• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » سردار رحیم صفوی : حاکمیت عقلانیت و انسجام درونی شاخصه مهم نظام اسلامی درجهان است
  کد خبر : 2049027

  سردار رحیم صفوی : حاکمیت عقلانیت و انسجام درونی شاخصه مهم نظام اسلامی درجهان است

  سردار رحیم صفوی : حاکمیت عقلانیت و انسجام درونی شاخصه مهم نظام اسلامی درجهان استReviewed by on Sep 25Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی رحیم صفوی روز دوشنبه در یادواره ۵۰ شهید دانشگاه خوارزمی و شهید مدافع حججی که در دانشکده ادبیات این دانشگاه واقع در کرج…

  سردار رحیم صفوی : حاکمیت عقلانیت و انسجام درونی شاخصه مهم نظام اسلامی درجهان استReviewed by on Sep 25Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی رحیم صفوی روز دوشنبه در یادواره ۵۰ شهید دانشگاه خوارزمی و شهید مدافع حججی که در دانشکده ادبیات این دانشگاه واقع در کرج برگزار شد، ضمن ابلاغ سلام مقام معظم رهبری به اساتید و کارکنان دانشگاه خوارزمی اظهار داشت: اکنون ایران اسلامی از لحاظ سیاست خارجی وضعیت بسیار بهتری نسبت به گذشته دارد.
  وی گفت: امروز از لحاظ داخلی انسجام خوبی بین ملت و سران قوا تحت امر رهبری خردمندانه مقام معظم رهبری وجود دارد.
  رحیم صفوی اظهار داشت: رهبری ایران اسلامی دارای ویژگی های خاص مانند عقلانیت، خردمندی، مهربانی، دلسوزی، بسیار پاک و با تقوا بوده و دنیا را به خوبی می شناسد و از این جهت کشورما با دیگر کشورها متفاوت است.
  وی افزود: اکنون آمریکا با همراهی سعودی ها به دنبال فتنه در منطقه است تا سلاح های خود را به فروش برساند و با پول مسلمانان خود مسلمانان را بکشد.
  وی اظهار داشت: تاکنون بیش از ۳۰۰ هزار نفر در سوریه کشته شده اند و ۹ میلیون نفر از سوریه، عراق و یمن آواره شده اند.
  دستیار ویژه و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در بخش دیگری از سخنانش با تسلیت ایام ماه محرم
  گفت: بین فسلفه محرم سال ۶۱ هجری قمری ، بهمن ۱۳۵۷ و شهریور ۱۳۵۹(آغاز دفاع مقدس ) و قیام حضرت مهدی (عج ) ارتباط خاصی وجود دارد.
  وی با اشاره به لزوم شناخت بیشتر مردم از امام حسین (ع)، اظهار داشت: اربعین امسال پیش بینی می شود ۲۰ میلیون نفر شرکت کنند در حالیکه در مراسم حج حدود ۳ میلیون نفر حضور داشتند.
  وی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع الگوی مدیریت بحران و مسائل مرتبط با هشت سال دفاع مقدس پرداخت و گفت: در جنگ ها سه سطح راهبردی، عملیاتی و تاکتیکی وجود دارد که در سطح راهبردی سران سیاسی، مسئولان قوای سه گانه و فرماندهان عالی یک کشور راهبرد دشمن را بررسی کرده و راهبردی برای جلوگیری از شکست ترسیم می کنند.
  رحیم صفوی با بیان اینکه سطح راهبردی شامل مسایل اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و نظامی است، ادامه داد: در ابتدای جنگ تحمیلی ، رئیس جمهور وقت (بنی صدر) فرمانده کل قوا بود که مشکلات زیادی داشت.
  وی گفت: از سال ۱۳۶۰ خودمان را پیدا کردیم و در این سال راهبرد دشمن و خاندان منطقه ای و بین المللی آن که حامیان زیادی در منطقه و فرامنطقه داشت در سطح قدرت ملی عراق بررسی شد.
  مشاور فرمانده معظم کل قوا ادامه داد: درجبهه مقابل ما یعنی عراق در ابتدای جنگ ۳۵ میلیارد دلار ذخیره ارزی داشت و در طول جنگ ۸۵ تا ۹۰ میلیارد دلار یا کمک بلاعوض یا وام از کشورهای دیگر گرفت و در طول جنگ حدود ۶۵ میلیارد دلار هزینه جنگ عراق علیه ایران شد.
  وی بیان کرد: صدام ۵۷ درصد درآمد ملی کشور خود را صرف جنگ کرد.
  وی با اشاره به اینکه در طول جنگ عراق از جمعیت ۱۶ میلیونی خود ۲ میلیون نفر را به اجبار وارد جنگ کرد ، گفت: در اهداف سیاسی دشمن حداقل هدفش لغو قرارداد الجزایر و تصرف دو طرف اروند رود بود و حداکثر آن این بود که نظام نوپای ایران را ساقط کند.
  وی بیان داشت: در آن زمان امام بزرگوار با مدیریت مناسب خود هم آمریکایی ها و هم شوروی را مدیریت می کرد و به این نتیجه رسید بنی صدر را عزل کند.
  رحیم صفوی بیان کرد: با حذف بنی صدر یک وحدت سیاسی در راس نظام ایجاد شد و در جبهه ها هم پس از شکستن حصر آبادان در ۵ مهرماه ۱۳۶۰ وحدتی بین سپاه و ارتش به وجود آمد.
  وی افزود: در بعد نظامی و سطح عملیاتی که فرماندهان عالی نیروهای مسلح هستند از ۵ مهرماه ۱۳۶۰ به بعد ۱۲ طرح عملیاتی را آماده کردیم که آزادسازی بستان و فتح المبین از جمله آن ها بود تا دشمن را از کشور خارج کنیم و از این تاریخ تا خرداد ۱۳۶۱ یعنی درمدت ۹ ماه ۴ عملیات گسترده شامل شکستن حصر آبادان، آزادسازی بستان، فتح المبین و آزادسازی خرمشهر انجام شد که ۸ هزار کیلومتر مربع از سرزمین مان آزاد کردیم و به مرزهای بین المللی رسیدیم.
  این فرمانده دوران هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: از خرداد ماه سال ۶۱ به بعد با اجازه امام عملیات های بعدی برای گرفتن حقوق ملت ایران و آوردن دشمن پای میز مذاکره و تنبیه متجاوز صورت گرفت.
  وی گفت: در سطح عملیاتی نیز تیپ های ارتش و سپاه در عرصه زمینی ، دریایی و هوایی از یک جنگ کلاسیک به جنگ تاکتیکی رسیدند یعنی سینه به سینه کمتر می جنگیدیم و به پشت سر دشمن می رفتیم که از طریق این شیوه غنائم زیادی به دست آوردیم .
  وی افزود: در آن زمان بیش از ۲.۵ میلیون نفر بسیجی عازم جبهه ها شدند و توسعه سازمان رزم دادیم.
  رحیم صفوی به شرایط زمان کنونی اشاره کرد و ادامه داد: در زمان جنگ ۸ ساله راهبرد دشمن را شناختیم و اکنون باید بدانیم راهبردهای سیاسی اقتصادی و فرهنگی دشمن چیست و متناسب با آن راهبرد خود را تعیین کنیم؛ اکنون حداقل روسیه در جریان سوریه با ماست و از زمان جنگ ۸ ساله وضعیت بهتری داریم .
  وی گفت: آن زمان هزینه اقتصادی جنگ زیاد بود به طوریکه هم باید ملت را اداره می کردیم و آذوقه
  مردم را به صورت کوپنی تامین می کردیم در شرایطی که تولید نفت ما بسیار کاهش یافت و قیمت آن هم به حد زیادی کاهش یافت و نتیجه آن این شد که سال ۶۵ کل درآمد ارزی کشورمان ۷ میلیارد دلار شد که باید با آن هم مردم و هم جنگ را اداره می کردیم.
  رحیم صفوی بیان کرد : امروز بخشی ازر بودجه کشور صرف حقوق ، پرداخت یارانه و پروژه های عمرانی می شود در حالیکه در زمان جنگ تحمیلی هزینه های توسعه ای بسیار پایینی داشتیم و در آن زمان اداره جنگ بسیار سخت بود.
  وی گفت: ما دارای کشوری بزرگ هستیم که به اندازه ۳۰ کشور اروپایی است و دارای تنوع اقلیمی خوب و معادن غنی و ذخایر نفتی و گازی عظیم است .
  وی گفت: اگر بتوانیم تا پایان برنامه ششم توسعه مشکلات اقتصادی و اشتغال را حل کنیم و سالانه حداقل یک میلیون شغل همراه با تولید ایجاد شود شرایط سیاسی، اجتماعی و اقتصادی بسیار بهتری نسبت به زمان جنگ تحمیلی خواهیم داشت.
  ۶۱۵۶/ ۶۱۵۵ خبرنگار: نوشین طهماسبی**انتشاردهنده: محمد عزیزپور

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.