• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » حمایت دولت‌های اروپایی از مخالفین دولت بشار اسد زمینه‌ساز شکل‌گیری داعش شد
  کد خبر : 2048735

  حمایت دولت‌های اروپایی از مخالفین دولت بشار اسد زمینه‌ساز شکل‌گیری داعش شد

  حمایت دولت‌های اروپایی از مخالفین دولت بشار اسد زمینه‌ساز شکل‌گیری داعش شدReviewed by on Sep 24Rating: امیرحسین عسگری کارشناس مسائل اروپا در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: داعشی‌ها برای جذب نیروهای خود از مدارس شروع می‌کنند بدین ترتیب که بچه‌های نوجوان را جذب می‌کنند. وی در ادامه افزود:…

  حمایت دولت‌های اروپایی از مخالفین دولت بشار اسد زمینه‌ساز شکل‌گیری داعش شدReviewed by on Sep 24Rating:

  عسگریامیرحسین عسگری کارشناس مسائل اروپا در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: داعشی‌ها برای جذب نیروهای خود از مدارس شروع می‌کنند بدین ترتیب که بچه‌های نوجوان را جذب می‌کنند.

  وی در ادامه افزود: در اروپا به دلیل این که مهاجران زیادی دارد و بعضا اصالت‌های مراکشی، الجزایری و یا عرب دارندو این نو جوانان و جوانان دچار دوگانگی فرهنگی شده و به نوعی بین دو فرهنگ مانده‌اند و نمی‌دانند که فرهنگ خانواده‌هایشان را بپذیرند یا جذب فرهنگ اروپایی شوند، بنابراین در جامعه‌ای کنار جامعه اروپایی زندگی می‌کنند.

  عسگری بیان داشت: این افراد به خاطر تبعیض‌هایی که در جامعه اروپا حکفرماست با وعده‌ وعیدهای گروه‌های تروریستی مانند داعش جذب آنها می‌شوند ،از طرف دیگر برخی از این افراد به دلایل جرایمی مانند فروش مواد مخدر و یا سرقت وارد زندان می‌شوند و در آ‌نجا با برخی از سرکردگان افراطی‌گری معاشرت می‌کنند و جذب این گروه‌ها می‌شوند.

  کارشناس مسائل اروپا با اشاره به نقش سعودی ها در ترویج وهابیت و تروریسم در اروپا تصریح کرد: سعودی‌ها از۱۰ الی ۱۲ سال پیش با فرستادن مبلغان وهابی شروع به ترویج عقاید انحرافی خود در اروپا کرده‌اند مخاطب آنها اغلب جوانان هستند  که در غرب به پوچی رسیده اند بنابراین تحت شستشوی مغزی افراطی‌ها  قرار می‌گیرند.

  وی در پایان به  نقش دولت‌های اروپایی در شکل گیری داعش اشاره کرد و خاطر نشان کرد: از طرفی دولت‌های اروپایی در اوایل جنگ به مخالفین دولت بشار اسد کمک می‌کردند و این باعث شد برخی از جوانان فریب بخورند و به نیروهای مخالفیکه از جمله آن می‌توان به داعش اشاره کرد، بپیوندند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.