• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » پروژه ایجاد داعش از طریق افغانستانی ها در این کشور ناکام مانده است
  کد خبر : 2049358

  پروژه ایجاد داعش از طریق افغانستانی ها در این کشور ناکام مانده است

  پروژه ایجاد داعش از طریق افغانستانی ها در این کشور ناکام مانده استReviewed by on Sep 26Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسام رضوی کارشناس ارشد مسائل افغانستان در گفتگو با طرقبه نیوز، در رابطه با تحرکات اخیر و موضوع انتقال داعش به افغانستان اظهار کرد: از چندین سال…

  پروژه ایجاد داعش از طریق افغانستانی ها در این کشور ناکام مانده استReviewed by on Sep 26Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسام رضوی کارشناس ارشد مسائل افغانستان در گفتگو با طرقبه نیوز، در رابطه با تحرکات اخیر و موضوع انتقال داعش به افغانستان اظهار کرد: از چندین سال گذشته عده ای تلاش داشتند داعش را به منطقه افغانستان منتقل کنند.

   

  وی افزود: تحرکاتی در این زمینه صورت گرفته و عده ای در راستای گسترش داعش از افغانستان و پاکستان با حمایت های عربستان و آمریکا با رهبران داعش دیدار کردند.

   

  ربا اشاره به اینکه مردم افغانستان حنفی مذهب هستند و با وهابیت شدیدا مشکل دارند گفت: افراط گرایی مذهبی در این کشور وجود نداشته است لذا موضوع بوجود اوردن داعش از طریق افغانستانی ها در این کشور ناکام ماند.

   

  وی افزود: گزینه بعدی استفاده از گروهک های قبایلی شبه نظامی در مرز پاکستان و افغانستان و همچنبن تحریک باقیمانده القاعده با حمایت های آمریکایی ها بود.

   

  رضوی ادامه حرکت داعش در افغانستان را عقیم شده دانست و تصریح کرد: دشمن با تبلیغات رسانه ای قصد ادامه این حرکت را دارند؛ البته لکه هایی در غرب افغانستان و برخی روستاها از تکفیری ها دیده شده اما خیلی جدی نبوده است.

   

  وی افزود: عرب ها سرمایه گذاری ده ها ساله ای با ایجاد مدارس دینی متعدد در این منطقه داشته اند و آمریکایی ها هم از ایجاد درگیری و تنش در این منطقه برای اختلاف افکنی بی بهره نیستند.

   

  کارشناس ارشد مسائل افغانستان خاطرنشان کرد: آمریکایی ها و عربستان قصد دارند دولت دست نشانده افراطی خارج از تحرکات دیپلماتیک در کنار جمهوری اسلامی بسازند و از آن به منظور فشار ایدئولوژی، فعالیت های جاسوسی، تقویت تحرکات گروهک های تروریستی و سایر اهداف استفاده کنند که تا امروز با مقاومت مردم افغانستان مواحه شده است.

   

  وی افزود: در عرصه دیپلماتیک باید از دولت قانونی مستقر حمایت شود و شعار ما در قانون اساسی نیز همین است.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.