• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ایرانیان بی‌گناه فراوانی در آمریکا زندانی هستند/ تعدادی از استانداران تقاضای بازنشستگی کرده‌اند/ درباره اظهارات عجیب نوبخت
  کد خبر : 2047841

  ایرانیان بی‌گناه فراوانی در آمریکا زندانی هستند/ تعدادی از استانداران تقاضای بازنشستگی کرده‌اند/ درباره اظهارات عجیب نوبخت

  ایرانیان بی‌گناه فراوانی در آمریکا زندانی هستند/ تعدادی از استانداران تقاضای بازنشستگی کرده‌اند/ درباره اظهارات عجیب نوبختReviewed by on Sep 22Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حوزه دولت در هفته‌ای که گذشت اخبار و حواشی زیادی داشت که جزئیات آن پیشتر منتشر شده است. مهمترین اخبار این حوزه…

  ایرانیان بی‌گناه فراوانی در آمریکا زندانی هستند/ تعدادی از استانداران تقاضای بازنشستگی کرده‌اند/ درباره اظهارات عجیب نوبختReviewed by on Sep 22Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حوزه دولت در هفته‌ای که گذشت اخبار و حواشی زیادی داشت که جزئیات آن پیشتر منتشر شده است. مهمترین اخبار این حوزه را مرور می‌کنیم.

   آیین نامه اجرایی مربوط به تسهیل تأمین مالی طرح‌های نیمه تمام اولویت دار به تصویب رسید
   آیین‌نامه اجرایی مربوط به تسهیل تأمین مالی طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای دارای توجیه اقتصادی و مالی با اولویت طرح‌های نیمه تمام در جلسه امروز هیئت وزیران تصویب شد.

   هیچ یک از طرف‌های برجام حق ندارند از ساز وکار‌های این توافق سرباز زنند
   دبیر شورای عالی امنیت ملی مواضع اخیر رییس جمهوری آمریکا و نخست وزیر رژیم صهیونیستی را نمایانگر روحیه جنگ طلبانه، خصمانه و ضد صلح دانست و گفت: هیچ یک از طرف‌های امضاکننده برجام حق ندارند از سازوکار‌های پذیرفته شده در این توافق نامه بین المللی با طرح بهانه‌های واهی و غیر حقوقی سرباز زنند.

   وزرای پیشنهادی «علوم» و «نیرو» احتمالا اوایل مهر به مجلس معرفی می‌شوند
  معاون پارلمانی رئیس جمهوری با بیان اینکه احتمالا وزیران پیشنهادی علوم و نیرو اوایل مهر به مجلس معرفی می‌شوند، گفت: سقف زمانی سرپرست‌های وزراتخانه‌ها سه ماه است ولی به نظر می‌رسد که در اوایل مهر این دو وزیر نیز به مجلس معرفی شوند.

   یکی از گزینه‌ها در شرایطی که طرف‌های ما متعهد به برجام نمانند، بازگشت به گذشته است/ موشک ربطی به برجام ندارد/ مقایسه بین ایران و کره شمالی کاملاً یک مغالطه است
  رئیس جمهور گفت: همیشه یکی از گزینه‌ها در شرایطی که طرف‌های ما متعهد به برجام نمانند، بازگشت به گذشته است. بازگشت به گذشته برای ما سخت و مشکل نیست. به راحتی می‌توانیم به شرایط گذشته برگردیم در صورتی که طرف‌های تعهد، به تعهد خودشان عمل نکنند.

   استفاده از فناوری‌های نو و حرکت به سمت صادراتی کردن تجهیزات دفاعی و نظامی
   در ضمیمه حکم روحانی به وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح بر استفاده از فناوری‌های نو در تجهیزات دفاعی و نظامی و حرکت به سمت صادراتی کردن محصولات صنایع دفاعی تاکید شده است.

   خروج از برجام هزینه بسیار سنگینی برای آمریکا خواهد داشت/ شکست داعش دوره پایانی خودش را طی می‌کند/ در میانمار یک نسل‌کشی در حال تحقق است/ قوه قضائیه ایران مستقل است/ ایرانیان بی‌گناه فراوانی در آمریکا زندانی هستند
  رئیس جمهور گفت: برجام یک تعهد چند جانبه بین المللی و مورد تأیید شورای امنیت سازمان ملل است. خروج از این تعهد هزینه بسیار سنگینی برای آمریکا خواهد داشت. فکر نمی‌کنم آمریکایی‌ها این هزینه سنگین را تحمل بکنند.

   باید به طور جدی به ساماندهی مسائل حاشیه‌نشینان بپردازیم/ گسترش اورژانس اجتماعی یک از ضرورت‌های اساسی است
  معاون اول رئیس جمهور گفت: ساماندهی مسائل حاشیه نشینان که امروزه در حدود ۱۱ میلیون نفر هستند و با وضعیت نامناسبی در اطراف شهرهای بزرگ مستقرند یکی از مسائلی است که باید به طور جد به آن بپردازیم.

   تنها نهادی که باید بر برجام نظارت کند آژانس انرژی اتمی است/ هفت بار صراحتا بر پایبندی ایران تاکید کرده است/ همه‌پرسی در اقلیم کردستان عراق بسیار خطرناک است
  رئیس جمهور رفتارهای دولت فعلی آمریکا در ارتباط با برجام را برای جامعه جهانی نگران کننده برشمرد و تاکید کرد: تنها نهادی که باید بر برجام نظارت کند آژانس بین المللی انرژی اتمی است که تاکنون هفت بار صراحتا بر پایبندی ایران بر این توافق تاکید کرده است و نباید برخی ها توافق روشنی همانند برجام را به مسایل دیگر مشروط کنند.

    ارتقای فرهنگی، گامی در جهت امنیت اجتماعی
  جامعه‌ ما به شدت نیازمند ارتقای فرهنگی، افزایش همدلی و هم زبانی‌است. ما در دوران دفاع مقدس برادری را به خوبی تجربه کردیم و امروز هم می‌توانیم دوباره آن دوران را تکرار کنیم و آسیب‌های اجتماعی را از چهره‌ جامعه‌ خویش بزدائیم.

   هیچ تغییری در ساعت کار دستگاه‌ها، بانک‌ها و شرکت‌ها ایجاد نمی‌شود
   دبیر هیئت دولت با تاکید براینکه تغییر سیستماتیک و سراسری برای کارکنان دولت در ساعت آغاز به کار ادارات و دستگاه های دولتی با آغاز بازگشایی مدارس در اول مهرماه صورت نگرفته، توضیحاتی را در این خصوص ارائه کرد.

   بخشنامه جهانگیری برای کاهش ترافیک نیمه اول مهر/ تأخیر یک ساعته کارمندان مجاز تلقی شود
   معاون اول رئیس‌جمهور در بخشنامه‌ای از کلیه وزاتخانه‌ها، سازمان‌ها و موسسات و شرکت‌های دولتی خواست به منظور مدیریت تقاضای سفر‌های شهری در معابر اصلی و شریانی شهر تهران؛ از اول تا پانزدهم مهرماه سالجاری تاخیر کارمندان خود تا ساعت ۹ صبح را مجاز تلقی نمایند.

   کشف بسته مشکوک در نجف آباد ارتباطی با منزل شهید حججی ندارد
   مدیرکل امنیتی وزارت کشور، گفت: بسته مشکوکی که شب گذشته در نجف آباد کشف شد لزوماً انفجاری – تروریستی نبوده و ماهیت آن در نیروی انتظامی در حال بررسی است.

   تصویب هزار و ۸۷۴ مصوبه در کارگروه «تسهیل و رفع موانع تولید» استان مرکزی/ اجرای ۹۱۵ مصوبه
   استاندار مرکزی گفت: در سال ۹۵ تعداد ۱۰۵ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان برگزار شده است که منتج به تصویب هزارو ۸۷۴ مصوبه که از این تعداد ۹۱۵ مصوبه اجرا شده و ۹۵۸ مصوبه در دست اقدام است.

   فعالسازی مجدد ۶۲ واحد صنعتی تعطیل شده قم/ تکمیل بیمارستان ۳۵۰ تخت خوابی فرقانی بعد از ۱۷ سال
   استاندار قم گفت: یکی از اقدامات استانداری فعالسازی مجدد ۶۲ واحد صنعتی تعطیل شده در استان بود. واگذاری ۴۰ هکتار از اراضی شهرک الغدیر برای فعالیت اقتصادی را هم می‌توان نام برد.

   استاندار فارس، معاون وزیر کشور می‌شود
  وزیر کشور گفت: آقای افشانی که تا پیش از این در استانداری فارس مشغول به خدمت بودند به وزارت کشور منتقل خواهند شد و در معاونت عمرانی این وزارتخانه فعالیت خواهند کرد.

   کماکان با افت کمی و کیفی منابع آبی در خراسان جنوبی مواجهیم
   استاندار خراسان جنوبی در دولت یازدهم گفت: علیرغم اعمال مدیریت بر منابع آب، متاسفانه کماکان با افت کمی و کیفی منابع آبی مواجه هستیم که می‌تواند در میان مدت و بلند مدت تامین آب شرب استان را با چالش‌های جدی مواجه کند.

   تعدادی از استانداران تقاضای بازنشستگی کرده‌اند/ معیار انتخاب تغییر نکرده است
  وزیر کشور درباره اینکه آیا معیار‌ها برای انتخاب استانداران تغییر پیدا کرده است یا خیر، گفت: معیار‌ها تغییری نکرده است و البته با ارزیابی‌هایی که از عملکرد استانداران در طول چهار سال گذشته داشته‌ایم، اقدامات لازم را در انتخاب استانداران در دولت جدید انجام می‌دهیم.

   درباره اظهارات عجیب نوبخت؛ مجریان انتخابات به نفع یکی از نامزدها می‌توانند وارد رقابت شوند!؟
   سحنگوی دولت در حالی می‌گوید «استانداران وظایف قانونی خودشان را انجام داده‌اند» که در شرح وظایف استانداران و فرمانداران مصوب شورایعالی اداری ۱۳۷۷ هیچ اشاره‌ای به تبلیغ استانداران برای دولتی که رئیس آن نامزد انتخابات ریاست جمهوری است، نشده است و این بسیار واضح است استانداری که خود مجری انتخابات است نمی‌تواند در فرایند انتخابات له یا علیه نامزدی وارد رقابت های انتخاباتی شود.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.