• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ایران توان نظامی و بالیستکی خود را بدون اجازه آمریکا تقویت می کند
  کد خبر : 2048032

  ایران توان نظامی و بالیستکی خود را بدون اجازه آمریکا تقویت می کند

  ایران توان نظامی و بالیستکی خود را بدون اجازه آمریکا تقویت می کندReviewed by on Sep 22Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار ایرنا در رم، خبرگزاری ‘تی پی ای نیوز’ روز جمعه نوشت: حسن روحانی رئیس جمهوری روز جمعه در آیین گرامیداشت آغاز هفته دفاع مقدس به انتقادات اخیر دونالد ترامپ در…

  ایران توان نظامی و بالیستکی خود را بدون اجازه آمریکا تقویت می کندReviewed by on Sep 22Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار ایرنا در رم، خبرگزاری ‘تی پی ای نیوز’ روز جمعه نوشت: حسن روحانی رئیس جمهوری روز جمعه در آیین گرامیداشت آغاز هفته دفاع مقدس به انتقادات اخیر دونالد ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل که تهران را متهم به گسترش منابع موشکی کرده بود، پاسخ داد و گفت: ایران قصد تقویت توان نظامی و موشکی خود بدون اجازه از هیچ کشوری دارد.
  این خبرگزاری با اشاره به اینکه تمام کشورها در جهان به جز امریکا و رژیم صهیونیستی در مجمع عمومی سازمان ملل، از برجام حمایت کردند، به نقل از روحانی افزود: ایران توان نظامی خود را به عنوان نیروی بازدارنده و برای دفاع از کشورمان تقویت می کند و از کسی اجازه نمی خواهیم.
  این خبرگزاری نوشت: یکی از سلاح هایی که صبح امروز در رژه تهران دیده می شد، موشک بالیستیکی جدید با برد دو هزار کیلومتر بود که توان حمل کلاهک های متعددی را دارد. ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل ضمن انتقاد از گسترش منابع موشکی ایران، تهران را متهم به صادرات خشونت در یمن ، سوریه و سایر کشورهای خاورمیانه کرد.
  این خبرگزاری افزود: رئیس جمهور امریکا همچنین از توافق هسته ای ایران که در زمان اوباما امضا شده بود، به شدت انتقاد و انرا بدترین توافق ممکن خواند. این در حالی است که اروپا سعی دارد ترامپ را متقاعد به احترام به برجام کند اما اسرائیل از ترامپ می خواهد تا فشار به تهران را افزایش دهد.
  خبرگزاری ‘اسکانیوز’ نیز نوشت: حسن روحانی در رژه صبح امروز به مناسبت سالگرد اغاز جنگ ایران و عراق اظهار داشت که ایران توان نظامی وبالیستیکی خود را با وجود انتقادات امریکا و فرانسه تقویت می کند.
  اسکانیوز به نقل از روحانی افزود: چه بخواهید یا نخواهید ، ما توان نظامی خود را که یک بازدارنده لازم است، تقویت می کنیم ما همچنین توان بالیستیکی و نیروهای هوایی، زمینی و دریایی را تقویت می کنیم . وقتی نیاز به دفاع از کشور باشد، ما از کسی اجازه نمی خواهیم.
  روزنامه ‘لارپوبلیکا’ نیز با مضامین مشابه نوشت: رئیس جمهور ایران طی سخنانی در مراسم رژه نیروهای مسلح گفت ‘ما قدرت دفاعی و نظامی خود را آن مقدار که لازم بدانیم، تقویت خواهیم کرد، نه تنها موشک‌ های مان را تقویت می کنیم، بلکه نیروهای زمینی، هوایی و دریایی مان نیز مورد حمایت مردم این سرزمین است.
  لارپوبلیکا افزود: ایران در سال های اخیر یک برنامه گسترده بالیستیکی را توسعه داده که منجر به نگرانی امریکا و عربستان سعودی شده است. برخی کشورهای اروپایی نیز از جمله فرانسه و همچنین اسراییل از آن نگران شده اند. تهران می گوید که برنامه بالیستیکی تنها جنبه دفاعی دارد. روحانی در سازمان ملل اظهار داشت که ‘توان نظامی ایران برای حمله به سایر کشورها نیست’.
  روزنامه ‘ایل جورناله’ نیز با مضامین مشابه نوشت: ایران حسن روحانی به کسی تخفیف نمی دهد، او برای آمریکا و فرانسه که در روزهای اخیر در قبال کشورش بسیار منتقدانه برخورد کردند، روشن کرد که تهران قصد متوقف کردن تقویت نیروهای نظامی وبالیستیکی را ندارد.
  ایل جورناله به نقل از روحانی نوشت: چه بخواهید یا نخواهید ما توان نظامی خود را به عنوان نیروی بازدارنده تقویت می کنیم و برای دفاع از کشورمان، از هیچکسی اجازه نمی خواهیم. نه تنها به توسعه موشک ها می پردازیم، بلکه نیروهای هوایی، زمینی و دریایی را نیز تقویت می کنیم.
  این در حالی است که وزرای خارجه آلمان و ایتالیا از برجام دفاع می کنند و به عقیده آنها نیازی به رد این توافق که با هزینه گزاف بدست آمده نیست. روحانی نیز تاکید دارد که برجام غیر قابل مذاکره است. ترامپ اعلام کرد که تصمیم خود را در رابطه با برجام گرفته است اما هنوز آنرا بیان نکرده است.
  اروپام**۴۶۱ ** ۱۹۰۸
  ناشر : افشار دارابی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.