• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » بی خانمانی سهم بانوی زابلی از زندگی/ بی مهری اقوام پس از رفتن سایه پدر و همسر از زندگی
  کد خبر : 2048947

  بی خانمانی سهم بانوی زابلی از زندگی/ بی مهری اقوام پس از رفتن سایه پدر و همسر از زندگی

  بی خانمانی سهم بانوی زابلی از زندگی/ بی مهری اقوام پس از رفتن سایه پدر و همسر از زندگیReviewed by on Sep 25Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری اوشیدا؛ انسداد مرز و خشکسالی تالاب به شدت فقر را در سیستان گسترانده به طوری…

  بی خانمانی سهم بانوی زابلی از زندگی/ بی مهری اقوام پس از رفتن سایه پدر و همسر از زندگیReviewed by on Sep 25Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری اوشیدا؛ انسداد مرز و خشکسالی تالاب به شدت فقر را در سیستان گسترانده به طوری که بسیاری از مردم منطقه حتی نان شب خود را ندارند و به سختی روزگار می گذرانند.

  به جرات می توان گفت که بیش از نیمی از مردم سیستان با دریافت کمک از نهادهای حمایتی همچون بهزیستی و کمیته امداد روزگار می گذرانند و جز این مستمری و یارانه منبع دیگری برای امرار معاش ندارند هرچند شمار بالایی از محرومان منطقه نیز تنها با یارانه زندگی می کنند و تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نیستند.

  مدیر مرکز نیکوکاری حضرت ام المومنین خدیجه کبری عنوان کرد: خانم ۲۵ ساله ای که دو سال قبل همسرش فوت و در حال حاضر بیوه است در شهرستان زابل زندگی می کند.

  گزمه به خبرنگار اوشیدا گفت: بعد از فوت همسر این بانو خانواده همسرش از لوازم منزل چیزی را به او ندادند و دست خالی او را آواره خانه پدری کردند.

  وی افزود: اکنون این خانم به همراه دختر چهارساله یتیم خود در خانه پدری به همراه پدر و مادر زندگی می کند اما متاسفانه پدر وی نیز از حدود دوماه قبل در بیمارستان زابل در بخش آی سی یو بستری می باشد.

  گزمه ادامه داد: پس از سکته مغزی و به کما رفتن پدر، این بانو با مادر خود زندگی می کند اما سه برادر متاهل او که به شغل دست فروشی اشتغال دارند قصد فروختن خانه پدری را دارند که در صورت عملی شدن این کار در حقیقت این خانم به همراه فرزند یتیمش آواره خیابان ها خواهد شد.

  وی تصریح کرد: تنها درآمد این خانم یارانه و مستمری کمیته امداد است که باتوجه به این که اقوام نزدیک این خانواده سابقه اخراج این بانو از خانه را داشتند و احتمال می دهد که با بیرون کردن او و دخترش از خانه و شب بیرون ماندن چه خطرهایی در کمین اوست بسیار نگران و دلواپس است.

  گزمه تاکید کرد: خواسته این خانم ابتدا تهیه حداقل لوازم ضروری زندگی حتی به صورت دست دوم از قبیل اجاق گاز، فرش، البسه، یخچال، ظروف، تلویزیون و همچنین مکانی جهت زندگی می باشد.

  مسئول مرکز خیریه ام المومنین خدیجه کبری خاطرنشان کرد: بزرگوارانی که قصد کمک به این بانو را دارند می توانند کمک های خود را از طریق شماره کارت بانک صادرات به نام مرکز نیکوکاری و فرهنگی حضرت ام المومنین خدیجه کبری (سلام الله علیها )۶۰۳۷۶۹۱۹۸۰۰۰۲۰۵۹ و یا شماره حساب شبا IR۲۸۰۱۹۰۰۰۰۰۰۰۱۰۸۳۵۱۰۷۱۰۰۵ واریز کنند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.