• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » سیاستمداران دیوانه و دنیای خطرناک آدم‌ها
  کد خبر : 2050438

  سیاستمداران دیوانه و دنیای خطرناک آدم‌ها

  سیاستمداران دیوانه و دنیای خطرناک آدم‌هاReviewed by on Oct 3Rating: عصر ایران؛ مصطفی داننده- گویی قرار نیست این روزها جهان روی خوش به خود ببیند. دنیا پر شده است از اخبار جنگ، ترور، مرگ، نسل کشی و هزاران هزار خبر تلخ دیگر. شاید بتوان گفت این سال‌ها تلخ‌ترین روزهایی است که مردم دنیا بعد از…

  سیاستمداران دیوانه و دنیای خطرناک آدم‌هاReviewed by on Oct 3Rating:

  عصر ایران؛ مصطفی داننده- گویی قرار نیست این روزها جهان روی خوش به خود ببیند. دنیا پر شده است از اخبار جنگ، ترور، مرگ، نسل کشی و هزاران هزار خبر تلخ دیگر.

  شاید بتوان گفت این سال‌ها تلخ‌ترین روزهایی است که مردم دنیا بعد از جنگ‌های جهانی تجربه کرده‌اند. تقریبا تمام قاره‌ها درگیر خون بازی عده‌ای نادان هستند. ناامنی امروز از شرق آفریقا در غرب اروپا، از آمریکا تا دل خاورمیانه را دربرگرفته است.

  راز این خشونت چیست؟ چرا مردمان اینگونه به جان هم افتاده‌اند؟

  دلیل این همه خشونت را می‌شود در رفتار حاکمان جستجو کرد. دنیا از رهبران عاقل خالی شده است و جهان به دست نااهلان افتاده است.

  به گذشته برگردید. هر وقت دیوانگان بر سر قدرت بودند، آتش کره خاکی را فراگرفته است. حضور هم زمان هیتلر در آلمان، موسلینی در ایتالیا، استالین در شوروی … باعث شد تا سراسر جهان درگیر جنگ بزرگ جهانی شود.

  حضور صدام حسین در عراق را به یاد بیاورید. دیوانه‌ای که باعث شد منطقه خاورمیانه در آتش جنگ بسوزد. تصمیمات عجیب و غریب بوش پسر در آمریکا نیز جهان را به سمت خشونت بیشتر پیش برد.

  مردم قربانی تصمیمات رهبرانی می‌شوند که تشنه قدرت هستند و می‌خواهند با هر روشی قدرت خود را افزایش دهند. دنیا در قرن ۲۱ بازهم دچار این رهبران شده است.

  سیاستمداران دیوانه و دنیای خطرناک آدم‌ها

  گوشه گوشه جهان را که نگاه می‌کنی انسان‌های خطرناکی به قدرت رسیده اند. کسانی که در هر لحظه می‌تواند با تصمیمات عجیب و غریب خود جهان را با شوک روبرو کند.

  کافی است تصور کنید ترامپ در آمریکا و کیم جونگ اون در کره شمالی به نقطه پایانی برسند و دستور آتش بدهند. جهان را خون فراخواهد گرفت.

  رهبران تازه عربستان از وقتی به قدرت رسیده‌اند تصمیم گرفته‌اند از قدرت سخت خود برای پیش برد اهداف خود استفاده کنند. ویرانه‌های یمن نمونه بارز این معناست.

  از آن سو دیوانه‌ای به نام ابوبکر البغدادی همچون کودکان در حال بازی با جان آدمیان است. در گوشه، گوشه جهان می‌شود نشانی از دشنه او دید.

  حضور این افراد باعث شده است تا چندان نشود به آینده جهان امیدوار بود. تقریبا همه از آغاز جنگ جهانی سوم می‌ترسند. مردم می‌ترسند دیوانگان بازهم آتش به خرمن دنیا بیندازند.

  در سال‌های نه چندان دور مردم از بی‌آبی می‌ترسیدند یا از گرم شدن هوا اما امروز از جنگ و مرگ می‌ترسند. مردم می‌ترسند روزی از خواب بیدار شوند و ببیند که جنگ بر سر آنها سایه افکنده است.

  مردم جهان به ویژه آنهایی که در صندوق‌های رای رییس کشور خود را انتخاب می‌کنند باید تلاش کنند عقلا به قدرت برسند و اجازه ندهند جهان در اختیار دیوانگان قرار بگیرد.

  دنیای سیاستمداران دیوانه، جهان خطرناکی است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.