• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » عراقچی: ایران ازحفظ تمامیت ارضی، حاکمیت و وحدت ملی عراق حمایت می کند
  کد خبر : 2048128

  عراقچی: ایران ازحفظ تمامیت ارضی، حاکمیت و وحدت ملی عراق حمایت می کند

  عراقچی: ایران ازحفظ تمامیت ارضی، حاکمیت و وحدت ملی عراق حمایت می کندReviewed by on Sep 23Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، سیدعباس عراقچی روز۳۱ شهریور۱۳۹۶ در نشست هماهنگی وزرای امورخارجه عضو سازمان همکاری اسلامی OIC که همه ساله در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل تشکیل می شود، شرکت و مواضع…

  عراقچی: ایران ازحفظ تمامیت ارضی، حاکمیت و وحدت ملی عراق حمایت می کندReviewed by on Sep 23Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، سیدعباس عراقچی روز۳۱ شهریور۱۳۹۶ در نشست هماهنگی وزرای امورخارجه عضو سازمان همکاری اسلامی OIC که همه ساله در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل تشکیل می شود، شرکت و مواضع کشورمان را در مسایل جهان اسلام به ویژه میانمار، فلسطین، یمن، سوریه ومخالفت با انجام همه پرسی در کردستان عراق را بیان کرد.
  عراقچی درآغاز سخنان خود با اشاره به پیام اخیر رهبر معظم انقلاب به حج که در آن به مسئولیت نخبگان سیاسی، دینی و فرهنگی در جهان اسلام برای ‘ ایجاد وحدت ‘ تاکید فرموده بودند ، گفت که از نظر ایران سازمان همکاری اسلامی مناسب ترین جایگاه بروز و تمرین این وحدت است. وی با اشاره به اهمیت وحدت در مقابل رژیم صهیونیستی گفت : از آنجایی این وحدت اهمیت بیشتری می یابد که رژیم صهیونیستی بی پروا و بدون ترس از مجازات به تجاوزگری خود ادامه داده و هر روز بر دامنه آن می افزاید. آخرین نمونه آن تلاش این رژیم برای تحریف ماهیت اسلامی بیت المقدس وقدس شریف بودکه بامقاومت قهرمانانه مردم فلسطین عقب رانده شد.
  عراقچی با اشاره به ادامه جنگ در یمن گفت: از سال گذشته که در اینجا گردهم آمده بودیم تا امروز کشتار هزاران نفر از مردم بیگناه یمن ادامه یافت و بمباران مدارس؛ بیمارستانها، زیرساخت ها و مناطق مسکونی این کشور ادامه پیدا کرده است.
  وی در ادامه افزود: شیوع بیماریهای واگیردار که پیامد این حملات و محاصره یمن است به شدت گسترش یافت. براساس گزارشهای تایید شده سازمان ملل متحد، حملات هوایی نیروهای ائتلاف مسئول اصلی وضعیت مصیبت بار در یمن هستند.
  عراقچی با اشاره به جنایات نظامیان میانمار علیه اقلیت مسلمان روهینگیا که وی ان را ‘پاکسازی نژادی ‘توصیف کرد، خواستار توقف فوری این جنایات شد.
  شبک**۱۷۰۸

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.