• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » راه‌حل سیاسی؛ تنها راه خروج سوریه از بحران هفت ساله است
  کد خبر : 2048761

  راه‌حل سیاسی؛ تنها راه خروج سوریه از بحران هفت ساله است

  راه‌حل سیاسی؛ تنها راه خروج سوریه از بحران هفت ساله استReviewed by on Sep 24Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از  خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد ایرانی مدیرکل خاورمیانه و شمال آفریقای وزارت خارجه در نشست تخصصی بررسی نشست‌های شش‌گانه آستانه که در ساختمان دفتر جمعیت دفاع از مردم فلسطین…

  راه‌حل سیاسی؛ تنها راه خروج سوریه از بحران هفت ساله استReviewed by on Sep 24Rating:

  راه‌حل سیاسی؛ تنها راه خروج سوریه از بحران هفت ساله استبه گزارش ایران ویج به نقل از  خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد ایرانی مدیرکل خاورمیانه و شمال آفریقای وزارت خارجه در نشست تخصصی بررسی نشست‌های شش‌گانه آستانه که در ساختمان دفتر جمعیت دفاع از مردم فلسطین برگزار شد، با اشاره به وضعیت کنونی بحران سوریه، گفت: با تغییر موقعیت جنگی در سوریه و بهبود اوضاع به نفع ارتش سوریه در میدان‌های نبرد فرصتی پیش آمده که می‌تواند به شکل‌گیری سوریه جدید منجر شود.

  وی ادامه داد: هدف از برگزاری این نشست‌ها تاکید بر بهبود اوضاع مناطق جنگی و ایجاد آتش‌بس است. تاکید این نشست‌ها بیشتر بر اوضاع میدانی در بحران سوریه است.

  مدیرکل خاورمیانه و شمال آفریقای وزارت خارجه با اشاره به اهداف نشست‌های آستانه افزود: شناسایی مناطق جنگی، ایجاد آتش‌بس، جداسازی معارضین از گروهای تکفیری و تروریستی و یافتن راه حل برای کمک به مردم محاصره شده در سوریه از جمله موضوعاتی است که در مورد آنها بحث شد.

  ایرانی ادامه داد: نشست آستانه زمینه را برای پیگیری روندهای سیاسی و نشست‌هایی در قالب گفت‌و گوی مخالفان و موافقان فراهم می‌کند. ایران، روسیه و ترکیه از محورهای اصلی این مذاکرات هستند و نماینده سازمان ملل، آمریکا و اردن به صورت ناظر در جلسات حضور دارند.

  وی با اشاره به مذاکرات ژنو، وین و لوزان گفت: نتیجه مذاکرات قبلی، برگزاری نشست آستانه است که عمده تاکید آن بر عملیات‌های میدانی بحران سوریه است. علت دوام آتش بس تا کنون این است که همه طرفها در بحران سوریه به راه حل سیاسی ایمان آورده اند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.