• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » رئیس شورای عالی صلح افغانستان: اگرصلح نکنیم سوریه ای دیگر خواهیم شد
  کد خبر : 2050055

  رئیس شورای عالی صلح افغانستان: اگرصلح نکنیم سوریه ای دیگر خواهیم شد

  رئیس شورای عالی صلح افغانستان: اگرصلح نکنیم سوریه ای دیگر خواهیم شدReviewed by on Oct 1Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، «محمد کریم خلیلی» که روز یکشنبه در آئین سوگواری عاشورا و در جمع عزاداران مسجد نبی اکرم (ص) شهر کابل پایتخت افغانستان سخن می گفت ، افزود: تداوم ناآرامی و درگیری…

  رئیس شورای عالی صلح افغانستان: اگرصلح نکنیم سوریه ای دیگر خواهیم شدReviewed by on Oct 1Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، «محمد کریم خلیلی» که روز یکشنبه در آئین سوگواری عاشورا و در جمع عزاداران مسجد نبی اکرم (ص) شهر کابل پایتخت افغانستان سخن می گفت ، افزود: تداوم ناآرامی و درگیری های مسلحانه تنها کشورمان را به میدان رقابت کشورهای منطقه و قدرت های بین المللی تبدیل می کند.
  خلیلی خواست اساسی و جمعی ملت افغانستان را صلح خواند و از کشورهای همسایه افغانستان و دیگر کشورهای منطقه خواست که از روند گفت وگوهای صلح با محوریت دولت رسمی این کشور پشتیبانی کنند و دست از حمایت مخالفان مسلح بردارند.
  او که در آستانه سفروزیر دفاع پاکستان به کشورش سخن می گفت اشاره کرد که تداوم این وضعیت برای هیچ کس سودمند نیست و در ادامه این روند بلا ها دامن گیر همه خواهد شد.
  رئیس شورای عالی صلح افغانستان گفت : ملت افغانستان دیگر هرگز اجازه نمی دهد که کشورش به دوران جنگ های داخلی دهه ۸۰ برگردد و جوانان این کشور برای چیزی کشته شوند که جز بدبختی دستاوردی ندارد.
  خلیلی معاون دوم ریاست جمهوری سابق افغانستان به حضورمردم در عزاداری ها اشاره کرد و گفت: گزارش مکرر رسید که در مراسم عاشورا شرکت نکنید زیرا دشمنان ملت این مجالس را هدف گذاری کرده اند اما من و نیز مانند مردم شهادت در مسیر عاشورا را با افتخار می پذیرم.
  وی خطاب به گروه تروریستی داعش که مساجد و به ویژه مراسم دهه محرم را تهدید کرده است گفت که حملات تروریستی تجلیل آئین های محرم و عاشورا را کم رنگ نمی سازد.
  خلیلی از مردم افغانستان خواست که هرچه با شکوه تر در آیین های عاشورا و محرم شرکت کنند و پیام امام حسین (ع) و یاران با وفایش را در نهضت عاشورا به عنوان پیام آزادگی و حق طلبی گسترش دهند.
  رئیس شورای عالی صلح افغانستان تاکید کرد که با وجود دشمنی های زیاد با نهضت امام حسین (ع) و با گذشت قرن ها ؛ هر روز این پیام حیات بخش برای بشریت و خاص برای مسلمانان گسترش می یابد.
  خلیلی تصریح کرد که مسلمانان از اعم از شیعه و سنی به پیام نهضت عاشورا نیازمند هستند و ضرورت این نیاز هر روز بیش از پیش آشکارتر می شود.
  امروز در افغانستان نیز مانند پهنه گسترده جهان اسلام ، مسلمانان این دیار در سوگ امام حسین (ع) و یاران با وفایش عزاداری کردند و به رغم وجود تهدیدهای فراوان جانی از سوی تروریست ها تکفیری این آئین را با شکوه برپا کردند.
  آساق*۲۹۱*۱۱۰۴**۱۶۶۳**انتشار دهنده: خسرو حسینی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.