• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » رفتار و سیاست رهبران اقلیم، اوضاع سیاسی را در کرکوک بحرانی کرده است
  کد خبر : 2050282

  رفتار و سیاست رهبران اقلیم، اوضاع سیاسی را در کرکوک بحرانی کرده است

  رفتار و سیاست رهبران اقلیم، اوضاع سیاسی را در کرکوک بحرانی کرده استReviewed by on Oct 3Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، نجات حسین عضو شورای استان کرکوک در شمال عراق روز دوشنبه در گفتگو با رسانه های عراق تاکید کرد: رهبران کرد کاملا متوجه اشتباه خود شده اند، اشتباهی که با…

  رفتار و سیاست رهبران اقلیم، اوضاع سیاسی را در کرکوک بحرانی کرده استReviewed by on Oct 3Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، نجات حسین عضو شورای استان کرکوک در شمال عراق روز دوشنبه در گفتگو با رسانه های عراق تاکید کرد: رهبران کرد کاملا متوجه اشتباه خود شده اند، اشتباهی که با اصرار خود بر انجام همه پرسی استقلال کردستان عراق دچار آن شدند واکنون تلاش دارند موضوع را به پارلمان احاله دهند.
  نجات حسین گفت: منصب استانداری کرکوک همچنان در انتظار یک جایگزین است اما بدلیل این که استاندار (سابق، نجم الدین کریم که از سوی پارلمان عراق برکنار شد) هنوز حاضر به ترک منصب خود نیست، فراکسیون کردهای پارلمان عراق نیز به معرفی فرد جدید اقدام نکرده است.
  درهمین حال سعد الحدیثی سخنگوی حیدرالعبادی نخست وزیر عراق گفت: کردستان ابتدا باید نتائج همه پرسی مغایر با قانون اساسی را لغو کند و سپس وارد گفتگوی جدی برای تقویت یکپارچگی عراق شود.
  وی امروز دوشنبه با صدور بیانیه ای از رهبران اقلیم خواست از هر گونه فعالیت تحریک آمیز و تشدید کننده اوضاع در مناطق (مورد اختلاف) تحت تعدی خود پرهیز کند.
  وی گفت: بار دیگر رهبران اقلیم را به پایبندی به قانون اساسی و احکام دادگاه فدرال فرا می خوانیم.
  این چندمین بار است که مقامات بغداد در پاسخ به اعلام آمادگی رهبران اقلیم برای گفتگو با بغداد، پیش شرط لغو نتائج همه پرسی استقلال را مطرح می کنند.
  از نظر بغداد همه پرسی انجام شده در ۲۵ سپتامبر (سوم مهر) در اقلیم کردستان و برخی مناطق مورد اختلاف میان اربیل و بغداد، مغایر با قانون اساسی است و باید نتائج آن لغو شود.
  نماینده آیت الله سیستانی مرجعیت عالی عراق روز جمعه در خطبه های دوم نماز در کربلا با قرائت بیانیه ای در مورد همه پرسی اقلیم، ضمن هشدار نسبت به عواقب طرح های جدایی طلبانه و تاکید بر ضرورت حفظ تمامیت ارضی عراق، دو طرف را به گفتگو برای حل اختلافات در چارچوب قانون اساسی دعوت کرده بود.
  توصیه های نماینده مرجعیت عالی شیعه در عراق بلافاصله مورد استقبال دو طرف و سایر طیف ها و محافل سیاسی و مردمی عراق قرار گرفت.
  خاورم**۳۸۰**۱۷۷۰

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.