• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » یکهزار و ۱۴۰ نفر تحت پوشش سواد آموزی استان مرکزی قرار گرفتند
  کد خبر : 2049353

  یکهزار و ۱۴۰ نفر تحت پوشش سواد آموزی استان مرکزی قرار گرفتند

  یکهزار و ۱۴۰ نفر تحت پوشش سواد آموزی استان مرکزی قرار گرفتندReviewed by on Sep 26Rating: حسین میرزایی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سهمیه سواد آموزی استان امسال ۲ هزار و ۸۰۰ نفر است که یکهزار و ۳۰۰ نفر در دوره سواد آموزی، ۵۰۰ نفر در دوره انتقال، ۵۰۰ نفر…

  یکهزار و ۱۴۰ نفر تحت پوشش سواد آموزی استان مرکزی قرار گرفتندReviewed by on Sep 26Rating:

  حسین میرزایی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سهمیه سواد آموزی استان امسال ۲ هزار و ۸۰۰ نفر است که یکهزار و ۳۰۰ نفر در دوره سواد آموزی، ۵۰۰ نفر در دوره انتقال، ۵۰۰ نفر در دوره تحکیم و ۴۰۰ نفر اتباع خارجی است و تا کنون ۴۰ و ۷۱ صدم درصد این افراد تاکنون تحت پوشش سواد آموزی این استان قرار گرفته و پیش بینی می شود تا پایان آذرماه بقیه این افراد نیز تحت پوشش قرار گیرند.
  وی ادامه داد: استان مرکزی در حوزه تحقق برنامه های سوادآموزی امسال تاکنون توانسته رتبه سوم را در سطح کشور به خود اختصاص دهد.
  معاون سواد آموزشی آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: نرخ باسوادی استان بر اساس سرشماری سال ۹۰ حدود ۹۳ و ۹۹ صدم درصد بود که این رقم با ۲ و ۶ دهم درصد افزایش به ۹۶ و پنج صدم درصد در سال گذشته افزایش یافته است.
  میرزایی افزود: استان مرکزی با دارا بودن این میزان نرخ باسوادی رتبه هشتم را در سطح کشور به خود اختصاص داده است.
  وی با یادآوری آموزش سواد آموزان در سه دوره سواد آموزی، تحکیم و انتقال، افزود: این افراد ۴۰۰ ساعت در دوره سواد آموزی، ۲۰۰ ساعت در دوره تحکیم برای تحکیم آموزش ها و ۶۰۰ ساعت در دوره انتقال که معادل ششم ابتدایی است تحت آموزش قرار می گیرند.
  معاون سواد آموزشی آموزش و پرورش استان مرکزی خاطر نشان کرد: به افرادی که موفق به گذراندن دوره سواد آموزی می شوند یکهزار و ۴۴۰ ریال به عنوان پاداش، به فرهنگیان همکار به ازای تشکیل یک کلاس هفت نفره معادل ۴۰۰ ساعت حق التدریس و به آموزش دهندگان نیز به ازای هر نفر حدود هفت میلیون و ۶۰۰ هزار ریال پرداخت می شود.
  میرزایی ادامه داد: در دوره تحکیم نیز که پس از دوره سواد آموزی و برای تثبیت و تحکیم برگزار می شود سواد آموزان ۱۳۰ ساعت به صورت حضوری و ۳۰ ساعت به صورت غیر حضوری تحت آموزش قرار می گیرند.
  وی افزود: در این دوره ما به ازای تشکیل یک کلاس حداقل ۱۰ نفره معادل ۱۰۰ ساعت حق التدریس فرهنگیان و یک میلیون و ۳۰۰ هزار ریال پاداش به آموزش دهندگان پرداخت می شود.
  معاون سواد آموزشی آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: در دوره انتقال نیز مابه ازای تشکیل هر کلاس حداقل ۱۲ نفر ۶۰۰ ساعت حق التدریس به فرهنگیان و برای هر نفر از سواد آموزان که موفق به گذراندن این دوره شوند هشت میلیون و ۴۰۰ هزار ریال پاداش به آموزش دهندگان پرداخت می شود.
  میرزایی گفت: جایگاه استان مرکزی در ارزیابی های صورت گرفته در این حوزه از رتبه ۲۷ و ۲۸ در سال های قبل به رتبه ۱۰ در سال گذشته ارتقا یافته است.
  وی افزود: آموزش و پرورش استان مرکزی در سال جاری با تشدید فعالیت های در حوزه مسدود کردن مبادی بی سوادی، پوشش صد در صدی تحصیل دانش آموزان در پایه ابتدایی و شناسایی والدین بی سواد و بهره گیری از دهیاران برای شناسایی افراد کم سواد و بی سواد در رستاها محو و نابودی بی سوادی را در دستور کار قرار دارد.
  معاون سواد آموزشی آموزش و پرورش استان مرکزی آشنایی سواد آموزان با دنیای دیجیتال برای نخستین بار در سال جاری در استان را از دیگر اقدام های این معاونت عنوان کرد و گفت: امسال برای نخستین بار ۱۰۰ نفر از سواد آموزان شهرستان اراک به صورت نمونه تحت آموزش های هفتگانه کار با یارانه قرار می گیرند و سال آینده این آموزش ها در کل استان اجرایی می شود.
  میرزایی مهارت خواندن با خانواده، کتابخوانی، انشاء نویسی و آموزش مهارت های ارتباطی را از دیگر برنامه های معاونت سواد آموزی آموزش و پرورش استان مرکزی در سال جاری برای ارتقای سواد و فرهنگ عمومی در استان عنوان کرد.
  ۳۲ هزار و ۲۲۹ بی سواد و کم سواد در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در استان مرکزی وجود دارد.
  ۱۹۵۵/۶۰۱۳/خبرنگار:مهدی عظیمی***انتشاردهنده:مژگان حیدری

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.