• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » از دفاع مقدس تا دفاع از حرم، «مبارزه اسلام و کفر» راز حضور شهید تقوی در دو جبهه متفاوت
  کد خبر : 2049338

  از دفاع مقدس تا دفاع از حرم، «مبارزه اسلام و کفر» راز حضور شهید تقوی در دو جبهه متفاوت

  از دفاع مقدس تا دفاع از حرم، «مبارزه اسلام و کفر» راز حضور شهید تقوی در دو جبهه متفاوتReviewed by on Sep 26Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از رهیاب، خوزستانی‌ها که روزگاری در دفاع از مرزهای کشور در برابر متجاوزان بعثی پیش قدم بودند امروزه…

  از دفاع مقدس تا دفاع از حرم، «مبارزه اسلام و کفر» راز حضور شهید تقوی در دو جبهه متفاوتReviewed by on Sep 26Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از رهیاب، خوزستانی‌ها که روزگاری در دفاع از مرزهای کشور در برابر متجاوزان بعثی پیش قدم بودند امروزه در دفاع از حرم هم پیشتاز عرصه جهاد هستند و در این راه شهدای زیادی تقدیم کردند.

  برخی از شهدای خوزستانی که در دفاع از حرم به شهادت رسیدند سابقه حضور در ۸ سال دفاع از مقدس را هم داشتند و به همین دلیل شنیدن خاطرات این شهیدان از زبان نزدیکان حلاوتی خاص دارد چرا که یک بار علیه عراق جنگیدند و یک بار برای دفاع از عراق. جالب اینکه خانواده این شهدا می‌گویند هر دو صحنه جنگ صحنه تقابل اسلام و کفر بود و اسلام و کفر مرزهای زمینی ندارند.

  پروین مرادی، همسر شهید حاج حمید تقوی می‌گوید: پس از آغاز جنگ تحمیلی علیه ایران اسلامی از سوی رژیم بعث، حوزه کاری شهید تقوی در بحث جمع آوری اطلاعات از عراق بود و پس از پایان جنگ تحمیلی هم در این حوزه کاری باقی ماند.

  وی می‌افزاید: حاج حمید هیچ وقت از خود تعریف نمی‌کرد و «مَن‌مَن» نمی‌کرد اما وقتی می‌خواست برای جنگ با داعش به عراق برود، گفت: من شناخت زیادی از کشور عراق و شرایط جنگ در آن دارم و به جرأت می‌توانم بگویم که کسی به اندازه من مسلط به اوضاع این کشور مسلط نیست و این دلیلی است که باید در آنجا حاضر شوم.

  همسر شهید تقوی بیان می‌کند: در یکی از نبردهایش علیه تکفیری‌ها در عراق به سوی شهید تقوی تیراندازی شده بود که تیر به چفیه‌اش هم اصابت کرده بود. با ناراحتی به او گفتم دیگر نرو که شهید تقوی گفت باید لطف خدا را به خاطر اطلاعاتی که دارم جبران کنم و حضور من در این نبرد مهم است.

  وی عنوان می‌کند: به شهید گفتم حداقل بگذارید عراقیها خودشان بجنگند و شما جلو نروید که شهید با ناراحتی گفت مگر جنگ، جنگِ عراق است؟ امروز جنگ بین اسلام و کفر است مثل دیروز که جنگ ایران و رژیم بعث جنگ اسلام و کفر بود.

  خانم مرادی می‌گوید: شهید معتقد بود که نسخه داعش باید در عراق و سوریه پیچیده شود و نگذاریم جنگ به درون مرزهای ایران اسلامی وارد شود و برای جلوگیری از آوارگی دوباره زنان و دختران ایران زمین باید در آن سوی مرزها داعش متولد شده از استکبار را نابود کنیم.

  وی با اشاره به همنشینی و دوستی شهید تقوی و شهید علی هاشمی در دوران دفاع مقدس می‌افزاید: به نظر من اثرنشینی کمال همنشین درباره این دو شهید بزرگوار صدق می‌کند چرا که انس گرفتن آنها سبب رسیدنشان به کمال شد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.