• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » ۲۵ تا ۳۰ درصد تاسیسات آب و برق کشور باید بازسازی شود
  کد خبر : 2050701

  ۲۵ تا ۳۰ درصد تاسیسات آب و برق کشور باید بازسازی شود

  ۲۵ تا ۳۰ درصد تاسیسات آب و برق کشور باید بازسازی شودReviewed by on Oct 5Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرج، ستار محمودی در مراسم بهره‌برداری دومین فاز شبکه جمع‌آوری تصفیه خانه فاضلاب کرج که صبح امروز در ماهدشت برگزار شد، با تاکید بر اینکه مراودات زیادی با استان البرز داریم،…

  ۲۵ تا ۳۰ درصد تاسیسات آب و برق کشور باید بازسازی شودReviewed by on Oct 5Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرج، ستار محمودی در مراسم بهره‌برداری دومین فاز شبکه جمع‌آوری تصفیه خانه فاضلاب کرج که صبح امروز در ماهدشت برگزار شد، با تاکید بر اینکه مراودات زیادی با استان البرز داریم، اظهار داشت: جایگاه و ظرفیت استان البرز به گونه‌ای است که باید نگاه ویژه‌ای به آن شود و نقاط قوت زیرساختی در آب و فاضلاب وجود دارد و باید تحقیقات بیشتری شود.

  وی با بیان اینکه در زمینه برق محدودیتی برای استان البرز قائل نیستیم، افزود: استان البرز از منظر برق باید به گونه‌ای باشد که احساس کمبود برق در استان احساس نشود و از ظرفیت‌ها و تجربیات برای توسعه البرز استفاده شود و مکان‌هایی که کاستی وجود دارد باید برطرف شود.

  محمودی با تاکید بر اینکه گلوگاه البرز "آب" است، عنوان کرد: باید سه استان قزوین، تهران و البرز در مقوله آب‌رسانی در کنار هم دیده شود و عدم نگاه بین سه استان عدم تعادل را رقم می‌زند و به تناسب جمعیت، توسعه و پایداری روستاها وظایف آب در این استان‌ها انجام شود.

  وی با اشاره به اینکه شاخص اصلی، الگوی مصرف آب است، تصریح کرد: وظیفه اصلی وزارت نیرو تعادل و تعامل در آب‌رسانی، توزیع و تخصیص در این سه استان است و جلسات بیشتری باید در این زمینه صورت گیرد.

  سرپرست وزارت نیرو در زمینه آب و فاضلاب روستایی البرز ، گفت: تنش آبی در این استان کمی بهتر از مناطق کویری است و با برنامه‌ریزی دقیق باید آب‌رسانی به روستاها تکمیل شود و اعتماد در ذهن آحاد جامعه کرج به وجود آید که تهران برادر و حامی البرز است.

  وی افزود: در حوزه فاضلاب، استان البرز دچار سرگردانی بود و با همت مدیریت آب و فاضلاب استان این مورد حل شد و مشکلات فنی برطرف شد.

  محمودی با اشاره به اینکه پساب مضری که در کرج می‌توانست سبب ایجاد بیماری‌های بهداشتی شود تبدیل به آب کشاورزی شد، تصریح کرد:
  نکته مهمی که در این موضوع وجود دارد بخش بزرگی از مشکل آب و فاضلاب البرز از عهده دولت برداشته شد و این کار ارزشمندی است.

  وی با تاکید براینکه نگهداری و بهره برداری این پروژه‌ها به سیستم باز گردد، افزود:کار روستایی به دلیل پراکندگی سخت است ولی نقطه قوت روستاها این است که امروز در البرز ۵۰ روستا آب‌رسانی شده است و در ادامه باید پرونده آب‌رسانی روستاهای البرز بسته شود.

  سرپرست وزارت نیرو با تاکید بر اینکه ابعاد فنی آب رسانی روستایی مانند شهری است، بیان کرد: در روستاها با مشکل اقتصاد آب روبه‌رو هستیم و باید یارانه آب در روستاها تخصیص یابد.

  وی خاطرنشان کرد: ۲۵ تا ۳۰ درصد تاسیسات آب و برق کشور باید بازسازی شود و جایگزین صورت گیرد و نکته آخر مدیریت مصرف آب توسط مردم است و عقاید دینی نیز اسراف آب و برق را نابجا می‌داند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.