• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » استقبال انجمن عالی اقلیم کردستان از طرح پیشنهادی آیت الله سیستانی
  کد خبر : 2050134

  استقبال انجمن عالی اقلیم کردستان از طرح پیشنهادی آیت الله سیستانی

  استقبال انجمن عالی اقلیم کردستان از طرح پیشنهادی آیت الله سیستانیReviewed by on Oct 1Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، براساس بیانیه صادره بعد از پایان این نشست عنوان این انجمن از انجمن عالی همه پرسی به «انجمن رهبری سیاسی کرد» تغییر پیدا کرد.بیانیه انجمن عالی همه پرسی با تاکید بر آغاز…

  استقبال انجمن عالی اقلیم کردستان از طرح پیشنهادی آیت الله سیستانیReviewed by on Oct 1Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، براساس بیانیه صادره بعد از پایان این نشست عنوان این انجمن از انجمن عالی همه پرسی به «انجمن رهبری سیاسی کرد» تغییر پیدا کرد.
  بیانیه انجمن عالی همه پرسی با تاکید بر آغاز مذاکرات با بغداد برای حل اختلافات از طرح پیشنهادی آیت الله سیستانی برای پایان دادن به اختلافات استقبال و آن را با ارزش توصیف کرد.
  خلیل ابراهیم نماینده این انجمن در کنفرانسی مطبوعاتی خطاب به رسانه ها گفت: ما برای ادامه مذاکرات به بغداد خواهیم رفت اما قطعا با اهدافی جدید این مذاکرات را ادامه می دهیم.
  به گفته خلیل ابراهیم، اقلیم کردستان عراق در خصوص استقلال، ممنوعیت پروازها در فرودگاههای اقلیم، بودجه نیروهای پیشمرگه و حقوق مردم کردستان عراق با بغداد گفتگو خواهند کرد.
  وی در ارتباط با درخواستهای بین المللی برای ابطال نتایج همه پرسی اقلیم کردستان عراق گفت: اعضای انجمن تصمیم گرفتند که گفتگوها با کشورهای خارجی را نیز در خصوص همه پرسی آغاز کنند.اما باید تاکید کنیم که کسی حق گرفتن یکی از حقوق طبیعی مردم کرد از آنها را ندارد و ابطال نتایج خیانتی بزرگ به مردم کردستان عراق است.
  خلیل ابراهیم اضافه کرد: انجمن رهبری سیاسی کرد به نشست های خود در روزهای آینده برای تصمیم گیری در خصوص مسائل موجود تشکیل ادامه خواهد داد.
  همه پرسی اقلیم کردستان عراق هفته گذشته در میان موجی از مخالفتهای داخلی و خارجی در سه استان اقلیم و مناطق مورد منازعه برگزار شد که دولت مرکزی عراق و کشورهای جهان از آن به عنوان اقدامی یک جانبه که ناقض قانون اساسی عراق و باعث ایجاد بی ثباتی در منطقه می شود، نام بردند.
  شبک*۳۵۱*۴*۱۹۸۳**۳۴۰۴**انتشار: محسن اسماعیلی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.