• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » هفته فرهنگی سوریه در تونس؛سلام به سوریه و محکومیت قطع روابط
  کد خبر : 2049220

  هفته فرهنگی سوریه در تونس؛سلام به سوریه و محکومیت قطع روابط

  هفته فرهنگی سوریه در تونس؛سلام به سوریه و محکومیت قطع روابطReviewed by on Sep 25Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، برنامه های هفته فرهنگی سوریه در تونس شامل برگزاری نمایشگاه هنرهای دستی ،نمایشگاه کتاب ، اجرای نمایش ،پخش فیلم سینمایی ، پخش فیلم های مستند در خصوص ویرانی تاسیسات زیربنایی این کشور…

  هفته فرهنگی سوریه در تونس؛سلام به سوریه و محکومیت قطع روابطReviewed by on Sep 25Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، برنامه های هفته فرهنگی سوریه در تونس شامل برگزاری نمایشگاه هنرهای دستی ،نمایشگاه کتاب ، اجرای نمایش ،پخش فیلم سینمایی ، پخش فیلم های مستند در خصوص ویرانی تاسیسات زیربنایی این کشور براثر حملات تروریست ها ، اجرای موسیقی شهر حلب و سخنرانی برخی اساتید و شخصیت ها است.
  شمار زیادی از مردم تونس پیش از آغاز این برنامه، به فرودگاه قرطاج رفته و از هیات سوری شرکت کننده در این برنامه فرهنگی به گرمی استقبال کردند و شعارهایی در حمایت از سوریه و رهبران آن سر دادند.
  زهیر رمضان رئیس هیات سوری شرکت کننده در این برنامه فرهنگی تاکید کرد که مردم تونس و سوریه روابط مستحکمی با هم دارند.
  وی در ادامه گفت: سوریه در مقابل توطئه هایی که یکپارچگی آن را هدف قرار داده است، استوار و پایدار باقی می ماند.
  روزنامه الشروق تونس روز گذشته در این خصوص به نقل از «أحمد الکحلاوی» رئیس هیات ملی مقاومت و مبارزه با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی درخصوص برگزاری این هفته فرهنگی نوشت: این اقدام برای تصحیح اشتباهات تاریخی دولت های سابق در خصوص سوریه صورت می گیرد.
  الکحلاوی تاکید کرد که سوریه پیوسته تکیه گاه تونس و مقاومت بوده است و هدف اصلی از برگزاری این هفته فرهنگی، بسیج مردم تونس برای درخواست از دولت جهت از سرگیری روابط با دولت سوریه به صورت رسمی است و این چیزی است که ‘الباجی قاید السبسی’ رئیس جمهوری وعده آن را داده اما این وعده هنوز اجرایی نشده است.
  «خلیل الرقیق » عضو کمیته برگزارکننده این هفته فرهنگی نیز در این خصوص گفت: این اقدام در حقیقت پیامی از سوی تونس برای کشور دوست و برادرش سوریه است و ثابت کننده این امر است که نیروهای ملی گرای تونس می توانند برنامه هایی ضد طرح داعشی ها که تونس و سوریه را هدف قرار می دهد، سازماندهی و اجرا کنند.
  الرقیق افزود: دست اندرکاران این برنامه با این اقدام می خواهند بگویند که طرح صهیونیست ها و عرب های مرتجع با مقاومت فرهنگی و فکری مردم تونس مواجه می شود .
  این هفته فرهنگی قرار است پس از پایتخت، هر روز در یکی از شهرهای صفاقس، المنستیر، قابس و الصخیره تونس نیز برگزار شود.
  این نخستین برنامه فرهنگی سوری از این نوع در تونس از سال ۲۰۱۰میلادی است.
  هفته فرهنگی تونس از امروز آغاز شده و تا ۳۰ سپتامبر (هشتم مهر) ادامه دارد.
  «منصف المرزوقی» رئیس جمهوری سابق تونس در پی آغاز حوادث سوریه در سال ۲۰۱۱،سفیر این کشور را از سوریه فراخواند و از آن زمان تاکنون تونس سفیری در سوریه نداشته است.
  شبک**خاورم **۲۰۴۱**گزارش: سید شاهپور حسینی**انتشار: ابوالفضل بابایی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.