• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » نخست وزیر متواری تایلند به پنج سال زندان محکوم شد
  کد خبر : 2049628

  نخست وزیر متواری تایلند به پنج سال زندان محکوم شد

  نخست وزیر متواری تایلند به پنج سال زندان محکوم شدReviewed by on Sep 28Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از روز پنجشنبه ایرنا، ‘یینگلوک شیناواترا’ نخست وزیر سابق تایلند ماه گذشته پس از اینکه انتظار می رفت دولت کودتا، وی را با حکم سنگینی محکوم کند، از کشور گریخت و دادگاه تایلند روز گذشته…

  نخست وزیر متواری تایلند به پنج سال زندان محکوم شدReviewed by on Sep 28Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از روز پنجشنبه ایرنا، ‘یینگلوک شیناواترا’ نخست وزیر سابق تایلند ماه گذشته پس از اینکه انتظار می رفت دولت کودتا، وی را با حکم سنگینی محکوم کند، از کشور گریخت و دادگاه تایلند روز گذشته یینگلوک را غیابی به پنج سال زندان محکوم کرد.
  عرصه سیاسی تایلند در بیش از یک دهه اخیر بین نخبگان سیاسی سنتی از جمله ارتش و طبقه اشرافی و خانواده ‘شیناواترا’ چرخیده و دچار آشوب بوده است.
  ‘تاکسین شیناواترا’ برادر ‘یینگلوک شیناواترا’ که هر دو با کودتا از قدرت کنار گذاشته شدند، از جمله دولت های یک دهه گذشته بودند که تغییراتی در عرصه سیاسی تایلند ایجاد کردند.
  ‘یینگلوک شیناواترا’ سال ۲۰۱۱ به قدرت رسید، اما سه سال بعد بر اثر آشوب های سیاسی و وقوع کودتا از قدرت کنار گذاشته و متهم به غفلت در مورد یک طرح یارانه برنج شد.
  به نوشته رسانه های محلی تایلند، ‘نوراویت لارلائنگ’ وکیل ‘یینگلوک شیناواترا’ اعلام کرد که درخواست تجدیدنظر در این حکم در حال بررسی است.
  بر اساس این اتهام، پیش بینی می شد وی دستکم به ۱۰ سال زندان محکوم شود. هر چند که نخست وزیر سابق تایلند ادعای بیگناهی کرده و دولت را متهم به آزار و اذیت های سیاسی می کند.
  یک وزیر بازرگانی دولت ‘یینگلوک شیناواترا’ نیز ماه گذشته به دلیل تخریب توافق طرح یارانه برنج به ۴۲ سال زندان محکوم شده بود.
  دولت فعلی تایلند آسیب اقتصادی ناشی از این طرح که حزب ‘فئو تای’ از آن دفاع می کند را ۸۰ میلیارد دلار عنوان کرده است.
  یینگلوک شیناواترا سال ۲۰۱۵ برای یک دوره پنج ساله از انجام فعالیت های سیاسی منع شد.
  برخی صاحبنظران عرصه سیاسی تایلند بر این باورند که حکم پنج سال زندان یینگلوک شیناواترا پایان دوره سیاسی وی محسوب می شود و احتمال بسیار کمی وجود دارد که در آینده نزدیک بتواند به تایلند بازگردد.
  اگرچه هنوز خبر قطعی در مورد مکان اقامت ‘یینگلوک شیناواترا’ وجود ندارد، اما گفته می شود وی نیز همچون برادرش (تاکسین شیناواترا) به دبی گریخته است.
  به باور این صاحبنظران، حزب ‘فئو تای’ اکنون ‘سرگردان’ است و در صورتی که منحل نشود، انتخاب یک رهبر کارآمد می تواند باعث ادامه حیات این حزب شود.
  آساق**۲۴۱**۱۶۱۱**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.