• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » خاندان بارزانی از زمان تأسیس رژیم صهیونیستی اهداف این رژیم را دنبال می‌کند
  کد خبر : 2047898

  خاندان بارزانی از زمان تأسیس رژیم صهیونیستی اهداف این رژیم را دنبال می‌کند

  خاندان بارزانی از زمان تأسیس رژیم صهیونیستی اهداف این رژیم را دنبال می‌کندReviewed by on Sep 22Rating: «احمدرضا روح‌الله زاد»، کارشناس مسائل غرب آسیا و دبیر کمیسیون سیاسی جمعیت دفاع از ملت فلسطین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در خصوص اهداف مواضع نتانیاهو در رابطه با حمایت اسرائیل از تأسیس یک دولت کردی مستقل،…

  خاندان بارزانی از زمان تأسیس رژیم صهیونیستی اهداف این رژیم را دنبال می‌کندReviewed by on Sep 22Rating:

  «احمدرضا روح‌الله زاد»، کارشناس مسائل غرب آسیا و دبیر کمیسیون سیاسی جمعیت دفاع از ملت فلسطین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در خصوص اهداف مواضع نتانیاهو در رابطه با حمایت اسرائیل از تأسیس یک دولت کردی مستقل، با اشاره به اینکه خاندان بارزانی از زمان تأسیس رژیم صهیونیستی اهداف این رژیم را دنبال می‌کند، بیان داشت: نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در سفر به آمریکا و دیدار با ۳۳ نفر از نمایندگان کنگره این کشور اعلام کرد که از تلاش‌های جامعه کردی برای تشکیل کشور کردستان در عراق حمایت می‌کند.

  وی با توجه به ارتباط تنگاتنگ رژیم صهیونیستی با اقلیم کردستان عراق گفت: نتانیاهو این موضع را در شرایطی مطرح می‌کند که مخالفت‌های گسترده‌ای علیه برگزاری رفراندوم در کردستان وجود دارد. به نظر می‌رسد رژیم صهیونیستی اهداف متعددی را از استقلال کردستان عراق دنبال می‌کند. ارتباط رژیم صهیونیستی با کردستان عراق یک ارتباط درازمدت است. 

  کارشناس مسائل غرب آسیا با تأکید بر تلاش اسرائیل برای پیگیری منافع خود در کردستان عراق خاطرنشان کرد: آژانس یهود پیش از تأسیس اسرائیل نفر دوم خود را مأمور کرد که گزارشی از شرایط خاورمیانه و ظرفیت­‌های منطقه تهیه کند. مأمور رژیم صهیونیستی سه سال در منطقه کردنشین عراق حضور یافت و در گزارش خود این منطقه را یکی از نقاط مهم بحران‌زا در آینده اعلام کرد که می‌تواند در راستای منافع رژیم صهیونیستی فعال شود.

  وی با اشاره به ارتباط قدیمی خاندان بارزانی با رژیم صهیونیستی یادآوری کرد: مأمور صهیونیستی پیش از تأسیس این رژیم ظرفیت‌هایی را که در منطقه کردستان عراق وجود داشت شناسایی کرد. نیروهای امنیتی و اطلاعاتی اسرائیل پس از تأسیس رژیم صهیونیستی با کمک رژیم پهلوی در ایران به منطقه کردنشین عراق وارد می‌شوند. دولت وقت عراق در آن زمان در تقابل با رژیم صهیونیستی قرار داشت. گروه‌های متعددی از کردها با تزریق منابع مالی رژیم صهیونیستی سرسپردگی خود را به این رژیم اعلام می‌کنند. خاندان بارزانی یکی از مهم‌ترین گروه‌هایی بود که از همان زمان ارتباط با رژیم صهیونیستی و پیگیری اهداف این رژیم در منطقه کردنشین را دنبال می‌کرد.

  روح‌الله زاد با توجه به اینکه موضوع تشکیل کشور کردستان در سال ۲۰۱۴ مورد حمایت رژیم صهیونیستی قرار گرفت، گفت: نتانیاهو پس از ظهور داعش در سطح منطقه شرایط را مناسب دید و اعلام کرد که تشکیل کشور کردستان باید به دلیل ناتوانی دولت مرکزی عراق از حفظ امنیت این کشور انجام شود.

  وی حمایت صهیونیست­‌ها از استقلال کردستان عراق را به دنبال نگرانی‌هایی آن‌ها ارزیابی کرد و افزود: تروریست‌های تکفیری در حال حاضر به پایان راه خود رسیده‌اند و این جریان مانند گذشته دیگر نمی‌تواند عمل کند؛ لذا این موضوع و شرایط منطقه رژیم صهیونیستی را به‌ شدت نگران کرده است. مسئله فلسطین که اولویت اول جهان اسلام بود، با شکل‌گیری پدیده تروریستی- تکفیری در منطقه از جایگاه خود خارج شد. مسئله فلسطین در حال حاضر با پایان یافتن مسئله تروریستی- تکفیری در منطقه دوباره به جایگاه خود بازخواهد گشت.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.