• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » ایران میزبان جام جهانی سپک تاکرا شد
  کد خبر : 2050584

  ایران میزبان جام جهانی سپک تاکرا شد

  ایران میزبان جام جهانی سپک تاکرا شدReviewed by on Oct 3Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا، در این جلسه محمد علیپور رییس فدراسیون انجمنهای ورزشی و رییس کنفدراسیون سپک تاکرای آسیای میانه، عبدالحلیم بن قادر رییس کنفدراسیون سپک تاکرای آسیا و دبیر کل فدراسیون جهانی، محمد فاروق عبدالحلیم معاون…

  ایران میزبان جام جهانی سپک تاکرا شدReviewed by on Oct 3Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا، در این جلسه محمد علیپور رییس فدراسیون انجمنهای ورزشی و رییس کنفدراسیون سپک تاکرای آسیای میانه، عبدالحلیم بن قادر رییس کنفدراسیون سپک تاکرای آسیا و دبیر کل فدراسیون جهانی، محمد فاروق عبدالحلیم معاون دبیر کل و بازرس فدراسیون جهانی، سهراب آزاد رییس انجمن سپک تاکرای ایران و نایب رییس فدراسیون آسیایی و جهانی، محمد یاسین محمدی رییس فدراسیون سپک تاکرای افغانستان، علی فولادی راد دبیر انجمن سپک تاکرا و مسعود خسروی رییس کمیته سپک تاکرای استان تهران حضور داشتند.

  در ابتدای این نشست  علیپور ضمن خیر مقدم به حاضرین گفت: حضور دبیر کل فدراسیون جهانی در ایران به جامعه سپک تاکرای کشورمان امید و انگیزه می دهد و این ورزش در ایران علاوه بر فعالیتهای مثبت انجمن به دلیل حمایت فدراسیون آسیایی و جهانی پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است.

  وی اظهار داشت: برگزاری مستمر لیگ سراسری سپک تاکرا هم برای مردان و هم برای زنان و از همه مهمتر تقویت زیر ساختهای این رشته با جوانگرایی و نگاه ویژه به رده های سنی پایه باعث شده که این رشته در مسیر توسعه و بالندگی گام بردارد بطوریکه در حال حاضر سپک تاکرا در بیش از ۲۰ استان کشور فعال است که این گستردگی بسیار ارزشمند است.

  رییس کنفدراسیون سپک تاکرای آسیای میانه اذعان داشت: سپک تاکرای ایران در بازی های ساحلی در پوکت تایلند اولین مدال رسمی خود را گرفت و در صورت حضور در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا امید داریم که بتوانیم باز هم به مدال برسیم که قطعا برای شرکت در این رقابت های معظم باید از یک مربی توانمند و کارنامه دار بهره بگیریم.

  در ادامه این نشست عبدالحلیم بن قادر گفت: سپک تاکرا در ایران به دلیل توجه رییس فدراسیون انجمن های ورزشی و ارتباطات خوب ایشان روز به روز در حال پیشرفت است و از طرفی ارتباط نزدیک و تعامل رییس انجمن سپک تاکرای ایران با محمد علیپور به این توسعه و موفقیت روز افزون کمک می کند.

  رییس کنفدراسیون سپک تاکرا آسیا و دبیرکل فدراسیون جهانی ضمن ارائه پیشنهاد برگزاری مسابقات جام جهانی به میزبانی تهران تاکید کرد: ایران به عنوان رییس کنفدراسیون آسیای میانه و با توجه به میزان علاقه مندی این رشته در بین جوانان این منطقه می تواند عهده دار میزبانی مسابقات جام جهانی باشدو قطعا برگزاری این مسابقات سکوی پرتاپ سپک تاکرای ایران خواهد بود.

  وی تصریح کرد:ب رگزاری چنین مسابقات مهمی قبل از بازی های آسیایی جاکارتا کمک شایانی به آماده سازی تیم های شرکت کننده در آستانه المپیک آسیایی خواهد کرد و از طرفی کشورهای اروپایی و حتی منطقه اقیانوسیه می توانند بهره برداری مناسبی از این رویداد بزرگ داشته باشند.

  بعد از مطرح شدن این پیشنهاد و با موافقت "محمد علیپور" و انجمن سپک تاکرای ایران،مقرر شد که اولین دوره مسابقات جام جهانی سپک تاکرا اوایل سال آینده و در دو بخش دوبل و چهارنفره(کوارت) با حضور ۱۰ تیم برتر دنیا در تهران برگزار شود.

  در این رقابت ها مسئولان بلندپایه و مهمانان ویژه هم حضور خواهند داشت.

  همچنین قرار است یک دوره کارگاه آموزشی بین المللی داوری قبل از برگزاری مسابقات جام جهانی و با حضور مدرسان مجرب خارجی در تهران برگزار شود.

  در ادامه این نشست و با پیشنهاد محمد علیپور به عنوان رییس کنفدراسیون سپک تاکرای آسیای میانه و با توافق بن قادر مقرر شد که تیم ملی سپک تاکرای افغانستان برای اولین بار در مسابقات جهانی شرکت کند.

  مسئولان فدراسیون جهانی سپک تاکرا فردا به همراه محمد علیپور در جلساتی جداگانه با محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان و کیومرث هاشمی رییس کمیته ملی المپیک دیدار خواهند داشت.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.