• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » آمریکا نتوانسته در سوریه تشکیلات نظامی قابل کنترلی بوجود آورد
  کد خبر : 2048522

  آمریکا نتوانسته در سوریه تشکیلات نظامی قابل کنترلی بوجود آورد

  آمریکا نتوانسته در سوریه تشکیلات نظامی قابل کنترلی بوجود آوردReviewed by on Sep 24Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، "ویکتور موراخوفسکی" کارشناس نظامی و سردبیر مجله «آرسنال میهنی» در گفتگو با خبرگزاری «نووستی» گفته است، آمریکا هنوز هم نتوانسته در سوریه تشکیلات نظامی قابل کنترلی بوجود آورد و بدون آن…

  آمریکا نتوانسته در سوریه تشکیلات نظامی قابل کنترلی بوجود آوردReviewed by on Sep 24Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، "ویکتور موراخوفسکی" کارشناس نظامی و سردبیر مجله «آرسنال میهنی» در گفتگو با خبرگزاری «نووستی» گفته است، آمریکا هنوز هم نتوانسته در سوریه تشکیلات نظامی قابل کنترلی بوجود آورد و بدون آن ادامه حضورش در این کشور بی معنا خواهد بود. اطلاعاتی وجود دارد، مبنی بر اینکه ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا ازهم اکنون شروع به برچیدن پایگاه نظامی خود در شهر "التنف" سوریه نموده است.

  "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه در کنفرانس مطبوعاتی در مقر سازمان ملل در نیویورک ابراز اطمینان نمود که بطور قطع تروریسم در سوریه نابود خواهد شد و بعد از آن همه کسانی که بطور غیرقانونی در این کشور حضور دارند، باید از آن خارج شوند. ضمن اینکه، به گفته لاوروف، تصمیم گیری در مورد قانونی بودن این حضور تنها توسط رهبران خود سوریه اتخاذ خواهد شد.

  پیش از این برخی منابع خبری نظامی-دیپلماتیک آگاه به اوضاع، به این خبرگزاری گفته بودند که طرف آمریکایی اعلام نموده که قصد دارد شهر "التنف" سوریه که در حال حاضر ائتلاف بین المللی در آنجا یک پایگاه نظامی برای حمایت از مخالفان مسلح سوریه دارد، را ترک کند. البته زمان مشخصی برای خروج آمریکایی ها از این شهر اعلام نشده است.

  موراخوفسکی در این رابطه به خبرنگار «نووستی» گفته است: «پایگاه ایجاد شده توسط آمریکا در خاک سوریه در نزدیکی مرز اردن قرار دارد و برای آموزش نظامی نیروهای مسلح مخالف به اصطلاح "ارتش آزادی بخش سوریه" در نظر گرفته شده بود. البته اطلاعاتی در دست است که آمریکایی از هم اکنون شروع به برچیدن این پایگاه نموده اند. بنابراین به نظر میرسد آمریکا بهر حال نتوانسته نیروهای نظامی قابل کنترل خود را در سوریه بوجود آورد و وجود چنین پایگاهی در خاک سوریه، دیگر مفهومی ندارد.»

  این کارشناس نظامی توضیح داد: «از جمله نیروهای غیرقانونی که در خاک سوریه حضور دارند، نیروهای ویژه آمریکایی هستند. مسئله این است که بعد از نابودی تروریستها در سوریه، قطعا اقدامات سیاسی از سوی مقامات دمشق صورت خواهد گرفت تا این نیروها از سوریه خارج شوند و بدین ترتیب گروههای نظامی غیرقانونی، از جمله نیروهای کشورهایی که بدون موافقت دولت سوریه در خاک سوریه بسر می برند، باید از این کشور خارج شوند.»    

  به گفته وی، خروج نیروهای آمریکایی از سوریه به منزله آن خواهد بود که پرواز هواپیماهای کشورهای عضو ائتلاف آمریکایی در حریم آسمان این کشور نیز ممنوع خواهد شد.  

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.