• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » نماینده سوری: تنها برنده تقسیم عراق، تل آویو وبازنده بزرگ آن کردها هستند
  کد خبر : 2049679

  نماینده سوری: تنها برنده تقسیم عراق، تل آویو وبازنده بزرگ آن کردها هستند

  نماینده سوری: تنها برنده تقسیم عراق، تل آویو وبازنده بزرگ آن کردها هستندReviewed by on Sep 28Rating: محمد فواز روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اگر به سابقه روابط مسعود بارزانی رئیس کردستان عراق با رژیم صهیونیستی بنگریم، می بینیم که وی روابط تاریخی و ریشه داری با صهیونیست ها دارد و…

  نماینده سوری: تنها برنده تقسیم عراق، تل آویو وبازنده بزرگ آن کردها هستندReviewed by on Sep 28Rating:

  محمد فواز روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اگر به سابقه روابط مسعود بارزانی رئیس کردستان عراق با رژیم صهیونیستی بنگریم، می بینیم که وی روابط تاریخی و ریشه داری با صهیونیست ها دارد و این رژیم به صراحت حمایت خود را از تقسیم عراق اعلام کرده است.
  وی اضافه کرد: ما کاملا با این همه پرسی و نتایج آن مخالفیم زیرا با منافع برادران عراقی در تعارض است و خدمتی به آن ها نمی کند.
  فواز اظهارداشت: مسعود بارزانی اعلام کرده است که این همه پرسی برای استقلال نیست ولی به نظر من این سخن سرپوشی برای برنامه اصلی وی و تلاشی برای کاهش شدت واکنش ها است.
  وی بیان کرد: موضع کشورهای همسایه مانند ایران، ترکیه، سوریه و عراق مخالفت با تجزیه و تقسیم عراق است و نخستین گام در این باره فشارهای سیاسی بر رئیس کردستان عراق برای عقب نشینی از تصمیم خود است.
  کمیسیون برنامه ریزی و تولید مجلس سوریه تصریح کرد: باید به منظور جلوگیری از این تقسیم، همه مرزهای اطراف منطقه کردستان مسدود و فشارها با تمام قدرت اعمال شود زیرا این اقدام خطرناک، بازی با سرنوشت کشورها و ملت های منطقه است.
  فواز بیان کرد: ترکیه که اکنون با تقسیم عراق مخالفت می کند، خود یکی از عوامل اصلی چنین اقدامی است، تروریست هایی که از مرزهای ترکیه وارد سوریه و عراق شده اند و سال ها توان ارتش های این دو کشور را به چالش کشیدند.
  وی افزود: ورود محموله های سلاح به مناطقی کردی به بهانه مبارزه با داعش نقش مهمی در ایجاد چنین حرکت هایی دارد.
  فواز اضافه کرد: اگر مسئولان کردستان عراق، بیش ازاین فریب صهیونیست ها را بخورند برای ایجاد فشار معکوس ممکن است دست به تحریک گروه هایی در کشورهای همسایه عراق بزنند و این نه تنها سودی به حال منطقه کردستان نخواهد داشت بلکه باعث فرورفتن بیشتر آن ها در باتلاق خود ساخته می شود.
  نماینده حوزه انتخابیه حلب در مجلس سوریه اظهارداشت: مسئولان کردستان باید بدانند نمی توان کشوری را تاسیس کرد که ارتباطی با جهان خارج نداشته باشد.
  فواز اضافه کرد: هم اکنون بستن مرزها یک اقدام عاقلانه و حکیمانه است و باید به گونه ای سیاسی، مسئولان کردستان را از خطای بدون محاسبه خود بازگرداند.
  با وجود مخالفت های بین المللی، منطقه ای و دولت مرکزی عراق و مغایرت آشکار با قوانین بین المللی همه پرسی جدایی کردستان عراق روز دوشنبه سوم مهر ۹۶ در مناطقی از شمال عراق ( استان های اربیل، سلیمانیه و دهوک و مناطق مورد نزاع از جمله کرکوک و خانقین) برگزار شد.
  خاورم**۶۱۱۶*۱۰۴۹
  انتشار دهنده : مریم کاظمی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.