• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » در صورت خلف وعده طرفین برجام، ایران فعالیت‌های هسته‌ای خود را از سر بگیرد
  کد خبر : 2047728

  در صورت خلف وعده طرفین برجام، ایران فعالیت‌های هسته‌ای خود را از سر بگیرد

  در صورت خلف وعده طرفین برجام، ایران فعالیت‌های هسته‌ای خود را از سر بگیردReviewed by on Sep 21Rating: مسعود گودرزی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفتگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره اظهارات موگرینی مسئول سیاست‌خارجی اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه تمامی اعضای گروه ۵+۱ براساس اعلام آژانس به تعهدات خود…

  در صورت خلف وعده طرفین برجام، ایران فعالیت‌های هسته‌ای خود را از سر بگیردReviewed by on Sep 21Rating:

  آمریکا و موگرینی به دلخواه مواضع مشخص نکنند/لزوم از سرگیری فعالیت های هسته ای ایران در صورت خلف وعده طرفین این قرار دادمسعود گودرزی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفتگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره اظهارات موگرینی مسئول سیاست‌خارجی اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه تمامی اعضای گروه ۵+۱ براساس اعلام آژانس به تعهدات خود در برجام پایبند بوده‌اند، بیان داشت: معتقدم کشور قدرتمندی مانند ایران باید برای خود مسیری را تر سیم کند و با اراده‌ای سخت در آن مسیر گام بردارد.

   وی افزود: ما به تعامل، مذاکره و اجرای دیپلماسی می‌پردازیم اما به معنای آن نیست که در روند کشور و حرکت آن به سمت آرمانهای انقلاب کندی ایجاد شود.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ادامه داد: کافیست که مروری بر رفتار غربی‌ها در چند سالی که دولت سعی کرد با آنها مذاکره و سازش کند داشته باشیم تا دریابیم هیچ‌وقت با ما صادق نبوده‌اند، بنابراین نباید به گفته‌های مثبت و جراغ سبزشان دلخوش باشیم و از موضع‌گیری منفی آنها غافلگیر شویم.

  گودرزی با بیان اینکه اروپا هیچگاه هم‌پیمانی مانند آمریکا را رها نمی‌کند و ایران را به آن ترجیح نمی‌دهد، اضافه کرد: اروپا تنها به دلیل همراهی با ایران هزینه انفصال از ایالات متحده را پرداخت نخواهد کرد.

   وی با اشاره به اینکه آمریکا بازیگری اصلی در زمینه برجام است و نمیتوان برجام را بدون این کشور در نظر گرفت، گفت: مذاکرات  به این دلیل بود که تحریم‌ها برداشته شود نه آن که با اروپایی‌ها به عشق‌بازی بپردازیم!عشق‌بازی اروپا بر روی میز مذاکره و به دنبال آن ادامه تحریمها و وضع تحریمهای جدید تنها به سخره گرفتن مذاکره محسوب می‌شود.

  گودرزی با بیان اینکه ما ۵+۱ را از هم جدا نمی‌بینیم که آمریکا و موگرینی هر موضعی که خواستند، اتخاذ کنند، افزود: هر کدام از این کشورها اگر بخواهد خلف وعده کند، ایران باید به همان میزان فعالیت‌های هسته‌ای خود را از سر بگیرد.

   عضو کمیسیون امنیت ملی در پایان خاطر نشان کرد: موضع‌گیری‌های طرفین برجام را نمی‌توان به صورت جزیره‌های جدا از یکدیگر در نظر گرفت و به نظرم باید نگاه واحدی به برجام داشت.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.