• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » آوارگان کوبانی سوژه اصلی نمایشگاه «موصل، رالی بی قراری» است
  کد خبر : 2048688

  آوارگان کوبانی سوژه اصلی نمایشگاه «موصل، رالی بی قراری» است

  آوارگان کوبانی سوژه اصلی نمایشگاه «موصل، رالی بی قراری» استReviewed by on Sep 24Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس، نخستین نمایشگاه انفرادی عکس مریم مزروعی با عنوان «موصل، رالی بی‌قراری» که حاصل سفر این عکاس جوان به مناطق اطراف موصل و کمپ‌های محل اسکان آوارگان موصل و کوبانی است، از ۳۱…

  آوارگان کوبانی سوژه اصلی نمایشگاه «موصل، رالی بی قراری» استReviewed by on Sep 24Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس، نخستین نمایشگاه انفرادی عکس مریم مزروعی با عنوان «موصل، رالی بی‌قراری» که حاصل سفر این عکاس جوان به مناطق اطراف موصل و کمپ‌های محل اسکان آوارگان موصل و کوبانی است، از ۳۱ شهریور تا ۱۱ مهر در گالری زمستان خانه هنرمندان ایران دایر است.
  مریم مزروعی درباره این نمایشگاه گفت: نمایشگاه عکس «موصل، رالی بی قراری» حاصل سفرم به مناطق اطراف موصل و دیدن کمپ‌های نظامیان و محل اسکان آوارگان موصل و کوبانی (شهری کردنشین در شمال سوریه) است. من یک ماه پیش از شروع آزادسازی موصل به عراق سفر کردم و در جریان این سفر توانستم تا ۲۰ کیلومتری موصل بروم و از کمپ‌های محل اسکان آوارگان که زیر نظر سازمان ملل اداره می‌شد و باقی کمپ‌ها عکاسی کنم.

  وی افزود: دراین سفر قصد داشتم که تمرکزم را روی وضیعت زنان کوبانی بگذارم، اما متاسفانه بر اثر اتفاقی ناخواسته، تمام تجهیزات و عکس‌هایی را که گرفته بودم از دست دادم.

  این عکاس خبری افزود: عکس‌های این مجموعه به سه قسمت تقسیم شده‌اند، بخشی از عکس‌ها مربوط به کودکان آواره کوبانی است. بخش دیگر عکس‌های این مجموعه که عنوان اصلی نمایشگاه نیز بر اساس آن انتخاب شده است، «موصل، رالی بی قراری است»؛ در کمپ‌های محل استقرار آوارگان یک جاده کوچک بود که آوارگان همچون انسان‌های سرگردان و بی‌قرار در طول روز بارها این جاده را بی‌جهت می‌رفتند و برمی‌گشتند.

  مزروعی که سابقه همکاری با خبرگزاری ایلنا و روزنامه اعتماد را دارد، ادامه داد: بخش سوم عکس‌های این مجموعه شامل عکس‌هایم از یک قبیله کوبانی است که از این قبیله تنها چند زن و یک پیرمرد باقی مانده است. در این نمایشگاه ۴۶ قطعه عکس به نمایش در آمده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.