• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » رئیس هیات مدیره تعاونی صنایع غذایی:قیمت مواد غذایی در محرم افزایش نخواهد یافت
  کد خبر : 2049045

  رئیس هیات مدیره تعاونی صنایع غذایی:قیمت مواد غذایی در محرم افزایش نخواهد یافت

  رئیس هیات مدیره تعاونی صنایع غذایی:قیمت مواد غذایی در محرم افزایش نخواهد یافتReviewed by on Sep 25Rating: «کریمی تفرشی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: مواد غذایی به وفور در بازار وجود دارد و در صورت مشاهده هرگونه افزایش قیمتی مصرف کنندگان می توانند با سامانه های تعزیرات حکومتی و…

  رئیس هیات مدیره تعاونی صنایع غذایی:قیمت مواد غذایی در محرم افزایش نخواهد یافتReviewed by on Sep 25Rating:

  «کریمی تفرشی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: مواد غذایی به وفور در بازار وجود دارد و در صورت مشاهده هرگونه افزایش قیمتی مصرف کنندگان می توانند با سامانه های تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان تماس بگیرند تا با متخلفان برخورد جدی شود.

  ** رشد فزاینده صادرات صنایع غذایی در ۱۰ سال گذشته
  وی درباره صادرات مواد غذایی ایران در بازه زمانی ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۵ گفت: میزان صادرات مواد غذایی ایران در سال ۱۳۸۵، ۵۰۰ میلیون دلار بود که این رقم در سال ۱۳۹۵ به ۶.۵ میلیارد دلار افزایش یافت که گویای رشد فزاینده صادرات در ۱۰ سال گذشته بود.
  رئیس تعاونی تولیدکنندگان صنایع غذایی اظهارداشت: برای نمونه پارسال ۸۰ هزار تن شیرینی و شکلات به ارزش ۲۲۰ میلیون دلار صادر شد و در چهار ماه امسال نیز ۲۵ هزار تن به ارزش ۷۵ میلیون دلار صادرات داشتیم که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲۰ درصد افزایش داشتیم.
  وی تصریح کرد: سالیانه ۱۳۰ میلیون تن انواع مواد غذایی و کشاورزی در کشور تولید می شود که بیانگر پتانسیل بالای تولید مواد غذایی در کشور است و بنابراین می توانیم تمام بازار هدف کشورهای منطقه را شناسایی و کالاهای مورد نیاز آنها را تامین کنیم.
  تفرشی اظهارداشت: اگر می خواهیم موفق باشیم باید همچون ترکیه نمایشگاه های تخصصی در کشورهای مختلف همچون روسیه، قطر و دیگر کشورها با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت برپا کنیم تا از آن طریق محصولات خود را به مصرف کنندگان معرفی کنیم.
  وی با اشاره به اینکه عراق و افغانستان بزرگ ترین واردکنندگان محصولات غذایی ایران هستند، گفت: عراق پارسال ۸ میلیارد دلار انواع مواد غذایی وارد کرده که سهم ایران از این واردات ۹۰۰ میلیون دلار بود.
  رئیس تعاونی تولیدکنندگان صنایع غذایی با بیان اینکه در زمینه صادرات مواد غذایی به عراق رشد ۲۰ تا ۲۵ درصدی داشتیم، افزود: برای حفظ بازار صادراتی کشوری همچون عراق که درگیر جنگ های داخلی است باید کارگروه مشخصی تشکیل شود و به این کشور به عنوان کشور مبدا برای صادرات توجه کنیم.
  وی افزود: برخی از صادرکنندگان به دلیل نزدیکی این کشور، عراق را همچون یکی از استان های کشور در نظر می گیرند و در برخی موارد شاهد هستیم که در مبادی ورودی، کالایی ثبت نمی شود که امیدواریم با ثبت سفارش ها ارقام واقعی صادرات به عراق را کسب کنیم و بتوانیم برای آینده برنامه ریزی های لازم را انجام دهیم.
  تفرشی تاکید کرد: در گذشته قاچاق کالاهای مواد غذایی به ایران زیاد بود و کالاهای قاچاق از مبادی مختلف ورود پیدا می کرد و با تلاش مسئولین این میزان کاهش یافته اما هنوز هم ورود کالای قاچاق را داریم و امیدواریم روزی جلوی کالای قاچاق گرفته شود و با این کار بتوانم حمایت همه جانبه ای از تولیدکننده داخلی داشته باشیم.
  وی افزود: البته تولیدکنندگان نیز باید توجه کنند که مصرف کنندگان بسیار فهیم هستند و اگر کالایی رنگ و لعاب خوبی داشته باشد اما از کیفیت لازم برخوردار نباشد آن کالا یک بار مصرف می شود و مصرف کننده به دنبال آن نمی روند.
  وی تصریح کرد: باید به تولیدکنندگان تذکر بدهیم که اگر خود را با کیفیت و استانداردهای تدوین شده هماهنگ کنند در کوتاه مدت دچار اختلال در تولید می شوند و دیگر نمی توانند در بازار مصرف حضور داشته باشند.

  ** پیشنهاد انتخاب سه قائم مقام وزیر صنعت
  رئیس هیات مدیره تعاونی تولیدکنندگان صنایع غذایی گفت: به عنوان یک تولیدکننده از وزیر می خواهم سه قائم مقام چابک، تحصیلکرده، با تجربه، کارآمد و نسبتا جوان را در استخدام خود داشته باشند که هر کدام در حوزه های صنعت، معدن و تجارت فعالیت کنند.
  وی افزود: هر کدام از این افراد می توانند یک وزیر باشند که به طور تخصصی وارد شده و مشکلات حوزه ها را بررسی کنند و راه حل های مناسبی ارائه کنند.

  برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
  IRNAeco@
  اقتصام**۹۱۳۲** ۶۰۷۵*خبرنگار: فرزانه سلامت بخش**انتشار: زهرا هجینی نژاد

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.