• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ایجاد موکب هزار نفری اربعین در سامرا در دستور کار است
  کد خبر : 2049255

  ایجاد موکب هزار نفری اربعین در سامرا در دستور کار است

  ایجاد موکب هزار نفری اربعین در سامرا در دستور کار استReviewed by on Sep 26Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جام روز، احمد شافعی امروز در جلسه ستاد پشتیبانی اربعین حسینی(ع) که در فرمانداری برگزار شد با انتقاد از نحوه جمع آوری کمک ها در…

  ایجاد موکب هزار نفری اربعین در سامرا در دستور کار استReviewed by on Sep 26Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جام روز، احمد شافعی امروز در جلسه ستاد پشتیبانی اربعین حسینی(ع) که در فرمانداری برگزار شد با انتقاد از نحوه جمع آوری کمک ها در سال گذشته گفت: کمک های مردمی سال گذشته در قالب ستاد مردمی به خوبی جمع آوری نشد و امسال برابر دستورالعمل ستاد اربعین خراسان رضوی باید مجموعه فعالیت های به صورت متمرکز توسط ستاد بازسازی انجام شود.

   

  شافعی با توجه به رویکرد و برنامه ریزی ها انجام شده برای شهرستان بیان داشت: براساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است موکب تربت جام در شهر سامرا بر پا شود و  برای هزار نفر امکانات جهت اسکان و پذیرایی صورت بگیرد به همین دلیل هر میزان و نوع کمک های مردم در حوزه های توسط کارگروه ها مختلف جمع آوری می شود باید میزان آن به فرمانداری اعلام شود.

   

  وی ادامه داد: برای اسکان هزار زائر در سامرا باید مبلغ یک میلیارد ریال و دو هزار پتو تهیه شود و تا آخر محرم جهت آمادسازی به کشور عراق منتقل شود لذا تمام دستگاه موظفند براساس توان خود شرایط جذب کمک مردمی را فراهم کنند تااسکان و تغذیه زائرین در موکب سامرا به خوبی صورت بگیرد.

   

  معاون فرماندار تربت جام تاکید کرد: بخشداران هر بخش ستاد پشتیبانی از اربعین را تشکیل دهند و مدیران به سیاست ها سازمان های خود اقدام به جمع آوری نمایند و همه کمک های مردمی را در قالب ستاد شهرستان تربت جام توسط ستاد عتبات عالیات به کشور عراق اعزام می شود.

   

  در ادامه نصرالله اسکندری، دبیرستاد بازسازی عتبات عالیات تربت جام با اشاره به کمک های مردمی قبل از تشکیل ستاد گفت: ارادتمنمدان به اهل در منطقه به خوبی تا کنون اعلام آمادگی کرده اند به گونه ای که  یک خیر اهل سنت مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال وجه نقد به همراه دو دستگاه تریلی و وانت نیسان برای برگزاری مراسم اربعین حسینی در عراق به ستاد بازسازی عتباب عالیات این شهرستان کمک کرده است.

   

  اسکندری با اشاره به برنامه ابلاغی ستاد عتبات عالیات افزود: برابر مصوبات ستاد اربعین هرگونه کمک های مردمی به مراسم اربعین حسینی(ع) در قالب ستاد بازسازی جمع آوری و ارسال می شود و مانند سال گذشته خروج کمک های مردمی به صورت انفرادی اجازه  داده نمی شود.

   

  وی تصریح کرد: برنامه امسال ستاد اربعین با توجه به اینکه زمانی برای دریافت مجوز برپایی موکب اختصاصی در مسیر کربلا و نجف در کشور عراق امکان پذیر نیست می بایست کمک ها در جهت اسکان و پذیرایی در شهر سامرای عراق جمع آوری شود.

   

  دبیرستاد بازسازی عتبات عالیات تربت جام عنوان کرد: ستاد بازسازی تربت جام آمادگی دارد تا پایان محرم کمک های مردم را برای مراسم جهانی اربعین جمع آوری نماید و با همکاری دیگر نهادهای شهرستان سهمیه ابلاغی برای هزار زائر را فراهم کند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.