• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » فروپاشی ائتلاف عربی و خروج عربستان از باتلاق یمن
  کد خبر : 2050418

  فروپاشی ائتلاف عربی و خروج عربستان از باتلاق یمن

  فروپاشی ائتلاف عربی و خروج عربستان از باتلاق یمنReviewed by on Oct 3Rating: این روزنامه در سرمقاله روز سه شنبه خود افزود: تصریحات مسئولین، تحلیلگران و روزنامه نگاران عربستانی نزدیک به مراکز قدرت این کشور درخصوص بحران یمن و تحولات آن حاکی از آن است که ائتلاف عربی به رهبری عربستان برضد یمن در دو…

  فروپاشی ائتلاف عربی و خروج عربستان از باتلاق یمنReviewed by on Oct 3Rating:

  این روزنامه در سرمقاله روز سه شنبه خود افزود: تصریحات مسئولین، تحلیلگران و روزنامه نگاران عربستانی نزدیک به مراکز قدرت این کشور درخصوص بحران یمن و تحولات آن حاکی از آن است که ائتلاف عربی به رهبری عربستان برضد یمن در دو سال نیم گذشته نتوانسته به اهداف خود دست یابد و درحال حاضر به دنبال راه حل مسالمت آمیزی برای برون رفت از آن است که اگر این راه حل ها حاصل شود عربستان و امارات تدریجا از بحران یمن خارج خواهند شد و امور را به یمنی ها خواهند سپرد که در آن صورت نیز طرف های یمنی به این نتیجه خواهند رسید که توافق کنند یا یکی از طرف ها طرف دیگر را مجبور به تسلیم شدن خواهد کرد یا گزینه سوم تقسیم و تجزیه یمن است.
  این روزنامه یادآور می شود:’عادل الجبیر’ وزیر خارجه عربستان در روزهای گذشته اذعان و اعتراف کرد که راه حل نظامی به تنهایی نمی تواند به جنگ یمن خاتمه دهد و کشورش از راه حل سیاسی در حل بحران سوریه و یمن حمایت می کند.
  روزنامه رای الیوم در ادامه به رویدادهایی اشاره می کند که تغییر درموضع رسمی عربستان را تاکید می کند:
  نخست : ‘علی عبدالله صالح’ رئیس جمهور سابق یمن در یک گفت و گو از عقب نشینی مغرب از ائتلاف عربی به رهبری عربستان خبر داد و پیش بینی کرد که کشورهای دیگر نیز در آینده نزدیک از این ائتلاف خارج شوند.
  دوم:’عبدالرحمن الراشد’ از روزنامه نگاران نزدیک به محمد بن سلمان ولیعهد عربستان در مقاله ای در روزنامه فرامنطقه ای الشرق الاوسط با عنوان ‘حرکت به سمت صعده’ سعی در توجیه نبرد و بیان چرایی حرکت ائتلاف عربی به سمت استان صعده کرد و مدعی شد این استراتژی برای ممانعت از حضور نیروهای حوثی در مرزهای جنوبی عربستان است.
  مسئولان و روزنامه نگاران عربستان همگی در تلاش هستند تا گام های آتی عربستان در خصوص عقب نشینی تدریجی از جنگ یمن که در نتیجه بحران مالی و انسانی این ائتلاف است، توجیه کنند و محافل عمومی را برای پذیرش آن آماده کنند. آنها در تلاشند تا اینطور وانمود کنند که ائتلاف عربی دو سوم خاک یمن را از جمله شهر عدن در جنوب یمن را تحت سیطره دارد و همه تمرکز خود را در حمایت از این مناطق قرار داده و سعی درمقابله با نیروهای حوثی در صعده دارد تا به این شکل شیوخ قبایل در شمال را قانع و آنها را به حمایت از خود ترغیب کنند.
  این روزنامه فرامنطقه ای می افزاید: عربستان طبق روال گذشته درحال زمینه چینی برای اجرای تصمیم های استراتژیک بزرگ خود از طریق رسانه ها و مسئولان و نویسندگان و تحلیلگران هستند و بعید نیست که در آینده نزدیک شاهد تغییرات نظامی، سیاسی مهم در پرونده یمن با این مضمون باشیم که عربستان قصد خروج تدریجی از بحران یمن دارد و راه حل نظامی به بن بست رسیده است.
  در حالی که هزینه کلان دخالت نظامی و بحران مالی ناشی از آن، انتقادات روز افزون بین المللی، بحران فاجعه بار در شرایط انسانی مردم یمن باعث این عقب نشینی شده است.
  رای الیوم پیش بینی کرد که در آینده نزدیک ائتلاف عربی پس از دو سال و نیم جنگ بر ضد یمن از ائتلاف نظامی به یک ائتلاف سیاسی تبدیل شود.
  خاورم**۹۳۶۶** ۱۰۶۴
  مترجم:صغری رحیمی ** انتشار دهنده : فرشاد محسن اده

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.