• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » همه‌پرسی اقلیم کردستان؛ تلاش محور ضدسوری برای جبران شکست‌ها
  کد خبر : 2050348

  همه‌پرسی اقلیم کردستان؛ تلاش محور ضدسوری برای جبران شکست‌ها

  همه‌پرسی اقلیم کردستان؛ تلاش محور ضدسوری برای جبران شکست‌هاReviewed by on Oct 3Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه الوطن سوریه، پس از سپری شدن دو سال از دخالت نظامی روسیه در سوریه و موفقیت این کشور در هدف قراردادن زیرساخت های لجستیکی گروه های…

  همه‌پرسی اقلیم کردستان؛ تلاش محور ضدسوری برای جبران شکست‌هاReviewed by on Oct 3Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه الوطن سوریه، پس از سپری شدن دو سال از دخالت نظامی روسیه در سوریه و موفقیت این کشور در هدف قراردادن زیرساخت های لجستیکی گروه های تروریستی مورد حمایت آمریکا و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، اوضاع نظامی و سیاسی در سوریه و منطقه تغییر پیدا کرده است. به ویژه این در شرایطی است که ارتش عربی سوریه و همپیمانان آن زمام امور را در میدان های نبرد به دست گرفته اند. این موضوع سبب شده است جایگاه دولت سوریه تقویت شود و در هرگونه معادلات منطقه ای و جهانی به وزنه بزرگی تبدیل شود.

  تردیدی نیست که پشتیبانی روسیه از سوریه نقش مهمی در هدف قرار دادن تروریسم داشت. این موضوع سبب شد آمریکا و رژیم صهیونیستی مهمترین ابزارهای خود را از دست بدهند. آمریکا و رژیم صهیونیستی از تروریست ها برای رسیدن به هدف های خود در ویران سازی جوامع عربی و تجزیه کشورهای عربی استفاده می‌کردند.

  پس از پیروزی بر تروریست ها و ورود منطقه به معادله جدید، برخی مدعی بودند آمریکا و همپیمانان آن از منطقه چشم پوشی می کنند و رژیم صهیونیستی برای تغییر معادلات تلاش نخواهد کرد. این در حالی است که آمریکا و رژیم صهیونیستی با حمایت برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس اعلام کردند هنوز هم ابزارهای لازم برای اجرای طرح های خود با هدف تجزیه کشورهای عربی را دارا هستند. این طرح از عراق آغاز می شود.

  پافشاری مسعود بارزانی در برگزاری همه پرسی برای جدایی کردستان از عراق از روی اتفاق و با هدف بهبود اوضاع کردها و در پاسخ به درخواست کردها نبود. این همه پرسی در شرایط حساس کنونی بر پایه درخواست و حمایت تل آویو و تایید مطلق رژیم صهیونیستی، آمریکا و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس صورت گرفت. این اقدام تلاشی برای جبران شکست های سهمگین آمریکا و ابزارهای آن در منطقه صورت گرفته است. آنها پس از شکست پروژه های تروریستی خود که با هدف آواره سازی، فروپاشی جوامع و تجزیه کشورهای عربی صورت می گرفت از همه پرسی استقلال کردستان عراق حمایت کردند. هدف این کشورها آن بود که کشورهای عربی در معادلات نظام جهانی نقشی نداشته باشند و رژیم صهیونیستی دست برتر نظامی را در منطقه داشته باشد و آمریکا هم بتواند به چپاولگری خود در منطقه ادامه دهد.

  چه کردستان از عراق جدا شود و چه جدا نشود موضوع آشکار این است که تا زمانی کشورهای واپسگرای منطقه با آمریکا و رژیم صهیونیستی همکاری می کنند منطقه ما هدف قرار خواهد گرفت. تا زمانی که این کشورهای واپسگرا با آمریکا و رژیم صهیونیستی برای نابودسازی مساله فلسطین و پایمال کردن حقوق مردم فلسطین قرار داد تاریخی منعقد می کنند منطقه ما مورد هدف قرار خواهد گرفت. برخی از نظام های واپسگرای منطقه با دولت آمریکا علیه فلسطین و منافع مردم جهان عرب عمل می کنند و ایران و محور مقاومت را دشمن اصلی خود می دانند. از این رو، دیده می شود برخی از کشورهای واپسگرا با آمریکا قراردادهای مشکوکی را امضا می کنند. این کشورها برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و برقراری روابط دوستانه با این رژیم زمینه سازی می کنند. همه این اقدام های برای از بین بردن مساله فلسطین صورت می گیرد.  

  رژیم صهیونیستی در پاسخ به وعده های انگلیس شکل گرفت. اما رژیم کردی که برای تاسیس آن در شمال عراق تلاش می شود برپایه درخواست های رژیم صهیونیستی است تا این رژیم بتواند در مرکز کشورهای عربی جای پایی داشته باشد و گرهی را در میان محور مقاومت که از ایران تا عراق، سوریه، لبنان و فلسطین کشیده شده است به وجود آورد.

  وزارت دفاع روسیه اعلام کرده است دلایل آشکاری با تکیه بر تصاویر ماهواره ای در دست دارد که نشان می دهد نیروهای آمریکا، رهبران تروریسم را از عراق به سوریه منتقل می کنند. این نشان می دهد آمریکا و همپیمانان آن برای هدف قرار دادن سوریه و کشورهای عربی از همه ابزارهای خود استفاده می کنند.

  درست است پیروزی های میدان نبرد در مبارزه با تروریسم دستاورد بزرگی به شمار می رود، اما دستاورد مهمتر تدوین شیوه هایی برای تقویت راه های مبارزه با طرح های آمریکایی صهیونیستی است که همه منطقه و مردم آن را هدف قرار داده است. 

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.