• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » سخنگوی وزارت امورخارجه : برجام یا به همین شکل خواهد ماند یا نخواهد ماند
  کد خبر : 2049055

  سخنگوی وزارت امورخارجه : برجام یا به همین شکل خواهد ماند یا نخواهد ماند

  سخنگوی وزارت امورخارجه : برجام یا به همین شکل خواهد ماند یا نخواهد ماندReviewed by on Sep 25Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار سیاسی ایرنا، بهرام قاسمی روز دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در پاسخ به سوال دیگری درباره اظهارات رییس جمهوری فرانسه درباره برجام افزود: تعدادی کثیری از کشورها در…

  سخنگوی وزارت امورخارجه : برجام یا به همین شکل خواهد ماند یا نخواهد ماندReviewed by on Sep 25Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار سیاسی ایرنا، بهرام قاسمی روز دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در پاسخ به سوال دیگری درباره اظهارات رییس جمهوری فرانسه درباره برجام افزود: تعدادی کثیری از کشورها در دیدارهایی که در نیویورک برگزار شد در مواضع اعلام خود پیرامون پایبندی به برجام را اعلام و مخالفت خود را با آنچه توسط آمریکایی ها مطرح شده بود اعلام کردند.
  قاسمی درپاسخ به سوال در خصوص سفر اخیر رییس جمهوری به نیویورک و رایزنی های مقامات کشورمان در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل اظهار داشت: رایزنی های سیاسی جمهوری اسلامی ایران در نیویورک در حد وسیعی از ابتدای مجمع وجود داشته و هنوز هم ادامه دارد. رییس جمهوری سفر سه روزه فشرده و پر ثمری داشتند که تاثیرات خوبی در سیاست خارجی ایران خواهد داشت .این برنامه ها توانست چهره بهتری از سیاست های ایران در منطقه و جهان ارائه کند.
  وی افزود: وزیر امورخارجه هم کماکان در نیویورک رایزنی های خود را دارد به طوری که تا دیروز بیش از ۴۲ مذاکره، نشست و مصاحبه مطبوعاتی در نیویورک داشته اند و این روند در روزهای آینده هم ادامه خواهد داشت.
  سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص سیاست ها و اظهارات رییس جمهوری آمریکا اظهار داشت: سیاست های امریکا اتفاق جدید نیست و این اظهارات ماهیت هیات حاکمه آمریکا را هر از چندگاهی در اشکال مختلف نشان می دهد.
  قاسمی همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص سیاست جدید دولت آمریکا برای ممنوعیت ورود اتباع ایرانی به آمریکا اظهار داشت: این کار غیرانسانی و غیرمنطقی است که توسط رییس جمهوری آمریکا دنبال می شود و اقدامی محکوم و مطرود است.
  وی خاطرنشان کرد تصور می کنم در هیچ نقطه ای از جهان افکار عمومی با چنین اقدامات نامربوطی موافقت نخواهد کرد.
  قاسمی در پاسخ به سوالی در خصوص نشست کمیسیون مشترک برجام و اینکه آیا جمهوری اسلامی ایران در این نشست اعتراضی به روند اجرای برجام مطرح کرد، اظهار داشت: ما در نیویورک دو نشست کارشناسی و وزرا را داشتیم و این نشست ها با حضور معاونین وزیران و وزرای امور خارجه کشورهای ۱+۵ برگزار شد.
  وی اظهار داشت آنچه می توانم مطرح کنم این بود که در این نشست ها تمام کارشکنی ها، بدعهدی ها و مشکلاتی که توسط آمریکا بعد از توافق ایجاد شده بود، توسط وزیر خارجه کشورمان با جدید مطرح شد و تمام مسائل مورد پیگیری قرار گرفت.
  سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال دیگری درباره نشست کمیسیون مشترک اظهار داشت ما همواره موضوعات مورد نیاز و آنچه در خصوص عهدشکنی های آمریکا مطرح است را دنبال کردیم و هیات عالی نظارت بر برجام تصمیمات لازم را اتخاذ می کند و به تناسب اقداماتی که باید انجام می دادیم را انجام داده ایم.
  وی خاطرنشان کرد این سیاست ادامه خواهد داشت و متناسب با اقدامات شرکایمان در ۱+۵ به خصوص با توجه به رفتارهای آمریکا سیاست های اتخاذ شده را به مرحله اجرا خواهیم گذاشت.
  قاسمی در پاسخ به سوالی دیگر درباره برگزاری همه پرسی در اقلیم کردستان اظهار داشت: این اقدام در مقطع نامناسب، بدون منطق لازم و در وضعیت خاصی انجام شده است. دولت عراق موفق شده بود تا حد بسیاری در مبارزه با تروریسم داعش موفقیت هایی کسب کند.
  وی افزود: نگرانی هایی در منطقه وجود دارد که من ترجیح می دهم صبر کنم تا روزهای آینده بهتر بتوانیم در این خصوص صحبت کنیم.
  سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین در پاسخ به سوال دیگری درباره بازدید نمایندگان مجلس از سفارتخانه ها اظهارداشت: بازدید نمایندگان از سفارتخانه ها موضوع جدیدی نیست و معمولا نمایندگان درسفرهایی که به خارج کشور داشته اند توسط سفرا استقبال و میزبانی می شوند.
  سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پاسخ به سوال دیگری درباره اظهار ات رییس جمهوری فرانسه درباره برجام اظهار کرد: تعدادی کثیری از کشورها در دیدارهایی که در نیویورک برگزار شد در مواضع اعلام خود پیرامون پایبندی به برجام را اعلام و مخالفت خود را با آنچه توسط آمریکایی ها مطرح شده بود اعلام کردند.
  وی افزود: آنچه توسط دولت فرانسه مطرح شد بحثی است که درست بیان نشده است، برجام چارچوب، محتویات و ترتیبات خود را دارد و همه چیز اعم از زمان بندی، نظارت و مکانیزم های لازم در آن پیش بینی شده است و این توافق در این چارچوب اجرایی شده و در آینده هم ادامه خواهد داشت.
  قاسمی تصریح کرد برجام بحثی غیرقابل گشایش است و جایی برای بازکردن مجدد پرونده وجود ندارد. برجام یا بهمین شکل خواهد ماند و یا نخواهد ماند.
  وی با بیان اینکه مواضع قریب به اتفاق کشورها به استثنای آمریکا در قبال برجام روشن و مشخص است، در خصوص مسائل موشکی اظهار داشت مواضع ما در این خصوص روشن است و تغییری در آن ایجاد نشده است.
  سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد ما سیاست دفاع و بازدارنده خود را ادامه خواهیم داد و آنچه سیاست جمهوری اسلامی است ادامه همان سیاست دفاعی است که همچنان ادامه خواهد داشت و دیگران حق ورود و اظهار نظر درباره آن را ندارند.
  وی در پاسخ به سوال دیگر در خصوص بسته شدن مرزهای اقلیم کردستان عراق اظهار کرد: بر اساس درخواست دولت عراق مرزهای خود را با اقلیم کردستان مسدود کردیم و با توجه به مناسباتی که با عراق داریم طبیعی است که اقدامات لازم را انجام می دادیم.
  قاسمی در خصوص وضعیت اتباع ایرانی در اقلیم کردستان هم گفت از تعداد ایرانیان مقیم اقلیم آگاهی ندارم اما برای آمد و شد آن ها مکانیزم های لازم طراحی شده که توسط ارگان های ذیربط اطلاع رسانی خواهد شد.
  سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال دیگری درباره مشکلات ایجاد شده برای اتباع ایرانی در صربستان و این که آیا با صربستان لغو روادید نشده است، گفت: لغو روادید با صربستان انجام شده و تعدادی از شهروندان ایرانی هم به این کشور سفر کرده اند
  وی افزود: متاسفانه تعدادی از ایرانیان که از سایر کشورها به صربستان سفر کرده‌اند به علت نداشتن مدارک قانونی لازم در فرودگاه متوقف و برخی به مبدأ اولیه بازگشت داده شدند و تعدادی هم بلاتکلیف هستند
  قاسمی گفت: از همان لحظات اولیه سفارت ما با مقامات صربستان صحبت کرد و مشکلات تعدادی از هموطنان حل شد
  وی ادامه داد: آنها که می خواهند به این کشور سفر کنند، مقررات این کشور را ملاحظه کنند و در چارچوب قوانین آن اقدام کنند تا در فرودگاه و یا مرزهای زمینی دچار مشکل نشوند
  این خبر در حال تکمیل است
  سیام*۹۳۱۴*۲۰۲۱*۹۲۵۴*
  خبرنگاران: داود مرادپور* سجاد خسروانیان**انتشار: کتایون لامع زاده

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.