مصر است و اینکه تشکیلات خودگردان کنترل گذرگاه‌ها را به دست بگیرد و حماس نیز سیاست دوری از هر گونه فشار و تأثیرگذاری بر امنیت ملی مصر را در پیش بگیرد.

  وی در خصوص مسائل مربوط به تحقیقات قضایی مرتبط با حماس نیز تصریح کرد هر کسی که دست داشتن وی در ارتکاب جرم و تعرض به ملت مصر ثابت شود، مجازات خواهد شد و دستگاه قضایی نیز توانایی کافی برای صدور احکام معتبر و قابل اجرا را دارد.

  مصر روابط قوی با حفتر و طرف‌های سیاسی در شرق لیبی دارد

  وزیر خارجه مصر همچنین تصریح کرد که مصر از هیچ طرفی در لیبی در مقابل طرف دیگر طرفداری نمی‌کند اما با خلیفه حفتر و طرف‌های سیاسی دیگر در شرق لیبی روابط قوی دارد همچنانکه با «فایز السراج» رئیس دولت وفاق ملی نیز روابط مستحکمی دارد.

  شکری افزود که روابط مصر با همه طرف‌های لیبیایی در شرق، غرب و جنوب موفقیت مصر در گفت‌وگوها و نیز توان آن برای دستیابی به توافق با عناصر لیبیایی را تقویت می‌کند.

  مبارزه با تروریسم در سوریه موفقیت‌های زیادی داشته است

  وزیر خارجه مصر درباره وضعیت سوریه نیز گفت که تلاش‌های ائتلاف بین‌المللی، روسیه و دولت سوریه در مبارزه با تروریسم و نابودی آن تأثیرات فراوانی داشته و در تغییر معادله نظامی و تضعیف داعش و دیگر سازمان‌های تروریستی موفقیت‌آمیز بوده است که همین امر باعث ایجاد آرام‌سازی نظامی شد اما با این حال وضعیت به گونه‌ای نیست که بتوان گفت حل بحران سوریه نزدیک است بلکه عناصر تروریستی همچنان در بسیاری از مناطق حضور دارند.

  شکری اظهار داشت که دیدگاه مصر در رابطه با بحران سوریه، حذف راه‌حل نظامی، نابودی تمامی عناصر تروریستی، اتحاد معارضان ملی سوریه و اجرای مذاکرات سیاسی تحت نظارت سازمان ملل و فرستاده این سازمان به منظور ترسیم مسیر و نقشه راه آینده سیاسی سوریه است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.