• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » رفع تنش آبی ۶۲ روستای سیاهکل نیازمند اعتبار است
  کد خبر : 2048260

  رفع تنش آبی ۶۲ روستای سیاهکل نیازمند اعتبار است

  رفع تنش آبی ۶۲ روستای سیاهکل نیازمند اعتبار استReviewed by on Sep 23Rating: محبعلی رنج ور در گفت وگو با ایسنا با اشاره به تنش آبی شهرستان سیاهکل، اظهار کرد: بیش از ۳ هزار و ۵۵۰ خانوار در ۶۲ روستا که در مناطق جلگه ای و کوهستانی سکونت دارند، با گرم شدن هوا در بهار و…

  رفع تنش آبی ۶۲ روستای سیاهکل نیازمند اعتبار استReviewed by on Sep 23Rating:

  محبعلی رنج ور در گفت وگو با ایسنا با اشاره به تنش آبی شهرستان سیاهکل، اظهار کرد: بیش از ۳ هزار و ۵۵۰ خانوار در ۶۲ روستا که در مناطق جلگه ای و کوهستانی سکونت دارند، با گرم شدن هوا در بهار و تابستان امسال، با مشکل کم آبی دسته و پنجه نرم کردند.

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان افزود: این خانوارهای روستایی که ماه های گرم امسال را با تنش آبی سپری کردند چشم انتظار تخصیص اعتبارند تا با اجرای طرح های آبرسانی مشکلات آب شربشان رفع شود.

  وی با بیان اینکه ۱۹ طرح تامین و تقویت آب آشامیدنی برای رفع تنش آبی این تعداد روستاها تعریف شده است، خاطرنشان کرد: اجرای این طرح ها مستلزم تخصیص اعتباری بالغ بر ۴۲ میلیارد ریال است.

  این مقام مسئول، میزان کمبود آب شرب این روستاها را بیش از ۳۴ لیتر بر ثانیه ذکر کرد و گفت: اقداماتی به صورت موقت برای جبران کم آبی این روستاها صورت گرفته است که از جمله آنها می توان به آبرسانی سیار، نصب پمپ و شیرهای برداشت عمومی اشاره کرد.

  رنج ور همچنین از رفع مشکل آب شرب ۱۵۰ خانوار روستای بیدرون سیاهکل خبر داد و عنوان کرد: با شناسایی و ترمیم شکستگی لوله ۱۲۵ میلی متری آب شرب روستای بیدرون که بالغ بر ۱۰ میلیون ریال هزینه به همراه داشت، وضعیت آب آشامیدنی این خانوارها هموار و از هدر رفتن یک لیتر بر ثانیه آب شرب سالم و بهداشتی جلوگیری شد.

  مدیرعامل آبفار گیلان با بیان اینکه آب آشامیدنی روستای سند پایین شهرستان فومن ارتقا یافت، خاطرنشان کرد: طرح اصلاح و بازسازی ۲۰۰ متر از شبکه آبرسانی این روستا با هدف بهبود کیفیت آب شرب ۲۸۲ خانوار سند پایین اجرا شد.

  وی، هزینه اجرای طرح تقویت کیفیت آب شرب این روستا را افزون بر ۳۰ میلیون ریال ذکر کرد و یادآور شد: در این طرح از لوله های ۶۳ میلیمتری استفاده شده است.
  انتهای پیام

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.