• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » سیاسیون و روزنامه نگاران کرد و میراث جلال
  کد خبر : 2050754

  سیاسیون و روزنامه نگاران کرد و میراث جلال

  سیاسیون و روزنامه نگاران کرد و میراث جلالReviewed by on Oct 5Rating: ‎هوشیار عبدالله رئیس فراکسیون جنبش تغییر در پارلمان عراق در یادداشتی در این خصوص نوشت: فوت جلال طالبانی در شرایطی رخ می دهد که مردم کردستان عراق در آستانه از دست دادن تمامی دستاوردهایی هستند که از سال ۲۰۰۳ میلادی به همت جلال…

  سیاسیون و روزنامه نگاران کرد و میراث جلالReviewed by on Oct 5Rating:

  ‎هوشیار عبدالله رئیس فراکسیون جنبش تغییر در پارلمان عراق در یادداشتی در این خصوص نوشت: فوت جلال طالبانی در شرایطی رخ می دهد که مردم کردستان عراق در آستانه از دست دادن تمامی دستاوردهایی هستند که از سال ۲۰۰۳ میلادی به همت جلال طالبانی و نوشیروان مصطفی امین بدست آمد.
  ‎وی در ادامه اضافه کرد: وفاداری به جلال طالبانی به معنای پیروی از دیدگاههای منطقی و واقع بینانه او برای دفاع از حقوق مردم کردستان عراق است.
  ‎هوشیار عبدالله تاکید کرده است که اگر طالبانی و نوشیروان مصطفی امین در قید حیات بودند اقلیم کردستان عراق در معرض چنین اتفاقاتی قرار نمی گرفت.
  ‎رئیس فراکسیون جنبش تغییر چنین ادامه داد: متاسفانه در حالی که هنوز طالبانی در قید حیات بود برخی از همرزمان او راه وی را ادامه ندادند و دنباله روی تفکری شدند که تنها در راستای منافع یک حزب و یک فرد قابل تعریف است و در تضاد کامل با منافع مردم کردستان عراق می باشد.
  ‎در این خصوص ‘کمال چومانی’ روزنامه نگار کرد عراقی نیز در یادداشتی ویژه درگذشت طالبانی و برگزاری همه پرسی در صفحه شخصی خویش در فیس بوک نوشت: اتحادیه میهنی کردستان عراق در دوران طالبانی روابط خوب و همه جانبه ای با ایران و جریان های شیعی داشت، اما بە دنبال همراهی با برگزاری همه پرسی، حمایت ایران را از دست داد.
  چومانی در ادامە آوردەاست، اتحادیە میهنی با ارزیابی نادرست از شایعاتی مبنی بر حمایت پنهانی ترکیە و امریکا از همەپرسی، دچار اشتباهی راهبردی شد و از همە پرسی حمایت کرد ، هرچند بعدها هیرو ابراهیم احمد از طریق بیانیه ای خواست این اشتباه را اندکی اصلاح کند، اما قطعا روابط اتحادیه میهنی کردستان عراق با ایران به روند سابق باز نخواهد گشت.
  ‎این روزنامه نگار اضافه کرد: نشانه های دریافتی از رسانه های ایران حاکی است ایران بعد از همه پرسی سیاست خود را در قبال اتحادیه میهنی کردستان عراق نیز تغییر خواهد داد.
  به اعتقاد این روزنامه نگار کرد، آنچە مسلم است اقلیم کردستان عراق در هیچ شرایطی نباید ایران و ترکیه را با خود دشمن کند چرا کە دشمنی با ایران و ترکیه دستاوردی برای کردها ندارد.
  جلال طالبانی که در سال ۲۰۱۲ با یک سکته شدید عملا از صحنه سیاست در عراق و اقلیم کردستان عراق کنار رفته بود، روز سه شنبه بعد از وخامت اوضاع جسمانی اش در بیمارستانی در برلین آلمان درگذشت.
  درگذشت این سیاستمدار معتدل که در عراق و منطقه به مرد گفت وگو معروف بود، در زمان اندکی از درگذشت نوشیروان مصطفی امین همرزم قدیمی اش ، ضربه ای سخت به کردستان عراق تلقی می شود.
  نوشیروان مصطفی که به همراه جلال طالبانی اتحادیه میهنی را پایه گذاری کرده بود، جنبش تغییر را در سال ۲۰۰۹ بنیان گذاشت و در ۱۹ می سال جاری میلادی از دنیا رفت.
  خاورم*۱*۳۵۱*۱۷۷۰*

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.