• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » افزایش انتقادها از برگزاری همه پرسی کردستان عراق
  کد خبر : 2050116

  افزایش انتقادها از برگزاری همه پرسی کردستان عراق

  افزایش انتقادها از برگزاری همه پرسی کردستان عراقReviewed by on Oct 1Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، جماعت اسلامی کردستان عراق در رسانه های رسمی خود به نشست روز شنبه پارلمان اقلیم کردستان اعتراض و آن را تلاشی از سوی کودتاگران برای تصاحب پست دبیر و ریاست پارلمان اقلیم کردستان عراق دانست.رسانه…

  افزایش انتقادها از برگزاری همه پرسی کردستان عراقReviewed by on Oct 1Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، جماعت اسلامی کردستان عراق در رسانه های رسمی خود به نشست روز شنبه پارلمان اقلیم کردستان اعتراض و آن را تلاشی از سوی کودتاگران برای تصاحب پست دبیر و ریاست پارلمان اقلیم کردستان عراق دانست.
  رسانه های رسمی این گروه اسلامی نوشتند: زمانی که حزب دمکرات کردستان عراق و پیروان آنها بدون این که زمینه برگزاری همه پرسی را داشته باشند، تصمیم به برگزاری آن گرفتند جماعت اسلامی بسیار معترض بود که زمینه همه پرسی فراهم نیست اما آنها توجهی به سخنان ما نکردند.
  در ادامه این مطلب آمده است: جامعه کردی در کردستان عراق امیدوار بودند که به ساحل آرامش برسند اما یک روز بعد از همه پرسی برگزار کنندگان همه پرسی پشیمان شده و اعلام کردند این همه پرسی به منظور جدایی و ترسیم مرزهای جغرافیایی نیست.
  همزمان مرکز مطالعات «پی» در کردستان عراق که از سوی شماری از سیاسیون و فعالان سیاسی راه اندازی شده است با انتشار گزارشی اعلام کرد پارلمان اقلیم کردستان عراق به نقض قوانین ادامه داده و روز شنبه دست به اقداماتی زد که غیر قانونی بود.
  دکتر سرور عبدالرحمن رئیس این مرکز مطالعاتی با اعلام این مطلب به رسانه های کردی در کردستان عراق گفت: بزرگترین اقدام غیرقانونی پارلمان اقلیم کردستان عراق آن است که از مجموع ۱۱۱ عضو پارلمان تنها ۶۰ عضو حضور داشته باشند وتصمیم گیری کنند.
  وی افزود: روز گذشته فخرالدین قادر دبیر پارلمان اقلیم کردستان عراق خواست در مکان همیشگی خود بنشیند و استعفای خود را مطرح کند که مانع از نشستن وی بر صندلی دبیر پارلمان می شوند.
  به گفته دکتر سرور عبدالرحمن پارلمان اقلیم کردستان عراق در تلاش است در اقدامی غیرقانونی فعالیت پارلمان اقلیم کردستان عراق و ریاست اقلیم را تمدید کند.
  پارلمان اقلیم کردستان عراق روز شنبه علیرغم بایکوت نشست ها از سوی جنبش تغییر و جماعت اسلامی کردستان عراق تشکیل جلسه داد و تصمیمات پارلمان عراق و دولت مرکزی را در خصوص اقلیم کردستان عراق رد کرد.
  خاورم*۳۵۱*۴*۱۴۰۸**۹۱۲۲
  دریافت کنندده: اکرم کرمی** انتشار دهنده: مهدی نعمتی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.