• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: ما برای میانجیگری میان اربیل و بغداد آماده ایم
  کد خبر : 2049746

  سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: ما برای میانجیگری میان اربیل و بغداد آماده ایم

  سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: ما برای میانجیگری میان اربیل و بغداد آماده ایمReviewed by on Sep 29Rating: ‘هدر نوئرت’ در کنفرانس خبری روز پنجشنبه گفت همانطور که پیش از این گفته شده است کشورش در اساس با رفراندوم اقلیم کردستان عراق مخالف بوده و هست و چنین رفراندومی را در شرایط کنونی مایه منفک شدن…

  سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: ما برای میانجیگری میان اربیل و بغداد آماده ایمReviewed by on Sep 29Rating:

  ‘هدر نوئرت’ در کنفرانس خبری روز پنجشنبه گفت همانطور که پیش از این گفته شده است کشورش در اساس با رفراندوم اقلیم کردستان عراق مخالف بوده و هست و چنین رفراندومی را در شرایط کنونی مایه منفک شدن از مبارزه کامل با داعش و سبب بی ثباتی در منطقه می داند.
  نوئرت اضافه کرد که واشنگتن از نگرانی هایی که این مسئله در منطقه بوجود آورده، آگاه است و سعی آمریکا این است که بر چنین نگرانی هایی دامن نزند و سبب بی ثباتی های بیشتر نشود.
  سخنگوی تیلرسون در پاسخ به این سوال که ایا آمریکا در هیچ گفتگویی میان اربیل و بغداد شرکت داشته و یا نقش میانجی در این گفتگو ها را بازی کرده است گفت که تیلرسون وزیر خارجه این کشور تا کنون گفتگو های مستقیم زیادی را با هر دو طرف داشته است .
  نوئرت در نهایت گفت که همانطور که قبلا گفته شده واشنگتن آماده و مایل است تا در صورت درخواست مستقیم میان بر ایجاد تسهیلات و میانجی گری برای برگزاری گفتگوهای مستقیم میان اربیل و بغداد فراهم کند.
  وی در نهایت در پاسخ به این سوال که ایا واشنگتن درخواستی مبنی بر تعطیلی کنسولگری آمریکا در اربیل از سوی عراق داشته است گفت چنین درخواستی در میان نبوده و کنسولگری کشورش در اربیل همچنان دائر خواهد ماند.
  اروپام-۴-۵۴۱/ ۳۴۰۴**انتشار: محسن اسماعیلی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.