• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » فرستاده چین: سوریه به سمت حل سیاسی بحران گام بر می دارد
  کد خبر : 2049031

  فرستاده چین: سوریه به سمت حل سیاسی بحران گام بر می دارد

  فرستاده چین: سوریه به سمت حل سیاسی بحران گام بر می داردReviewed by on Sep 25Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا ‘شیه شیایو یوان’ در مصاحبه ای که تارنمای ‘یی سی’ چین امروز دوشنبه از او نقل کرد آورده است: شرایط به سمت بسیار خوبی حرکت می کند و فرصت های مطلوبی…

  فرستاده چین: سوریه به سمت حل سیاسی بحران گام بر می داردReviewed by on Sep 25Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا ‘شیه شیایو یوان’ در مصاحبه ای که تارنمای ‘یی سی’ چین امروز دوشنبه از او نقل کرد آورده است: شرایط به سمت بسیار خوبی حرکت می کند و فرصت های مطلوبی در سوریه در حال شکل گیری است.
  وی با بیان اینکه کشورش با طرف های دیگر در ارتباط است و به پیشبرد فرایند حل سیاسی بحران سوریه کمک می کند گفت: تلاش های شماری از کشورها برای بهبود شرایط در سوریه بسیار مثبت است.
  او افزود که در روزهای اخیر با شماری از مقام های مصری درباره مسایل سوریه و اینکه چطور می توان فرایند سیاسی حل مساله را به پیش برد، گفت و گو کرده است.
  وی ایجاد مناطق عاری از خشونت در سوریه را نشانه ای از تلاش و اشتیاق وافر جامعه بین المللی برای پایان دادن به بحران سوریه با بهره گیری از راه حل های سیاسی دانست.
  شیه گفت: حق حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی سوریه باید مورد احترام و حراست قرار گیرد و افزود که به رغم پیشرفت ها، جنگ با تروریسم باید ادامه یابد.
  وی ابراز امیدواری کرد که در جریان گفت و گوهای ماه آینده میلادی در ژنو درباره سوریه راه حل های بیشتری برای پایان بحران ارایه شده و فرایند سیاسی حل مساله مورد حمایت بیشتری قرار گیرد.
  فرستاده ویژه چین در امور سوریه قبل از این هم تاکید کرده بود که این کشور تنها با یافتن یک راه حل سیاسی مناسب از بحران خارج خواهد شد.
  وی با اشاره به اینکه راه حل نظامی برای سوریه وجود ندارد تاکید کرد که باید مذاکرات را به پیش برد و راهی برای حل بحران پیدا کرد.
  وی گفت که البته سوریه در شرایط فعلی بعید است بسرعت وضعیت عادی پیدا کند اما مهم است که جامعه بین المللی بر حل سیاسی مساله متمرکز شود.
  او مبارزه با تروریسم را در سوریه مهم دانست و خاطر نشان کرد که پیشرفت های خوبی در حل سیاسی مساله بوجود آمده است و آتش بس کماکان اجرا می شود و اینها شواهد خوبی است که باید طبق آنها مذاکرات را باز هم به پیش سوق داد.
  همزمان با این اظهارات، وزارت خارجه چین در بیانیه جدید خود آورده است که این کشور شرکت های چینی را برای مشارکت در بازسازی سوریه تشویق می کند.
  آساق**۲۳۱**۱۹۰۴**۱۶۶۳**انتشار دهنده: خسرو حسینی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.