• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » یادمان باشد «پای قدرتمند خود را با عصای بیگانه عوض نکنیم»
  کد خبر : 2048366

  یادمان باشد «پای قدرتمند خود را با عصای بیگانه عوض نکنیم»

  یادمان باشد «پای قدرتمند خود را با عصای بیگانه عوض نکنیم»Reviewed by on Sep 23Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم، بعد از خروج استیو بنون و سباستین گورکا از کاخ سفید حضور مک مستر مشاور امنیت ملی ترامپ و تاثیرگذاری وی بر سیاست های کاخ سفید پر رنگ شده است. درواقع…

  یادمان باشد «پای قدرتمند خود را با عصای بیگانه عوض نکنیم»Reviewed by on Sep 23Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم، بعد از خروج استیو بنون و سباستین گورکا از کاخ سفید حضور مک مستر مشاور امنیت ملی ترامپ و تاثیرگذاری وی بر سیاست های کاخ سفید پر رنگ شده است. درواقع اظهارات مسئولین کاخ سفید نشان می دهد خط فکری بنون حذف و خط فکری مورد نظر مک مستر در حال اجرا شدن است. این روزها روزهای مصاحبه های پی در پی مسئولین ارشد اطراف ترامپ است. معاون اول ترامپ گفت: «ترامپ تصمیمش را گرفته و به موقعش اعلام خواهد کرد. ایران بعد از ۱۰ سال محدود نیست. ما می‌بایست بعنوان یک جامعه جهانی گرد هم آییم و از رژیم‌های سرکش از جمله ایران بخواهیم که فعالیت‌های ثبات‌زدا را متوقف کنند»

  تیلرسون وزیر خارجه ترامپ هم گفت: «انتظار از این توافق این بود که به افزایش ثبات در منطقه منجر شود، اما از زمان اجرای این توافق، چنین اتفاقی نیفتاده است»

  مک مستر هم اخیرا در مصاحبه تلویزیونی با ان بی سی گفت: «تفاوت راهبرد ترامپ با دولت پیش این است که مسئله ایران را صرفا به موضوع هسته‌ای محدود نمی‌کند. رویکرد ما در قبال برجام باید با راهبرد کلی ما در قبال ایران و مجموعه اقدامات ثبات‌زدای این کشور همخوان باشد»

  اما چند نکته: آنچه تا امروز مشخص شده برنامه آمریکا برای دائمی کردن تعهدات برجامی ایران است. مسئله دیگر تلاش آمریکا برای گسترش حوزه برجام به فعالیت های منطقه ای و تغییر زمین بازی در مورد اهداف برجام است. تیلرسون امروز گفته که هدف برجام کاهش تنش در منطقه بوده که محقق نشده! همه اینها نیازی به کنار گذاشتن برجام ندارد. اروپایی ها تاکید دارند برجام بماند. «تیم ترامپ هم حرف دیگری نزده». برجام بماند. اما ماکرون گفت برجام برای ثبات منطقه کافی نیست! تاکید موگرینی هم حفظ برجام است. اما بعید است مخالفتی در برابر افزایش تعهدات موشکی و منطقه ای ایران داشته باشد. مک مستر گفته ایران را باید تشویق کرد تا فعالیت منطقه ای اش را کاهش دهد! باید منتظر راهبردی گسترده تر همراه با حفظ برجام بود. اروپا هم همراهی خواهد کرد، چرا که ترامپ هم برجام را کنار نمی گذارد! تنها می گوید ایران به برجام پایبند نبوده و پرونده ایران را به زمین کنگره می اندازد و خود به دنبال ایجاد اجماع علیه ایران می رود.

  امروز با سیمای دیگری از آمریکا روبرو هستیم. سیمای قبلی تحریم می کرد و با فشار تعهدات برجامی می گرفت. سیمای امروز تحریم می کند و با اهرم فشاری به اسم برجام، تلاش می کند تعهدات برجامی دیگری بگیرد. آمریکا همان آمریکاست؛ تنها برجامش متفاوت است؛ هسته ای دارد و موشکی و منطقه ای. سیمای قبلی در برابر هیچ، قدرت هسته ای را گرفت و سیمای امروز تلاش می کند هیچ ندهد و قدرت منطقه ای و موشکی را بگیرد… یادمان باشد «پای قدرتمند خود را با عصای بیگانه عوض نکنیم!»

  منبع: اندیشکده تبیین

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.