• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » بررسی همه پرسی اقلیم کردستان و تحولات سوریه با حضور جابری انصاری در کمیسیون امنیت ملی مجلس
  کد خبر : 2048753

  بررسی همه پرسی اقلیم کردستان و تحولات سوریه با حضور جابری انصاری در کمیسیون امنیت ملی مجلس

  بررسی همه پرسی اقلیم کردستان و تحولات سوریه با حضور جابری انصاری در کمیسیون امنیت ملی مجلسReviewed by on Sep 24Rating: سیدحسین نقوی حسینی عصر امروز – یکشنبه – در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا به حضور حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه در جلسه کمیسیون امنیت ملی و…

  بررسی همه پرسی اقلیم کردستان و تحولات سوریه با حضور جابری انصاری در کمیسیون امنیت ملی مجلسReviewed by on Sep 24Rating:

  سیدحسین نقوی حسینی عصر امروز – یکشنبه – در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا به حضور حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: در ابتدای جلسه امروز علاءالدین بروجردی رئیس این کمیسیون، بحث مفصلی پیرامون موضوع همه پرسی اقلیم کردستان ارائه کرد و از روند تصمیمات جمهوری اسلامی در این زمینه گزارشی داد.
  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بروجردی با تاکید بر این که همه پرسی اقلیم کردستان طرحی صهیونیستی است، افزود: این همه پرسی به ضرر کردها و اقلیم کردستان در درجه اول و بعد به ضرر منطقه و کشورهای همسایه و عراق خواهد بود.
  نقوی حسینی اظهار داشت: بروجردی در بیانات خود به این موضوع اشاره کرد که اگر جمهوری اسلامی نبود داعش پاسخ اقلیم کردستان را می داد.

  *مرکز اصلی درگیری با داعش دیرالزور است
  نقوی با بیان این که در ادامه جلسه امروز، کمیسیون وارد بحث اصلی یعنی موضوع سوریه شد گفت: جابری انصاری با تشریح شرایط میدانی سوریه توضیح داد که مرکز اصلی درگیری با گروه‌های تروریستی داعش دیرالزور است و تا کنون حدود ۸۵ درصد دیرالزور آزاد شده و تلاش برای پاکسازی مابقی دیر الزور ادامه دارد.
  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: معاون وزیر امور خارجه گفت که در منطقه دیرالزور، شرق فرات اهمیت زیادی دارد و تلاش برای آزادسازی آن منطقه مهم است. عملیات و فعالیت های النصره در ادلب هم بخش دیگری از تنش‌ها و درگیری‌های شدید بین ارتش سوریه و گروه‌های تروریستی است.

  *ادلب محل تجمع گروه تروریستی النصره و دیرالزور محل تجمع داعش
  این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: جابری انصاری اضافه کرد که ادلب محل تجمع گروه های تروریستی النصره و هم‌پیمانان آن است و دیرالزور محل تجمع گروهی گروه های تروریستی داعش و هم‌پیمانان آن است.
  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: جابری انصاری توضیح داد که در میدان و عرصه سیاسی موضوع سوریه نیز تحولاتی رخ داده است.
  *ایران، روسیه و ترکیه محور تصیمی گیری های نشست آستانه
  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه با اشاره به برگزاری ششمین نشست کنفرانس آستانه گفت که محور تصمیم گیری اصلی نشست ایران ، روسیه و ترکیه هستند.
  نقوی حسینی گفت: پس از اظهار نظرات و طرح دیدگاه‌ها، جابری انصاری با تاکید بر این که همکاری ایران و روسیه و همچنین با ترکیه باید حفظ شود بیان کرد که در کلیه نشست‌ها و اسناد نشست های آستانه، بر روی حفظ تمامیت ارضی سوریه تاکید شده است.
  سخنگوی کمیسیون امینت ملی افزود: معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه معتقد است که نشست‌های آستانه یک حرکت بین المللی بسیار موثری بوده است و دستاوردهای خوبی در پی داشته است.
  * بررسی لایحه الحاق ایران به پیمان مودت در جنوب شرق آسیا
  نقوی حسینی ادامه داد: قبل از اینکه جابری انصاری وارد بحث اصلی شود، لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به پیمان مودت و همکاری در جنوب شرق آسیا با حضور محسن اسماعیلی از اعضای شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت.
  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: شورای نگهبان از این لایحه ایراد گرفته بود که با توجه به برخی شرایط فرهنگی-اجتماعی حاکم در بعضی از این کشورها و با عنایت به منوط بودن الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به این پیمان به موافقت کشورهای جنوب شرق آسیا که در بین آنها کشورهایی وجود دارند که عملاً مسلمین را مورد فشار قرار داده اند اطلاق این مصوبه محل ایراد بود و خلاف موازین شرع می باشد.
  وی افزود: در این جلسه ایراد شورای نگهبان به بحث گذاشته شد و با افزایش یک تبصره به ماده واحده، رفع ایراد صورت گرفت.
  سیام**۹۳۱۴**۳۰۷۰**
  خبرنگار: داود توسلی**انتشار:امیرکاردان راد

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.