• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » آمریکا در پشت پرده مدافع اجرای طرح تجزیه عراق است
  کد خبر : 2048396

  آمریکا در پشت پرده مدافع اجرای طرح تجزیه عراق است

  آمریکا در پشت پرده مدافع اجرای طرح تجزیه عراق استReviewed by on Sep 23Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، محمد ابراهیم رضایی روز شنبه در حاشیه جلسه شورای اداری شهرستان خمین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ادامه روند اجرای همه پرسی جدایی اقلیم کردستان عراق به یک جنگ گسترده در منطقه تبدیل…

  آمریکا در پشت پرده مدافع اجرای طرح تجزیه عراق استReviewed by on Sep 23Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، محمد ابراهیم رضایی روز شنبه در حاشیه جلسه شورای اداری شهرستان خمین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ادامه روند اجرای همه پرسی جدایی اقلیم کردستان عراق به یک جنگ گسترده در منطقه تبدیل خواهد شد، چرا که این تجزیه تنها منافع صهیونیست ها و آمریکا را به دنبال دارد.

  وی افزود: هدف آمریکا از شکل گیری داعش تجزیه عراق بود، اما بعد از اینکه داعش شکست خورد و طرح های آمریکا نیز یکی پس از دیگری با شکست مواجه شد، امروز بحث از طرح تجزیه عراق شنیده می شود.

  رضایی ادامه داد: برای اجرای طرح جدایی اقلیم کردستان از عراق سال ها برنامه ریزی شده که اسرائیل با جدیت از آن حمایت می کند و آمریکا نیز اگرچه در ظاهر اعلام می کند که در حال حاضر مصلحت این کار وجود ندارد، اما در پشت صحنه مدافع اجرای این طرح است.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: کشور ایران و ترکیه این اقدام را برخلاف منافع ملی خود برمی شمارند و دولت مرکزی عراق نیز اجرای این طرح را برخلاف امنیت کشور خود می داند و به شدت با آن مخالف است چرا که تنها تامین منافع رژِیم صهیونیستی را به دنبال دارد.

  رضایی بیان کرد: اجرای این طرح تهدیدی برای ایران و ترکیه است و منافعی برای کردها نیز ندارد و سران دولت عراق باید از این روند جلوگیری کنند، چرا که اگر ادامه پیدا کند شرایط نامطلوبی اتفاق خواهد افتاد و به یک جنگ گسترده در منطقه تبدیل می شود.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد: اقلیم کردستان برای اجرای  این طرح بسیار مصمم است و بسترهای لازم را فراهم کرده و سال های سال برای این طرح کار شده است، بنابراین به راحتی عقب نشینی نخواهد کرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.