• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » آمریکا با سکوت در برابر مسئله میانمار و یمن حق سخن گفتن درباره حقوق بشر را ندارد
  کد خبر : 2048153

  آمریکا با سکوت در برابر مسئله میانمار و یمن حق سخن گفتن درباره حقوق بشر را ندارد

  آمریکا با سکوت در برابر مسئله میانمار و یمن حق سخن گفتن درباره حقوق بشر را نداردReviewed by on Sep 23Rating: محمدحسن آصفری در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در واکنش به صحبت های رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل گفت:‌ آمریکایی‌ها برای موضوع حقوق بشر تعریف…

  آمریکا با سکوت در برابر مسئله میانمار و یمن حق سخن گفتن درباره حقوق بشر را نداردReviewed by on Sep 23Rating:

  ترامپ ابتدا با آب مقدس غسل کند، سپس از حقوق بشر بگویدمحمدحسن آصفری در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در واکنش به صحبت های رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل گفت:‌ آمریکایی‌ها برای موضوع حقوق بشر تعریف خودشان را دارند و هر جا که منافع آنها در خطر باشد از آن به عنوان به خطر افتادن حقوق بشر یاد می‌کنند و هرجا که منافع‌شان در خطر نباشد حقوق بشر معنایی ندارد.

  نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به زندان‌های سیاه‌چاله‌ای آمریکا، زندان‌های گوآنتانامو و جنایاتی که سربازان آمریکایی در زندان ابوقریب بر سر مردم بی دفاع عراق آوردند گفت: امروز صدها هزار نفر از مردم عراق به دلیل حضور آمریکایی‌ها در عراق کشته و آواره شده‌اند.

  وی با اشاره به سکوت آمریکایی‌ها در برابر سوزاندن مردم میانمار از سوی دولت این کشور گفت:‌ چون آمریکایی‌ها در آن جا منافعی ندارند ساکت هستند و اقدامی انجام نمی‌دهند.

  آصفری با بیان اینکه بیشترین زندان‌های انفرادی در آمریکاست، اظهار کرد: بیشترین دوربین‌ها در آمریکا نصب شده است و از خصوصی‌ترین بخش‌های زندگی مردم فیلم می‌گیرند و سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا جزئیات زندگی مردم آمریکا را رصد می‌کنند.

  نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمایت‌های آمریکا از تکفیری‌هایی که در سوریه و عراق جنایت می‌کنند، خاطرنشان کرد: قبل از این که ترامپ مسئله حقوق بشر را مطرح کند باید با آب مقدس غسل کند و بعد از حقوق بشر بگوید.

  وی تصریح کرد: چون آمریکا در برابر جنایات یمن، عراق، سوریه و میانمار سکوت کرده‌ است بنابراین حق سخن گفتن در مورد حقوق بشر را ندارد.

  آصفری خاطرنشان کرد: ترامپ باید قبل از این گونه سخنان مطبوعات دنیا را رصد کند تا ببیند افکار عمومی جهان نسبت به حقوق بشر آمریکایی‌ چه دیدی دارند و بعد در مورد حقوق بشر صحبت کند.

  نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در ادامه به بخشی دیگر از سخنان رئیس جمهور آمریکا مبنی بر افتخار وی به خاطر حضور و سخنرانی در بین ۵۰ کشور عربی اشاره کرد و گفت: وقتی که جیب آمریکا از پول کشورهای عربی پر می‌شود و یا شرکت‌های خصوصی ترامپ از معامله با این کشورها سود شخصی می‌گیرد و وقتی عربستان مدرن‌ترین کشتی دنیا را به دختر ترامپ هدیه می‌دهد هرکسی باشد با این امکاناتی که کسب می‌کند افتخار می‌کند.

  وی تصریح کرد: البته همه کشورهای عرب منطقه همراه ترامپ نیستند و خیلی از کشورهای عرب منطقه با سیاست‌های خصمانه و زورگویانه آمریکا مخالفت دارند و آمریکا را منشأ تروریسم در منطقه، تولید کننده و تجهیز کننده تروریسم و حمایت از آ‌نها در کشورهایی مثل عراق، پاکستان و افغاستان می‌دانند و نسبت به سکوت آ‌مریکا در برابر حمله عربستان به یمن معترض هستند.

  آصفری در پایان خاطرنشان کرد: وقتی که عربستان با حمایت و چراغ سبز آمریکا به یمن تجاوز می‌کند و یا برای گروه‌های تکفیری نیرو اعزام می‌کند و آمریکا سکوت می‌کند طبیعی است که باید جیب آمریکا پر شده باشد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.