• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ولید المعلم: سوریه از هرزمان دیگری برای ریشه کنی تروریسم مصمم است
  کد خبر : 2048436

  ولید المعلم: سوریه از هرزمان دیگری برای ریشه کنی تروریسم مصمم است

  ولید المعلم: سوریه از هرزمان دیگری برای ریشه کنی تروریسم مصمم استReviewed by on Sep 23Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شنبه شب ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، «ولید المعلم» امروز در هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد افزود: سوریه با گام های استوار در مسیر سرکوب و…

  ولید المعلم: سوریه از هرزمان دیگری برای ریشه کنی تروریسم مصمم استReviewed by on Sep 23Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شنبه شب ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، «ولید المعلم» امروز در هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد افزود: سوریه با گام های استوار در مسیر سرکوب و ریشه کنی تروریسم گام برمی دارد و هر راه حلی باید براساس اصول ملی این کشور باشد و یکپارچگی سرزمینی و مردمی سوریه و مخالفت با هر دخالت خارجی خط قرمز است.
  وی توضیح داد: سوریه برای گسترش دایره آشتی ملی تلاش می کند و به توافقنامه مناطق کاهش تنش پایبند و تاکید می کند این یک اقدام موقت است.
  المعلم ادامه داد: جهان شاهد شرایطی بوده که روز به روز به خاطر درگیری میان کشورهایی که تلاش می کنند سلطه و هیمنه خود را گسترش دهند و جهان را به دوران تک قطبی بازگردانند و جنگ افروزی کنند و قوانین بین المللی و انسانی را زیرپا می گذارند و کشورهایی که برای ایجاد جهانی متوازن تر، عادلانه تر و امن تر تلاش می کنند و به حق ملت ها در تعیین سرنوشت خود احترام می گذارند، دشوارتر و خطرناکتر می شود.
  وزیر خارجه سوریه تصریح کرد: هنوز بسیاری از ملت های جهان هزینه سنگینی از خون فرزندان، امنیت و ثبات خود به خاطر سیاست کشورهایی می پردازند که گمان می کنند می توانند از تروریسم به عنوان ابزاری برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنند.
  المعلم گفت: هیچ ملتی مانند مردم سوریه از جنایت های تروریست های جذب شده از سراسر جهان و مورد حمایت برخی کشورهای منطقه و خارج از آن رنج نبرده است.
  این مقام سوری افزود: به رغم رنج بزرگی که ملت سوریه از تروریسم کشیده و فداکاری های بزرگی که کرده است، سوریه بیش از هر زمان دیگری با جانفشانی ارتش و مقاومت مردم، مصمم است که تروریسم را از سراسر خاک کشور ریشه کن کند.
  وی افزود: سیاست دولت سوریه از ابتدای این جنگ بر دو عنصر مبارزه با تروریسم و تلاش برای یافتن راه حل سیاسی که بتواند خونریزی را متوقف کند، متمرکز بود.
  المعلم گفت که به رغم پیروزی های روزانه ارتش سوریه و نیروهای هم پیمان، خطر تروریسم همچنان وجود دارد و خون ملت سوریه را می ریزد و توانایی آن را مستهلک می کند.
  وزیر خارجه سوریه یادآورشد: همه باید بدانند تازمانی که انگیزه صادقانه و دسته جمعی برای مبارزه با تروریسم وجود نداشته باشد، این پدیده به عنوان سرطانی، جسم جهان را فرسوده خواهد کرد.
  المعلم ادامه داد: دولت سوریه در زمینه سیاسی نیز از نخستین ماه های بحران، از هیچ تلاشی برای توقف خونریزی دریغ نکرده است.
  این مقام سوری توضیح داد: موفقیت آشتی ملی در مناطق مختلف سوریه در این بود که ده ها هزار آواره و پناهجو به محل زندگی خود بازگشتند و زندگی بسیاری از سوری ها که از جنایت های تروریست ها رنج می بردند، بهبود یافت.
  وی افزود: این مصالحه ها موفقیت آمیز ترین شیوه برای کاهش رنج های ملت سوریه و بازگشت ثبات و زندگی طبیعی به سراسر کشور بود.
  المعلم گفت: نظام سوریه از تمام طرح هایی که برای پایان یافتن جنگ ارائه شد با دید مثبت استقبال کرد اما اصرار برخی کشورهای حامی تروریسم بر ادامه سیاست های خصمانه درقبال ملت ما ، این طرح ها را با شکست روبه رو کرد.
  وزیرخارجه سوریه درباره نشست های آستانه و ژنو گفت: دولت دمشق با جدیت برای فراهم کردن شرایط مناسب به منظور موفقیت گفت و گوهای آستانه و ژنو تلاش کرد.
  المعلم افزود: سوریه با دید مثبت نسبت به نتایج نشست های آستانه بویژه مناطق کاهش تنش می نگرد و امیدوار است که درگیری ها به صورت واقعی متوقف و گروه های تروریستی جبهه النصره و داعش از گروه هایی که به روند آستانه پیوسته اند جداسازی شوند.
  به گفته وزیر خارجه سوریه ،نتایج نشست آستانه آزمونی برای سنجش میزان پایبندی گروه های مسلح و ضامن آن ها یعنی ترکیه به این توافق است اما آنکارا هربار نشان می دهد که به سیاست های خصمانه خود درقبال ملت سوریه ادامه می دهد.
  به عقیده المعلم، ترکیه برخلاف نقش مثبت و سازنده روسیه و ایران، هنوز از توهم امکان استفاده از تروریسم برای دستیابی به اهداف تروریستی خود خارج نشده است.
  وی افزود: سوریه بر پایبندی خود به توافقنامه مناطق کاهش تنش تاکید می کند ولی حق پاسخگویی به نقض آتش بس در مناطق کاهش تنش را برای خود محفوظ و تاکید می کند ایجاد این مناطق اقدام موقت است که نمی توان پذیرفت به یکپارچگی خاک سوریه آسیبی وارد کند.
  وزیر خارجه سوریه گفت: تاسف آور است که برخی از کشورهایی که در مسیر دستیابی به راه حل سیاسی برای بحران سوریه سنگ اندازی می کنند اعضای سازمان ملل و برخی از آن عضو دائم شورای امنیت هستند.
  المعلم توضیح داد: حکومت سوریه بارها تاکید کرده که هرگونه راه حل برای بحران این کشور باید براساس اصول ملی باشد که خط قرمز همه سوری ها به شمار می رود.
  وی ادامه داد: هیچ طرفی هرکه باشد نمی تواند ملت سوریه را از حق خود در تعیین سرنوشت آینده کشورش محروم کند.
  المعلم افزود: عربده اسرائیل از ده ها سال پیش همچنان بدون هیچ مانع یا مجازاتی ادامه دارد و این رژیم غاصب فقط به اشغال هفتاد ساله سرزمین های عربی و فلسطین اکتفا نکرده بلکه دست های این رژیم در بحران سوریه بویژه در روزهای نخست آن آشکارا دیده می شود.
  وزیرخارجه سوریه افزود: اسرائیل به شیوه های مختلف از گروه های تروریستی تکفیری با پول، تجهیزات، سلاح، وسایل ارتباطی و بمباران پایگاه های ارتش سوریه پشتیبانی کرده و این هماهنگی میان این رژیم و تروریست ها آشکار است و نخستین اهداف بمباران شده در سوریه، سیستم های ضدهوایی ویژه دفاع از کشور دربرابر تجاوزهای اسرائیل بود.
  المعلم افزود: پشتیبانی نامحدود اسرائیل از تروریست ها چیز غافلگیر کننده و عجیبی نبود زیرا این ها منافع و اهداف مشترکی دارند.
  وی تاکید کرد : کسانی که فکر می کنند این بحران ما را از بازپس گیری جولان اشغالی تا مرزهای چهارم ژوئن ۱۹۶۷ بازمی دارد، در توهم به سرمی برند.
  المعلم یادآورشد: برخی از کشورهایی که در آتش افروزی در سوریه نقش داشتند در چارچوب جنگ شش ساله، هربار به رغم تائید نابودی برنامه شیمیایی سوریه از سوی سازمان منع گسترش سلاح شیمیایی، با اتهام ها و داستان های ساختگی، دولت سوریه را به استفاده از سلاح شیمیایی متهم می کنند و این نشانه اهداف زشت آن برای خدشه دار کردن چهره دولت دمشق و ایجاد بهانه برای ادامه تجاوز به سوریه در جهت خدمت به تروریسم و حامیان آن است.
  وی ادامه داد: آنچه انسان را ناراحت می کند این است که کشورهایی که دم از مبارزه با تروریسم و منافع ملت سوریه می زنند و ائتلاف ها تشکیل دادند و همایش های دروغین با نام دوستان کشور ما برگزار کردند، همان کشورها خون هزاران شهروند سوری را با بمباران ریخته اند.
  وزیرخارجه سوریه گفت: شهروندان سوری که در بمباران های ائتلاف موسوم به بین المللی به سرکردگی آمریکا که سه سال پیش به بهانه مبارزه با داعش و تروریسم تشکیل شد کشته شده اند، چندین برابر شهروندانی است که توسط تروریست ها کشته شده اند.
  وی تصریح کرد: این ائتلاف بسیاری از زیربناها و تاسیسات حیاتی سوریه را ویران کرده و در مقابل چشم جهان از بمب های فسفری و دیگر سلاح های ممنوعه استفاده کرده است.
  المعلم گفت : از سکوت جامعه جهانی دربرابر این جنایت ها و اینکه هیچ تلاش برای توقف و محکومیت آن انجام نمی شود تعجب می کنیم.
  وی افزود: درحالی که این ائتلاف هیچ دستاوردی درمبارزه با گروه تروریستی داعش نداشته ، ارتش سوریه با پشتیبانی هم پیمان ها، پیروزی های واقعی و بزرگی کسب کرده است و توانست بخش های گسترده ای از بادیه سوریه را آزاد و محاصره سه ساله شهر دیرالزور را بشکند و این دستاورد راهبردی تاثیر مهمی در بهبود اوضاع انسانی در دیرالزور و نبرد مبارزه با تروریسم دارد.
  المعلم تاکید کرد : بارها اعلام کردیم که مبارزه با تروریسم فقط از طریق هماهنگی با دولت سوریه امکان پذیر است و بدون این هماهنگی نتایج قابل لمسی در مبارزه با تروریسم حاصل نمی شود و بارها تاکید کردیم که حضور نیروهای خارجی بدون هماهنگی با دولت دمشق ، اشغالگری، تجاوز آشکار و نقض قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل متحد به شمار می رود.
  وی توضیح داد: جنگی که سوریه از طرف قوی ترین کشورها و بزرگترین گروه های تروریستی با آن روبه روست فقط به بخش نظامی محدود نمی شود بلکه محاصره اقتصادی بخشی از این جنگ است که با هدف درهم شکستن پایداری ملت ما انجام شده که زندگی ملت را دشوار و رنج های آن ها را افزون کرده است.
  وزیرخارجه سوریه گفت: مشکل پناهندگان یکی از نتایج تروریسم است و از آنجا که سوریه در مرحله آینده به تلاش همه شهروندان برای ساخت کشور نیاز دارد، دولت برنامه فراهم ساختن شرایط بازگشت آن ها را در اولویت برنامه های خود قرار داده است.
  المعلم ادامه داد: ناتوانی سازمان ملل در اجرای منشور خود و اصول قوانین بین المللی، ما را وادار به اندیشه درباره شیوه اصلاح این سازمان می کند به گونه ای که بتواند به وظایف خود عمل و در برابر قانون جنگل که برخی برای تحمیل آن تلاش می کنند، بایستد.
  وزیر خارجه سوریه گفت که ملت های ما به جهانی امن تر می اندیشند و این تازمانی که برخی کشورها گمان کنند می توانند ایجاد هرج و مرج و مشکل کنند، امکان پذیر نیست.
  المعلم افزود: تاریخ با خطی از جنس نور، پایداری ملت سوریه در برابر تروریسم وحشی و اقدامات ظالمانه و محاصره اقتصادی خواهد نوشت.
  شبد**۶۱۱۶**۱۰۱۰
  انتشار:حسن معظمی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.