• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » نمایندگان کنگره لایحه پایان نقش آمریکا در جنگ یمن را ارائه کردند
  کد خبر : 2049756

  نمایندگان کنگره لایحه پایان نقش آمریکا در جنگ یمن را ارائه کردند

  نمایندگان کنگره لایحه پایان نقش آمریکا در جنگ یمن را ارائه کردندReviewed by on Sep 29Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، مشاوران کنگره آمریکا به مجله فارن پالسی گفتند دو نماینده جمهوری خواه و دو عضو دموکرات لایحه مشترکی را در این باره به مجلس نمایندگان ارائه کرده اند. برخی از نمایندگان…

  نمایندگان کنگره لایحه پایان نقش آمریکا در جنگ یمن را ارائه کردندReviewed by on Sep 29Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، مشاوران کنگره آمریکا به مجله فارن پالسی گفتند دو نماینده جمهوری خواه و دو عضو دموکرات لایحه مشترکی را در این باره به مجلس نمایندگان ارائه کرده اند. برخی از نمایندگان دیگر نیز از این لایحه حمایت کرده اند.
  این لایحه خواستار «خروج» نیروهای آمریکایی از جنگ یمن شده است؛ مگر آنکه کنگره برای ادامه این کمک ها مجوزی صادر کند.
  هواپیماهای سوخت رسان آمریکایی در عملیات سوخت رسانی به جنگنده های سعودی نقش دارند. همچنین آمریکا کمک های اطلاعاتی درباره یمن به عربستان ارائه می کند.
  «رو کانا» نماینده دموکرات از کالیفرنیا و «مارک پوکن» نماینده جمهوری خواه از ایالت ویسکانسین در نامه به همتایان خود که به رویت فارن پالسی رسیده است، نوشتند: هدف ما [از طرح این لایحه] آن است که طبق قانون اساسی، کنگره به عنوان شاخه ای از دولت جایگاهش را در زمینه اعلان جنگ و نظارت بر آن دوباره به دست آورد.
  فارن پالسی نوشته که به نظر نمی رسد این لایحه حمایت اکثریت اعضای مجلس نمایندگان را جلب کند اما نشان می دهد نگرانی های فزاینده ای درباره نحوه مدیریت عربستان بر این جنگ که به بن بست رسیده است، وجود دارد.
  نگرانی دیگر به نقش آمریکا در این جنگ مربوط می شود. پیشتر قانونگذاران آمریکایی تلاش کرده بودند فروش سلاح یا ارائه سایر کمک های تسلیحاتی به عربستان، امارات عربی متحده و سایر شرکای خود در خلیج فارس را مهار کنند.
  جمهوری خواهان و دموکرات ها ائتلاف تحت هدایت عربستان را به تاخیر یا کارشکنی در ارسال کمک های بشردوستانه به یمن متهم کرده و از این کشورها به دلیل بمباران مدارس و بیمارستان ها که کشته و زخمی های زیادی به جا گذاشته، انتقاد کرده اند.
  سازمان ملل اعلام کرده است که به دلیل جنگ بیش از هفت میلیون یمنی در معرض گرسنگی هستند و این کشور با شیوع بی سابقه وبا روبرو است.
  رو خانا عضو کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان در ایمیلی به فارن پالسی نوشت که آمریکا باید «عملیات های سوخت رسانی» به هواپیماهای ائتلاف سعودی را متوقف کند.
  وی افزود: کنگره و مردم آمریکا درباره نقش ما در جنگی که باعث رنج میلیون ها نفر و بروز تهدیدی آشکار علیه امنیت ملی ما شده است، آگاهی چندانی ندارند.
  «توماس ماسی» از ایالت کنتاکی و «والتر جونز» از کارولینای شمالی که دو نماینده دیگر تدوین کننده لایحه مذکور هستند، خواستار آن شده اند که اختیارات کنگره برای اعلان جنگ احیا شود.
  پوکن هم گفت وقت آن فرا رسیده که نقش آمریکا در «این جنگ بی معنی و بدون مجوز» به پایان برسد.
  شبک**۹۴۲۳**۳۴۰۴**انتشار: محسن اسماعیلی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.