• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ادعای موگرینی درباره پایبندی تمامی اعضای ۵+۱ به تعهدات خود در برجام با واقعیت‌ها تطبیق ندارد
  کد خبر : 2047722

  ادعای موگرینی درباره پایبندی تمامی اعضای ۵+۱ به تعهدات خود در برجام با واقعیت‌ها تطبیق ندارد

  ادعای موگرینی درباره پایبندی تمامی اعضای ۵+۱ به تعهدات خود در برجام با واقعیت‌ها تطبیق نداردReviewed by on Sep 21Rating: حسن بهشتی‌پور کارشناس مسائل هسته‌ای در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اظهارات موگرینی مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه تمامی طرفهای متعهد در برجام، طبق…

  ادعای موگرینی درباره پایبندی تمامی اعضای ۵+۱ به تعهدات خود در برجام با واقعیت‌ها تطبیق نداردReviewed by on Sep 21Rating:

  بهشتی‌پور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:حسن بهشتی‌پور کارشناس مسائل هسته‌ای در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اظهارات موگرینی مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه تمامی طرفهای متعهد در برجام، طبق تایید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، به تعهدات خود در برجام پایبند بوده‌اند، اظهار داشت: موگرینی اغراق کرده و بخشی از تعهدات هنوز اجرایی نشده است.

  کارشناس مسائل هسته‌ای افزود: بخشی از تعهداتی که در برجام آمده مربوط به آمریکا، یک بخش مربوط به اتحادیه اروپا و بخشی دیگرمربوط به سازمان ملل و یک بخش هم مربوط به ایران می‌شود.

  وی تصریح کرد: بخشی از این تعهدات همزمان با انعقاد قرارداد ایران و ۵+۱ اجرایی شد و بخشی از آنها هم ساری و جاریسیت و اقداماتی است که همچنان ادامه خواهد داشت.

  بهشتی‌پور با بیان اینکه اتحادیه اروپا باید تحریم‌هایش را لغو می‌کرد که بخش عمده‌ای لغو شده اما بخشی از تحریم‌ها همچنان باقی است، ادامه داد: به گفته یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس بیش از ٩٠٠مورد از لغو تحریم‌ها اجرایی و ٢۵٠ مورد مانده است.

  وی خاطرنشان کرد: آمریکا هم وعده داده بود اجرای تحریم‌ها را متوقف می‌کند و زیر بار لغو آنها نرفت و مدعی شد همچنان که ایران غنی‌سازی خود را ادامه می‌دهد، ما هم هر سه ماه یک بار با دستور رییس جمهور این توقف تحریم‌ها را تمدید می‌کنیم.

  بهشتی‌پور خاطرنشان کرد: اینکه موگرینی ادعا کرده همه تعهدات طرفین در برجام انجام شده، با واقعیت‌ها تطبیق ندارد. یک بخش عمده از تعهدات اتحادیه اروپا اجرایی شده، یک بخشی هم از تعهدات آمریکایی‌ها در مورد لغو تحریم‌ها اجرایی شده اما همه آنها اجرایی نشده و هنوز بانکها و بیمه‌ها نگران سرمایه‌گذاری گسترده در ایران  و بیمه کشتی‌های ما ایران هستند چرا که فکر می‌کنند ممکن است هر لحظه تحریم‌ها برگردد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.