• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » نخست وزیر ترکیه مقامات اقلیم کردستان عراق را به مذاکره با دولت بغداد فراخواند
  کد خبر : 2050165

  نخست وزیر ترکیه مقامات اقلیم کردستان عراق را به مذاکره با دولت بغداد فراخواند

  نخست وزیر ترکیه مقامات اقلیم کردستان عراق را به مذاکره با دولت بغداد فراخواندReviewed by on Oct 2Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، یلدریم روز یکشنبه پس از جلسه آغاز سومین سال مجلس ملی ترکیه در مصاحبه با خبرنگاران اقدام لازم در خصوص همه‌پرسی غیرقانونی اقلیم کردستان عراق را مشخص و تنها…

  نخست وزیر ترکیه مقامات اقلیم کردستان عراق را به مذاکره با دولت بغداد فراخواندReviewed by on Oct 2Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، یلدریم روز یکشنبه پس از جلسه آغاز سومین سال مجلس ملی ترکیه در مصاحبه با خبرنگاران اقدام لازم در خصوص همه‌پرسی غیرقانونی اقلیم کردستان عراق را مشخص و تنها راه حل این مساله را مذاکره مستقیم با دولت مرکزی عراق ذکر کرد.
  وی افزود: مقامات اقلیم کردستان عراق باید از طریق گفت و گو و مذاکره حقوق خود را تضمین کنند و ترکیه نیز آماده است تا در این مورد کمک کند.
  وی تاکید کرد: بحران به وجود آمده در این زمینه تنها در این صورت به شکل مسالمت آمیز حل می شود و در غیر این صورت، اوضاع اقلیم کردستان عراق با گذشت زمان دشوارتر خواهد شد.
  نخست وزیر ترکیه در رابطه با رخدادهای همه پرسی کاتالونیای اسپانیا نیز گفت: با توجه به موضع مخالف ما در قبال همه پرسی در شمال عراق، مخالفت ما با همه پرسی در کاتالونیا نیز امری عادی است ولی باید به پشت پرده این حوادث دقت کرد.
  وی اظهارنظر زودهنگام را در این زمینه اشتباه عنوان کرد و گفت: کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید زودتر از همه در این زمینه واکنش نشان دهند و باید دید که آنها چه واکنشی نشان خواهند داد.
  وی ادامه داد: ما واکنش خود نسبت به رویداد اخیر در کشور همسایه را نشان دادیم و موضع ترکیه در این زمینه آشکار است.
  خاورم/۱۹۰۵**انتشار دهنده: حسن فاخری

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.